Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Ceviche ze pstruha - 15. 06. 2021

Vysíláno:

Potraviny: 200 g filetů ze pstruha, 120 g fialových brambor uvařených ve slupce, extra panenský olivový olej, sůl, 40 g jiker z lososového pstruha, hrst čerstvého

Potraviny: 200 g filetů ze pstruha, 120 g fialových brambor uvařených ve slupce, extra panenský olivový olej, sůl, 40 g jiker z lososového pstruha, hrst čerstvého koriandru, zelený koriandrový olej.
Marináda: 1 lžička nasekaného zázvoru, 1 stroužek česneku, hrst koriandrových lístků, 2 limetky, 1 lžička chilli pasty Sambalaoelek.

Postup:

Připravíme marinádu. Do hmoždíře dáme zázvor, česnek, koriandr a limetovou šťávu. Vše rozdrtíme a necháme 20 minut infuzovat. Očištěný filet pstruha krájíme na malé plátky a přendáme do misky. Rozleželý rozdrcený zázvor s česnekem scedíme. Šťávu promícháme s chilli pastou, solí a pepřem a vlijeme na rybu a necháme marinovat 10 minut. Vařené brambory oloupeme, nakrájíme na plátky. Pokapeme je olejem. Osolíme a opepříme. Na talíř rozložíme brambory a namarinovanou rybu. Ozdobíme jikrami ze pstruha a lístky koriandru. Pokapeme koriandrovým olejem.