1. Láska je láska: Generace Q II

Populární americký seriál Láska je láska s podtitulem Generace Q navazuje na svého předchůdce a předvádí divákům vztahové a romantické etudy dnešní společnosti. V Los Angeles se opět potkáváme s některými starými známými, ale i novými tvářemi, přičemž půjde o velmi rozmanitou skupinu osobností. Jak se tato skupinka vyrovná s poznáváním nových zákoutí nejen lásky, ale i rozchodů, žalu, nevěry a úspěchů?

Láska je láska: Generace Q
Láska je láska: Generace Q
drama | romantický | USA |
Režie: Sarah Pia Anderson, Steph Green
Hrají: Jennifer Beals, Leisha Hailey, Katherine Moennig, Jaqueline Toboni, Rosanny Zayas

2. Sex O´Clock

Seriál Sex O´Clock má ambici stát se pro současnou mladou generaci tím, čím byly Prci, prci, prcičky svého pro mileniály. Tedy jakýmsi úvodem do světa prvních lásek, vztahů a sexu, který se nebojí humoru ani nadsázky. V Česku zatím žádný takový film ani seriál neexistuje, a tak se režiséři Karolina Zalabáková a Jan Bártek rozhodli, že je nejvyšší čas to pod hlavičkou Voyo Originál napravit. Na pomoc si přitom zavolali nejen zkušené herecké hvězdy, ale i mladé vycházející hvězdy, kterým dali skvělou příležitost.

Sex O´Clock
Sex O´Clock
komediální | Voyo | Originál | Česká republika |
Režie: Jan Bártek, Karolína Zalabáková
Hrají: Maxmilián Kocek, Karolin Omastová, Petra Bučková, Sára Korbelová, Tomas Sean Pšenička

3. Kámoš napořád

Dva nejlepší kamarádi Michael a Matty mají ještě před koncem střední školy jasný plán – přijít společnými silami o panictví. Jejich kamarádství však prožije nečekanou zkoušku, když se Matty kamarádovi svěří, že je gay. Zatímco se snaží své kamarádství spravit, zakouká se Michael do Mattyho bývalé přítelkyně, zatímco jeho kamarád se zamiluje do muže, o němž se však Michaelovi stydí říci. Maturitní ples je za dveřmi a oba čeká nelehký úkol – spravit své dlouholeté kamarádství a vyřešit si své milostné životy.

Kámoš napořád
Kámoš napořád
komediální | USA |
Režie: Chris Nelson
Hrají: Zach Cregger, Dakota Johnson, Hunter Cope, Nicholas Braun

4. Colette: Příběh vášně

Když se mladá Sidonie-Gabriell Colette zamiluje do spisovatele Willyho, který je o 15 let starší, vypadá to na její životní lásku. Následná svatba vystřelí venkovskou dívku do záře reflektorů životem pulzující Paříže a tamní smetánky. Bohémský život v Colette probudí chuť začít také psát, načež vznikne její první dílo. Manžel jí však zakáže publikovat pod vlastním jménem. Její první kniha o hrdince Claudine tak vychází pod jménem Willyho a ihned zažívá obrovský úspěch. Z autora i jeho manželky se stávají slavné celebrity, avšak Colette není šťastná. Manželova nevěra jen přispívá k drolení jejich vztahu, Willy se však své talentované manželky, která mu zajistila slávu i peníze, rozhodně dobrovolně nevzdá.

Colette: Příběh vášně
Colette: Příběh vášně
drama | životopisný | Velká Británie / USA |
Režie: Wash Westmoreland
Hrají: Keira Knightley, Dominic West, Eleanor Tomlinson, Fiona Shaw, Robert Pugh

5. Vita a Virginia

Biografické drama vyprávějící příběh o skutečném životním osudu dvou slavných britských spisovatelek. Vita Sackville-Westová i Virginie Woolfová patří k autorkám, o nichž se mluví dodnes. A to nejen pro jejich nadčasová díla, ale také vášnivý a velmi intenzivní vztah. Manželka diplomata z aristokratických poměrů Vita se do utrápené, výstřední, ale geniální spisovatelky Virginie zamiluje na první pohled, čímž odstartuje emoční uragán plný neukojené touhy, intelektuálních her i spalující žárlivosti. Ten nakonec změní život obou a Virginii dá neopakovatelnou inspiraci pro novou knihu, jež se stane jedním z jejich nejslavnějších děl.

