1. Chaos

V dobrodružném sci-fi odehrávajícím se na dosud neprozkoumané planetě se představuje Tom Holland (Spider-Man), Daisy Ridley (poslední trilogie Star Wars), ale také slavný Mads Mikkelsen. Ústřední dvojice se setkává za nepravděpodobných okolností a zjišťuje o sobě zajímavé věci. Na planetě zmizely všechny ženy a muže postihla zvláštní choroba zvaná „Hluk“, kvůli které jsou všechny jejich myšlenky okolím vidět i slyšet. Jaká tajemství podivná planeta skrývá a podaří se hlavním hrdinům v jejich končinách přežít?

Chaos
Chaos
akční | sci-fi | USA / Kanada / Hong Kong |
Režie: Doug Liman
Hrají: Tom Holland, Daisy Ridley, Demian Bichir, Cynthia Erivo, Mads Mikkelsen

2. Hostitel

Sci-fi thriller pro otrlé, v němž je lidstvo na pokraji svého konce. Naší planetu totiž hromadně obsazují neviditelné mimozemské bytosti schopné infiltrovat se jako Duše do lidského těla a převzít nad ním plnou kontrolu. U jedné dívky však vetřelci z Vesmíru narážejí na zcela nečekaný odpor. Melanie zůstává jedním z posledních lidí, kterého se zatím nepodařilo zpacifikovat a plně ovládnout. I ona se však nakonec po zoufalé snaze o útěk stává obětí jedné Duše. I uvnitř ženiny mysli však mimozemská entita není schopna zvítězit a zároveň v záplavě vzpomínek a emocí nedokáže najít zdroj enormního odporu své hostitelky. Nečekané okolnosti nakonec způsobí, že se z Melanie a její nové mimozemské součásti stanou spojenkyně.

Hostitel
Hostitel
akční | sci-fi | USA |
Režie: Andrew Niccol
Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt

3. Mortal Instruments: Město z kostí

Patnáctiletá Američanka Clay žije zcela normálním životem teenagerky. Tedy až do chvíle, kdy je jednoho večera v klubu přímo před jejím zrakem zavražděn člověk. Jeho tělo navíc ihned zmizí, aniž by si činu kdokoli jiný všiml. Zvědavá dívka začne pátrat po tom, co se skutečně stalo, načež objeví běžným lidem skrytou alternativní realitu zvanou svět stínů. Svět, který odjakživa existoval souběžně s tím naším, je plný netvorů i sil zla a jen díky Lovcům stínů se mu ještě nepodařilo vtrhnout do naší reality a zcela jí ovládnout. Clay se přidává k Lovcům s cílem osvobodit svou matku, která byla mezitím do říše stínů proti své vůli unesena.

Mortal Instruments: Město z kostí
Mortal Instruments: Město z kostí
fantasy | romantický | Kanada / Německo / USA |
Režie: Harald Zwart
Hrají: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Robert Sheehan, Kevin Zegers, Lena Headey

4. Paralelní světy

Milovníci paralelních realit by si neměli nechat ujít i tento příběh na první pohled obyčejného kluka Adama. Ten jednoho dne spatří dívku jménem Eva, do níž se bezmezně zamiluje. Není ji však schopen znovu najít a zároveň netuší, že Eva ve skutečnosti pochází z paralelní reality, jež existuje souběžně s tou naší, a přesto odděleně. Až jednoho dne zcela nečekaně Adam Evu zahlédne v televizi. V tu chvílli má jasno - tentokrát už mu v setkání s dívkou jeho srdce nezabrání nic.

