Nečekejte oddechovou rodinnou komedii, Táta v nesnázích nabídne divákům i nemalou dávku dramatických chvilek. Petr Hora (Martin Pechlát) je padesátník pracující jako správce plaveckého bazénu. K tomu má velmi blízko, neboť měl v mládí ambici stát se sám profesionálním plavcem a nechyběl mu ani talent. Jenže pak se ozval osud, přišlo brzké manželství, hned tři děti, a tak se musel sportu aktivně přestat věnovat, aby své nejbližší uživil.

Lze tedy říct, že jako táta Petr svým třem dcerám Viki, Lauře a Alex obětoval mnohé. Dnes už jsou jeho dcery, které ztvární Štěpánka Fingerhutová, Agáta Kryštůfková a Veronika Divišová, prakticky dospělé a začínají žít své vlastní životy. I proto se single padesátník rozhodne, že nikdy není pozdě začít opět v životě hledat lásku – a pustí se do práce. „Dcery už jsou ve věku, kdy vylétávají z hnízda, takže konečně může začít randit. Do té doby na to neměl čas, protože se staral o holky. Nyní je ve fázi, kdy hledá vztah, lásku, aby nebyl v životě sám a mohl s někým strávit zbytek života,“ popsal stav své postavy Martin Pechlát.

Jenže kdy byl na posledním rande, si už Petr ani nepamatuje, a tak jej čeká trnitá cesta plná trapných přešlapů, než opět získá sebevědomí a dokáže být pro své potenciální partnerky charismatickým a okouzlujícím mužem. Avšak když už se chystá konečně plně soustředit jen na svůj život, vplují mu do něj opět právě jeho dcery, které životní trable a různé situace přivedou postupně všechny zpět domů pod tátova ochranná křídla. Což přirozeně přinese skřípání a konflikty.

„Myslím, že ho respektuje jako otce a je si vědomá toho, že to neměl vždy jednoduché. Ale taky si ze něj ráda s holkami udělá srandu,“ popisuje vztah nejstarší dcery Viky s otcem její představitelka Agáta Kryštůfková, která dodává, že jakožto nejstarší žena v domácnosti má od táty největší odpovědnost a v některých věcech zastává roli chybějící matky. Nejmenší chuť poslouchat otce má přirozeně nejmladší Alex, s níž zrovna cloumá puberta. „Je v pubertě a poslední, co potřebuje, je poslouchat rady do života a otcovská kázání. Ale v pár situacích si Petr u Alex autoritu vydobyde,“ popsala svou postavu Veronika Divišová.

„Rozčiluju se, zakazuju a omezuju. Ale dcery mě celkem slušně ignorují a stejně si to udělají po svém. Takže se sice rozčílím, ale pak to pomalinku vyšumí, až to úplně zmizí,“ přiznává představitel hlavní role a s úsměvem dodává, že podobnou zkušenost s otcovstvím má i od svých skutečných dětí. Petr však skrz své dcery postupně poznává i jejich partnery, kteří představují širokou paletu osobností od nic nedělajícího povaleče až po výrazně staršího muže, s nímž by možná za jiných okolností šel na pivo. Jak tohle zvládne?

„No, to bude hodně dramatické. Nechci úplně prozrazovat, co se přesně stane, ale nakonec to bude tak dramatické, že zřejmě dojde i k něčemu, co by se dalo klasifikovat jako zločin. Takže se všichni máme na co těšit,“ nalákal Pechlát na to, co jeho postavu čeká i v rámci vztahů jeho tří dcer. Mimoto ale bude muset řešit další dvě ženy. Jednak svou bývalou ženou Kateřinou v podání Jitky Schneiderové a také potenciální novou láskou Dorkou, kterou ztvární Petra Hřebíčková.

První díl seriálu Táta v nesnázích už je nyní online na Voyo a na druhý se můžete těšit již v sobotu 9. září. Ve stejný den bude mít nové rodinné drama ve 20:20 premiéru i na TV Nova.

Táta v nesnázích
Táta v nesnázích
drama | komediální | Česká republika |
Režie: Petr Zahrádka, Tomáš Pavlíček
Hrají: Martin Pechlát, Štepánka Fingerhutová, Agáta Kryštůfková, Veronika Divišová, Petra Hřebíčková