Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Kukuřičné frity - 18. 05. 2021

Vysíláno:

Potraviny: 50 g vypečené nasekané slaniny, 150 g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 1 lžíce cukru, sůl, pepř, 2 vejce, 120 ml mléka, 2 lžíce másla, 200 g

Potraviny: 50 g vypečené nasekané slaniny, 150 g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 1 lžíce cukru, sůl, pepř, 2 vejce, 120 ml mléka, 2 lžíce másla, 200 g kukuřičných zrn, 1 šalotka nakrájená najemno, olej na smažení.
Pažitkový creme fraiche : 200 g creme fraiche, svazek pažitky, kapka citronové šťávy, sůl a pepř, 50 g parmazánu na posypání.

Postup:

Hladkou mouku prosejeme do mísy. Přidáme kypřící prášek a cukr, sůl a pepř. Přidáme vejce, mléko a máslo a promícháme. Nakonec do těstíčka vmícháme kukuřičná zrna, šalotku a vypečenou nasekanou slaninu. V pánvi zahřejeme olej. Lžící tvarujeme noky, vkládáme je do oleje a fritujeme. K fritům připravíme pažitkový creme fraiche Do mísy dáme creme fraiche. Přidáme drobně nasekanou pažitku, citronovou šťávu, sůl a pepř a promícháme. Na talíř servírujeme kukuřičné frity, přidáme pažitkový creme fraiche a posypeme parmazánem.