Paralelní světy
Paralelní světy
fantasy | sci-fi | Kanada / Francie |
Režie: Juan Diego Solanas
Hrají: Jim Sturgess, Kirsten Dunst, Timothy Spall, Blu Mankuma, James Kidnie

5. Nádherné bytosti

Fantasy romance, která rozhodně zaujme všechny fanoušky sérií jako Twilight či Hunger Games. Hlavní hrdina Ethan žije vcelku stereotypní, nezajímavý život na maloměstě a nemůže se dočkat, až vypadne na vysokou. V novém školním roce však do třídy přibyde záhadná dívka Lena, jež jej ihned zaujme. Když se s ní sblíží a mezi oběma vzniknou city, zjišťuje Ethan, že jeho nová láska má nadpřirozené schopnosti a bohužel je prokletá. Ani jeden z nich přitom netuší, že když Lena konečně najde způsob, jak svou temnou kletbu prolomit, bude v ní stát, že se aby svému neblahému osudu unikla, musí nejdříve zemřít ten, kterého miluje.

Nádherné bytosti
Nádherné bytosti
Režie: Richard LaGravenese
Hrají: Alden Ehrenreich, Alice Englert, Emmy Rossum, Jeremy Irons, Emma Thompson

Vyzkoušet 7 dní zdarma

6. Valerian a město tisíce barev

Parťáci Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou hlavními agenty lidské rasy, jež mají za cíl spravovat všechna lidská území napříč celým vesmírem. Zatímco konzervativní Laureline se soustřeďuje primárně na jejich poslání, záletnický a laškovní Valerián jí neustále dělá návrhy a snaží se s ní marně sblížit. Když je velitel vysílá na novou misi do obří intergalaktické metropole Alfa, na první pohled vše vypadá jako další standardní pracovní cesta. Ústřední dvojice však ve městě odhaluje snahu sil temna zneužít zdejší technologie k získání moci a likvidaci zdejšího řádu. Povedené akční fantasy je adaptací úspěšného francouzského komiksu autora Pierra Christina a ilustrátora Jeana-Clauda Meziérese.

Valerian a město tisíce planet
Valerian a město tisíce planet
fantasy | sci-fi | Francie / Čína / Belgie |
Režie: Luc Besson
Hrají: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Elizabeth Debicki, Clive Owen, Ethan Hawke

7. Enderova hra

Hvězdně obsazené akční scifi vás zavede na zdevastovanou planetu Zemi, která sice přežila útok mimozemšťanů, ale za cenu téměř úplného konce našeho světa. Přeživší lidé se proto rozhodnou udělat vše proto, aby příští útok vetřelců nebyl koečným. Začíná proto výcvik nové generace nadaných dětí s cílem vytvořit super vojáky schopné zajistit přežití lidstva a porážku nepřátel. Zatímco jsou nejlepší z nejlepších stále cvičeni na simulátorech boje i strategie ve stroje na zabíjení, přichází nečekaně brzy opět válka. Teprve náctiletý Ender se rázem stává velitelem mezinárodní lidské flotily a má vést boj za záchranu lidstva. Jeho geinální mysl však v klíčové chvíli začne pochybovat o tom, zda opravdu on i všichni lidé stojí na správné cestě.

Enderova hra
Enderova hra
akční | sci-fi | USA |
Režie: Gavin Hood
Hrají: Asa Butterfield, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Ben Kingsley

8. Barva z vesmíru

Ve sci-fi hororu Barva z vesmíru si hlavní roli otce rodiny Gardnerových, kteří si žijí poklidným životem na své farmě, zahrál legendární herec Nicolas Cage. Bezstarostný rodinný život však promptně skončí ve chvíli, kdy na jejich pozemek dopadne zvláštně zapáchající meteorit. Nedlouho po tomto úkazu se však chování celé rodiny začne prapodivně měnit. Jeden po druhém upadají do podivného stavu a je stále více jasné, že podivný meteorit může pro všechny Gardnerovy nakonec mít hrozivé následky.