Vita a Virginia
Vita a Virginia
drama | životopisný | Irsko / Velká Británie |
Režie: Chanya Button
Hrají: Gemma Arterton, Elizabeth Debicki, Peter Ferdinando, Rupert Penry-Jones, Isabella Rossellini

Vyzkoušet 7 dní zdarma

6. Zlatá labuť

Název historického seriálu Zlatá labuť pochází ze skutečného pražského obchodního domu, který byl v centru Prahy otevřen v roce 1939. Jeho modernosti i velikosti v té době nemohlo konkurovat žádné jiné nákupní centrum v celé střední a východní Evropě. Seriál nabízí na příběhu hlavních postav zajímavý kontrast mezi světem obyčejných lidí a členů vyšších pater společenské smetánky. To vše navíc v atmosféře nacistické okupace a posléze i devastující druhé světové války, před níž se mnozí snaží tak trochu ukrýt právě za zdmi honosného obchodu.

Zlatá labuť
Zlatá labuť
drama | Česká republika |
Režie: Biser A. Arichtev, Braňo Holiček
Hrají: Marta Dancingerová, Adam Vacula, Kristýna Ryška, Petr Kostka, Daniela Kolářová

7. Očitý svědek

Mladíci Philip a Henning jsou nejen sousedi, ale chodí společně i do školy. Jejich vzájemnou přitažlivost neustále kalí obavy ze zraku okolí, a tak se jednou dohodnou, že se v noci sejdou v odlehlé pískovně, kde budou mít konečně klid. Dospívající chlapci však netuší, že jejich schůzka se promění v hotovou noční můru, když se zde stanou svědky hromadné vraždy. Shodou okolností je vrah posléze objeví a jim se do ruky dostává vražedná zbraň. Z celé situace sice nakonec vyváznou živí a zdraví, avšak oba začne sužovat paranoia z toho, zda je onen muž nehledá, doplněná o strach z prozrazení jejich vztahu. Zároveň se v panice zbraně zbavili a netuší, jestli ji někdo neobjeví. Dokáží oba o tom, co viděli, navždy mlčet?

Očitý svědek
Očitý svědek
kriminální | thriller | Norsko |
Režie: Jarl Emsell Larsen
Hrají: Ingjerd Egeberg, Yngve Berven, Kim Sørensen, Yngvild Støen Grotmol, Per Kjerstad

8. Šarlatán

Další film natočený podle skutečných událostí vychází ze života velmi zajímavého a tajemného léčitele Jana Mikoláška. Jeho nevysvětlitelná schopnost diagnostikovat a s pomocí bylinek léčit i choroby, s nimiž si nevěděli rady žádní lékaři, z něj během 20. století udělala velmi vyhledávaného člověka. O pomoc jej žádali nejen obyčejní lidé, ale také významní politici či umělci včetně prvního československého prezidenta Masaryka. Ani tisíce vyléčených pacientů však nakonec komunistickému režimu nezabránili v tom, aby byl označen za šarlatána a ve vykonstruovaném procesu odsouzen. Mikolášek zároveň skrz léčitelství bojoval proti svým vlastním démonům.

Šarlatán
Šarlatán
české filmy | drama | životopisný | Česká republika / Polsko / Irsko |
Režie: Agnieszka Holland
Hrají: Josef Trojan, Ivan Trojan, Jaroslava Pokorná, Juraj Loj, Jiří Černý

9. Skleněný pokoj

Historické drama diváky zavede do předválečného Československa, kde u Brna vyrostla tehdy moderní vila pro bohatého podnikatele Landauera a jeho rodinu. Architektonickým středobodem celé stavby je skleněný pokoj, symbol naděje i budoucnosti. Rodinný život Landauerových však neprobíhá dle představ manželky Liesel. Do Čech přichází nacisté i válka a židovský původ jejího muže bude brzy znamenat velké problémy. Manželství navíc na pokraj zničení přivádí podnikatelův poměr s válečnou uprchlicí. Volnomyšlenkářská Liesel se proto čím dál tím více upíná na svou rezervovanou kamarádku Hanu. Rodina nakonec musí ze země uprchnout, ale ani to oběma ženám nezabrání, aby spolu minimálně v myšlenkách zůstaly i nadále.

Skleněný pokoj
Skleněný pokoj
drama | Česká republika / Slovensko |
Režie: Julius Ševčík
Hrají: Martin Hofmann, Zuzana Fialová, Vladimír Polívka, Jana Plodková, Hanna Alström

10. Všechno nebo nic

Linda a Vanda spolu vlastní malé knihkupectví, ale jejich životy jsou diametrálně odlišné. Zatímco první jmenovaná je nyní rozvedenou matkou, která musí chtě nechtě myslet především prakticky a zodpovědně, její kolegyně je stále svobodná a moc dobře ví, jak na muže. Jenže je pro většinu příliš velkým živlem, a tak stále ne a ne najít toho pravého. Podobný problém s partnery řeší i jejich spolupracovník Edo, introvertní a citlivý gay. Nakonec však bude stačit pár mužů, aby se životy ústředního trojúhelníku doslova otočily vzhůru nohama.

Všechno nebo nic
Všechno nebo nic
komediální | romantický | Česká republika / Slovensko / Polsko |
Režie: Marta Ferencová
Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Ondřej Sokol