Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Kuřecí krokety - 01. 06. 2021

Vysíláno:

Potraviny: 250 g uvařeného masa z kuřecích stehen, velute (80 g másla, 3 lžíce hladké mouky, 200 ml kuřecího vývaru, 100 ml smetany, lžíce ančoviček), 50 g parmazánu,

Potraviny: 250 g uvařeného masa z kuřecích stehen, velute (80 g másla, 3 lžíce hladké mouky, 200 ml kuřecího vývaru, 100 ml smetany, lžíce ančoviček), 50 g parmazánu, nasekaná petržel, 1-2 vejce, 100 g hladké mouky, 80 g panko strouhanky, olej na smažení.

Caesar majonéza: 40 g pasterizovaných žloutků, 1 lžička hořčice, sůl, pepř, citronová šťáva, lžička ančoviček, 50 g parmazánu, stroužek česneku.
Příloha: salát little gem, olivový olej, sůl, pepř, citronová šťáva, nasekaná petrželka, chilli papričky.

Postup:

Natrhané kuřecí maso smícháme s veluté, parmazánem a petrželkou. Ze směsi tvoříme krokety a obalujeme je v hladké mouce, vejcích a strouhance. V pánvi zahřejeme olej, vkládáme krokety a smažíme je dozlatova. Na caesar majonézu dáme do mixéru žloutky, česnek, ančovičky, citron, sůl a pepř. Mixujeme a přiléváme olej. Nakonec vmícháme parmazán. Zahřejeme grilovací pánev potřenou olejem. Salát little gem překrojíme, položíme na pánev a opékáme. Na marinádu smícháme olivový olej, sůl, pepř, citronovou šťávu, nasekanou petržel a chilli papričku. Marinádou potřeme ogrilovaný salát. Opečený salát servírujeme s kroketami a majonézou.