Barva z vesmíru
Barva z vesmíru
horor | sci-fi | USA / Malajsie / Portugalsko |
Režie: Richard Stanley
Hrají: Madeleine Arthur, Nicolas Cage, Tommy Chong, Elliot Knight, Brendan Meyer

9. Pád

Mladá Luce se měla dopustit hrozného činu. Je obviněna ze žhářského útoku, při němž zahynul mladý chlapec. Končí proto v internátní škole pro nebezpečné a problémové mladistvé. Naráží zde na celou škálu prazvláštních a podivných spolužáků. Nejvíce jí však na první pohled zaujme jistý Daniel. Odtažitý tajnůstkář se od Luce snaží držet co nejdál a vyhýbá se jí, co mu síly stačí. Hlavní hrdinka je však jeho podezřelým chováním přitahována jako magnet a stále více touží odhalit, proč se jí záhadný chlapec tak urputně vyhýbá. Zároveň se nemůže zbavit pocitu, že je jí Daniel extrémně povědomý a zná jej už... snad celou věčnost.

Pád
Pád
drama | fantasy | USA / Maďarsko |
Režie: Scott Hicks
Hrají: Joely Richardson, Addison Timlin, Juliet Aubrey, Elliot Levey, Daisy Head

10. Divergence

Chicago budoucnosti: Lidé už nežijí v jedné pospolité společnosti, ale dle svých vloh jsou rozděleni do pěti aliancí. Zatímco Odevzdaní městu vládnou, žijí zde rovněž Sečtělí, Mírumilovní, Upřímní a Neohrožení. Hlavní hrdinové Beatrice a Caleb pocházejí oba z rodin Odevzdaných. Velmi rychle se ale oba blíží do věku, kdy musí podstoupit zkoušku, která má odhalit jejich nadání a zařadit je po zbytek života do jedné z pěti aliancí. Jakmile se navíc ukáže, že Beatrice do žádné konkrétní škatulky nepatří, jelikož má předpoklady pro více aliancí, ukáže jí celý systém svou odvrácenou tvář. Lidé, kteří se příliš liší od většiny, jsou nebezpeční a je potřeba se jich zbavit.

Divergence
Divergence
sci-fi | thriller | USA |
Režie: Neil Burger
Hrají: Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz, Miles Teller, Kate Winslet

Vyzkoušet 7 dní zdarma

11. Rezistence

Volné pokračování Divergence sleduje hlavní hrdinku Tris, z níž se stala lovná zvěř a psanec. Vůdci společenských aliancí ji neustále pronásledují a odmítají přestat, dokud nebude mrtvá. Mezitím represe dopadají i na další "divergentní" jedince, kteří nezapadají do žádné ze stanovených pěti společenských škatulek. Tris mezitím zjišťuje, že ve skutečnosti není tak výjimečná, jak si doposud myslela, a ve skutečnosti má všude řadu spojenců. Rozhodne se proto přestat donekonečna utíkat a místo toho na celý nesvobodný systém naplánovat nečekaný protiútok.

Rezistence
Rezistence
Režie: Robert Schwentke
Hrají: Shailene Woodley, Kate Winslet, Miles Teller, Theo James, Ansel Elgort

12. Riddick

Ztracený a zrazený na neznámé planetě. Riddick (Vin Diesel) se ocitá na místě, kde svádí souboje s nelítostnými predátory, ale hlavní, rozhodující souboj jej teprve čeká. Na opuštěné planetě mezitím přistává lovec odměn Santana se svojí posádkou dalších profíků v lovení hledaných. Cíl je jasný. Najít a zlikvidovat Riddicka, který se však rozhodl, že pro pomstu udělá a záchranu své rodné planety Furya udělá cokoliv. Zároveň se mu své úhlavní nepřátele podařilo dostat přesně tam, kde je potřebuje mít. Riddick rozpoutává nelítostnou hru, v níž se s jeho lovců rychle stávají oběti, zatímco on dává do pohybu svůj plán pomsty.

