Zdejší hasičárnu v Horní má stále pevně pod palcem velitel Petr (Petr Rychlý), pod nímž se do hašení požárů i řešení dalších vesnických krizí opět vrhá Mirek (Marek Holý), Eda (Radim Kalvoda), Láďa (Jaromír Nosek) a půvabná zdejší veterinářka Lenka (Jana Bernášková). Život jim opět bude znepříjemňovat starosta obce Vladimír (Václav Kopta), který hned v prvním díle získává velmi pádný důvod pro to, aby nenáviděnou hasičárnu konečně mohl srovnat se zemí. Boj o to, zda hasičárna i celý sbor v Horní zůstanou, či nikoli, bude opět jedním z ústředních motivů, jež se bude prolínat všemi osmi díly nové série.

„Spouštěčem je objev pramene léčivé vody za hasičárnou. Starosta by nejraději pramen využil k tomu, aby vesnici proslavil a udělal z ní třeba lázně, což by ale znamenalo zbourat hasičárnu, a to Petr odmítá dopustit,“ prozradil o ději druhé řady Co ste hasiči Petr Rychlý, který musel při natáčení nových dílů absolvovat i několik poměrně akčních scén.

Na pozadí však bude probíhat celá řada dalších více či méně vtipných i dramatických osudů. Jindy rázný starosta totiž v soukromí řeší vztahovou krizi s manželkou Bárou. Rozhodne se proto sebrat odvahu a svěřit se do péče odborníka na párovou terapii. Petr se mezitím sžívá s novým vztahem s Lenkou, kvůli níž opustil svou manželku Marii. Zároveň jej však trápí věk a tikající biologické rodiny, jež pomalu a jistě začínají kolidovat s myšlenkou na společnou rodinu.

Chybět nebudou ani zbrusu nové tváře, které dění v Horní dají do pohybu zcela novým směrem. Zdejší muži zákona získali novou posilu v podání Filipa Kaňkovského. Kromě něj se v druhé řadě seriálu představí mimo jiné zkušený Miroslav Vladyka, Leoš Noha či oblíbený Roman Zach. Diváci TV Nova se premiéry druhé řady Co ste hasiči dočkají až 1. září, předplatitelé Voyo si však již nyní mohou pustit první díl a od 1. září budou mít v týdenním předstihu k dispozici i druhou epizodu.

Co ste hasiči
Co ste hasiči
komediální | Česká republika |
Režie: Jan Haluza
Hrají: Petr Rychlý, Václav Kopta, Jana Bernášková, Pavel Nový, Nela Boudová