Tescoma s chutí

Tescoma s chutí

Pečená špagetová dýně

Vysíláno:

Potraviny: 1 špagetová dýně, svazek kadeřávkových listů, 3 stroužky česneku na plátky, olivový olej, 100 g vařené černé čočky beluga , sušené chilli vločky, větší hrst

Potraviny: 1 špagetová dýně, svazek kadeřávkových listů, 3 stroužky česneku na plátky, olivový olej, 100 g vařené černé čočky beluga , sušené chilli vločky, větší hrst lískových ořechů, 150 g sýru pecorino, sůl, pepř.

Postup:

Z rozkrojené dýně vydlabeme semínka. Položíme ji do pekáčku, pokapeme olejem, osolíme a opepříme. Zakryjeme alobalem, vložíme do vyhřáté trouby a pečeme při 200 °C asi 20 minut. Pak sundáme alobal a pečeme dalších 15 minut. Zahřejeme pánev s olejem. Česnek nakrájený na plátky vsypeme do pánve s olejem a opékáme. Kadeřávek nakrájíme na proužky. Přidáme do pánve a osolíme. Přidáme vařenou čočku a chilli vločky. Vše přendáme do mísy. Z upečené dýně vidličkou vydlabeme dužinu ve tvaru špaget. Přidáme ke kadeřávku s čočkou a promícháme. Směs servírujeme na talíř. Sýr naporcujeme na tenké plátky a ozdobíme jimi směs. Nakonec posypeme orestovanými ořechy.

Celé díly můžete sledovat na Voyo.