Riddick
Riddick
akční | horor | sci-fi | USA / Velká Británie |
Režie: David Twohy
Hrají: Vin Diesel, Jordi Mollà, Matthew Nable, Katee Sackhoff, Dave Bautista

13. Circle: Uzavřený kruh

Mladá ambiciózní dívka Mae (Emma Watson) začíná pracovat ve veleúspěšné korporaci Circle, která má za cíl učinit svět dokonalým. S pomocí moderních technologií chce jednou pro vždy ukončit války, hlad, nemoci i veškeré další utrpení. Mae je zpočátku společností nadšená, její zakladatel (Tom Hanks) jí svými ideály učaruje a má pocit, že se dostala do ráje na zemi. Čím víc však proniká do nitra i aktivit společnosti Circle, tím víc si uvědomuje, že cíle společnosti nejsou tak růžové a skvělé, jak na první pohled vypadají. Z pohádky se pro ni rázem stává hororová noční můra.

Circle: Uzavřený kruh
Circle: Uzavřený kruh
sci-fi | thriller | USA |
Režie: James Ponsoldt
Hrají: Emma Watson, Tom Hanks, Glenne Headly, Karen Gillan, Bill Paxton

14. Dárce

Hlavní hrdina Jonas žije v uniformním, zdánlivě ideálním světě, kde prakticky nemá důvod kriticky přemýšlet. Neexistují války, utrpení, násilí, strach ani bolest. Všichni lidé žijí prakticky identické životy, mají stejné domovy, nosí stejné oblečení, žijí v identicky velkých rodinách. Nic a nikdo se neliší. Mimo společnost přežívá pouze jeden jediný člověk, který ještě uchovává vzpomínky lidstva z minulosti. Jonas díky němu získává pravdu o předchozích generacích lidstva, kterou už dnes nikdo nesmí vědět, a jeho život se rázem otáčí vzhůru nohama.

Dárce
Dárce
drama | sci-fi | USA |
Režie: Phillip Noyce
Hrají: Jeff Bridges, Brenton Thwaites, Odeya Rush, Meryl Streep, Alexander Skarsgård

15. Automata

Planeta Země v roce 2044 již dávno není bezpečným domovem lidstva. Sílicí sluneční erupce proměnily její povrch v radioaktivní poušť a vyhubily většinu populace. Zatímco se náš svět zmítá v ekonomických i politických turbulencích a lidé přežívají v bídných podmínkách, jedinou útěchu nacházejí u humanoidních robotů. Ti byli stvořeni, aby lidem v nelehkých podmínkách pomohli přežít nejen fyzicky, ale i psychicky. Všichni roboti fungují na základě jasného protokolu - nesmí ublížit žádnému člověku a nijak modifikovat svůj systém ani systém jiného robota. Zaměstnanec robotické společnosti Jacq (Antonio Banderas) však při vyšetřování nezvyklého incidentu zjišťuje, že se někteří roboti vyvíjejí mimo hranice původního naprogramování.

Automata
Automata
sci-fi | thriller | Bulharsko / Kanada / USA |
Režie: Gabe Ibáñez
Hrají: Antonio Banderas, Birgitte Hjort Sørensen, Melanie Griffith, Dylan McDermott, Robert Forster

Bonus: Vědma

Minisérie Vědma je prvním větším fantasy počinem nejen z produkce Voyo Originál, ale také z českých luhů a hájů za pořádně dlouhou dobu. Příběh se sice odehrává v přítomnosti, avšak jeho kořeny sahají až do daleké minulosti rudolfínské prahy 16. století, kdy se jednomu z alchymistů na královském dvoře podařilo vynalézt elixír nesmrtelnosti. Nikomu o něm však neřekl a rozhodl se jej využít jen pro sebe a své děti Lucii a Tomáše. Používání elixíru pro věčný život si však na nich vybralo svou neúprosnou daň. Jejich jedinou záchranou je proto útěk do jiné dimenze portálem. Ten však chrání jistá Vědma, přes ní bez boje rozhodně neprojdou. V hlavních rolích nechybí mimo jiné Dagmar HavlováJosef TrojanJaroslav DušekVica KerekesJan Cina, Annet Charitonova, Gabriela MarcinkováIvan Franěk či Antónia Lišková.

Vědma
Vědma
Hrají: Antónia Lišková, Annet X, Josef Trojan, Dagmar Havlová, Jaroslav Dušek