Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Luštěninové těstoviny s restovanou zeleninou

Vysíláno:

Potraviny: 1 balení čočkových těstovin, 1 větší červené cibule nakrájená nadrobno, ½ menší dýně hokkaido  nakrájené na menší kousky, ¼ červeného zelí, ¼ brokolice, sůl,

Potraviny: 1 balení čočkových těstovin, 1 větší červené cibule nakrájená nadrobno, ½ menší dýně hokkaido  nakrájené na menší kousky, ¼ červeného zelí, ¼ brokolice, sůl, pepř, 2 lžíce olivového oleje.

Tofu: 250 g tofu, 2-3 stroužky česneku na plátky, 3 lžíce řepkového oleje, kousek zázvoru nadrobno, špetka mleté pálivé papriky, 2 lžíce přírodní sójové omáčky.

Dresink: 1 hrnek přes noc namočených kešu ořechů, sůl, 2 lžíce lahůdkového sušeného droždí, 1 lžíce umeocta, 1 menší stroužek česneku, ¼ hrnku vody, kurkuma.

Postup:

Jako první si připravíme dresink: Do nádoby na mixování dáme kešu ořechy, lahůdkové droždí, ocet a nakrájený stroužek česneku. Přiléváme vodu a mixujeme. Vodu přidávejte postupně podle toho, jakou konzistenci dresinku chcete docílit. V pánvi zahřejeme olej. Vsypeme nakrájenou cibuli a dýni. Brokolici a zelí nakrájíme na kousky, přidáme do pánve a restujeme. Těstoviny uvaříme, slijeme, vsypeme k zelenině a promícháme. Tofu nakrájíme a vsypeme do pánve. Přidáme česnek a zázvor, mletou papriku a opékáme. Nakonec zalijeme sójovou omáčkou. Na talíř servírujeme těstoviny se zeleninou, posypeme tofu a pokapeme dresinkem.

Celé díly můžete sledovat na Voyo.