1. Párty Harder: Summer Massacre

V loňském roce Řezník alias Martin Pohl světu představil volné pokračování své Party Hárd a ani zde rozhodně černým, mnohdy vulgárním humorem nešetří. Jenže to opět funguje. A co víc, v tomto případě už tvůrce film netočil s pomocí amatérů, ale získal standardní rozpočet i profesionální štáb. Výsledkem je tak filmově ještě kvalitnější podívaná, v jejímž středu opět nechybí postavy z prvního dílu, tentokrát Tomáš, Miky a Pája neboli Poulíček. Trojice společně vyráží na Máchovo jezero, aby se zde zúčastnili proslulého festivalu Summer Massacre, jež je každoročně nasáklý alkoholem, hudbou a nezávazným sexem.

Párty Hárder: Summer Massacre
Párty Hárder: Summer Massacre
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: Martin Pohl
Hrají: Jiří Bohatý, Adam Ernest, Radim Neuvirt, Kostas Zerdaloglu, Daniel Žáček

2. Největší dar

Česká pohádka, která měla premiéru v prosinci loňského roku, vypráví o pohanských bozích, jež jsou od nepaměti známí z pověstí a legend našich zemí. Radegast, Morena či Svarožic jsou hlavními hrdiny příběhu, jež se odehrává na Valašsku v malé vesničce, do jejíhož života se bohové začnou plést. Bohyně zimy Morena se totiž rozhodne na zem přinést věčný led a mráz. Když se to však dozví bohyně dalších ročních období, rozhodnou se proti ní postavit a vrátit přírodě opět řád. Konflikt se dostává až k nejvyššímu božstvu, nakonec jej však vyřeší něco mnohem prostšího a lidštějšího než i ta nejmocnější, božská kouzla. Hrají Bolek Polívka, Anna Polívková či Jiří Dvořák.

3. Láska hory přenáší

Hlavní hrdiny této romantické komedie čeká v horském hotelu na zimní dovolené jeden nezapomenutelný, bláznivý den. Vy diváci jej však uvidíte celkem třikrát - pokaždé z pohledu jiného protagonisty. Alex v den své svatby marně hledá svého nastávajícího muže, který se předešlé noci během rozlučky se svobodou kamsi zatoulal. Zatímco její matka a otčím lehce neuroticky vyšilují, biologický otec Alex dělá, že o ničem neví, byť se dozvídáme, že právě on svého nastávajícího zetě viděl jako poslední. Zdejší instruktor lyžování se slabostí pro ženy mezitím nastalého chaosu v budově využívá k tomu, aby se pokusil dostat na rande nejkrásnější ženu mezi hosty. Nikdo přitom netuší, že když se věci začnou slušně řečeno kazit, může se nakonec pokazit úplně všechno.

Láska hory přenáší
Láska hory přenáší
české filmy | komediální | romantický | Česká republika / Slovensko |
Režie: Jakub Machala
Hrají: Vanda Chaloupková, Noël Czuczor, Natalia Germani, Anna Fialová, Csongor Kassai

4. Vyšehrad: Fylm

Julius Lavický alias Lavi je zpět, avšak tentokrát se řítí jako lavina již ve filmovém kabátku, aby zabojoval o titul nejlepší komedie roku 2022! Českého fotbalového poloboha potkáváme více než rok od posledního setkání, kdy zpackal prodaný zápas další ze svých nezaměnitelných tref do brány. Teď se ale zdá, že se i na našeho – slovy jeho agenta Jardy – „pořád stejného dementa“ začíná usmívat štěstí. Vyšehrad postupuje do vyšší ligy a Lavi se dokonce chystá na svatbu s přítelkyní. Jenže přímo na svatbě se dozvídá novinku, která mu obrátí život totálně vzhůru nohama!

Vyšehrad: Fylm
Vyšehrad: Fylm
Režie: Martin Kopp
Hrají: Jakub Štáfek, Šárka Krausová, Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Veronika Khek Kubařová

Vyzkoušet 7 dní zdarma

5. Grand Prix

Roman (Kryštof Hádek) a Emil (Robin Ferr) milují auta i automobilové závody a sní o tom, že by jednou na živo mohli vidět formuli 1. Jeden z nich je majitelem odbytého autobazaru, druhý vlastní vypulírovaný autoservis a o motorech ví první poslední. Když Emil v televizní soutěži díky štěstí vyhraje lístky na Vekou cenu Španělska formule 1, je jim jejich velký sen rázem velmi blízko. To však ještě netuší, že cesta Evropou na závod se neobejde bez komplikací. Zvlášť díky třetímu členovi výpravy, kterým je Romanův vypečený kamarád zvaný Štětka (Štěpán Kozub).

Grand Prix
Grand Prix
české filmy | drama | komediální | Česká republika / Slovensko |
Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Kryštof Hádek, Robin Ferro, Štěpán Kozub, Marek Daniel, Miroslav Donutil

6. Kdyby radši hořelo

Poklidné velikonoční přípravy na české vesnici přeruší autonehoda. Někdo narazil dodávkou do kašny na návsi a pak unikl. Obyvatelé přestávají řešit malichernosti každodenního života, protože tato událost hraničí dle jejich úsudku s teroristickým útokem na jejich domovy. Případ i ochranu vesnice dostávají na starost zdejší hasiči, jejichž náčelník v podání Miroslava Krobota se ihned pouští do práce. Podaří se obyvatele ochránit? A kdo za „dodávkovým útokem“ ve skutečnosti stojí?

Kdyby radši hořelo
Kdyby radši hořelo
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Adam Koloman Rybanský
Hrají: Miroslav Krobot, Michal Isteník, Anna Polívková, Vladimír Škultéty, Jiří Vymětal

7. Promlčeno

V současných českých filmech budete jen těžko hledat nápaditější a zajímavější námět, než s jakým v roce 2022 přišel film Promlčeno režiséra a zde i scénáristy Roberta Sedláčka. Napínavý kriminální thriller nás zavede do živě vysílaného nočního pořadu, kam se moderátorka Eva (Barbora Bočková) snaží dostat co nejzajímavější životní příběh. Když se však živě do studia dovolá Radek (Karel Roden), není na jeho sdělení připraven vůbec nikdo. Má totiž zájem po dvaceti letech udělat definitivní tečku za svou minulostí, k čemuž potřebuje jednu konkrétní mladou ženu. A právě tu se rozhodne kontaktovat skrz živé vysílání, kde zároveň odvypráví neuvěřitelný příběh své minulosti, jež šokuje nejen moderátorku, ale i poslouchající kriminalisty.

Promlčeno
Promlčeno
Režie: Robert Sedláček
Hrají: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Denisa Barešová, Vilma Cibulková

8. Tajemství staré bambitky 2

Princ Jakub je v pokračování úspěšné české pohádky již králem, jeho Anička královnou a mají spolu už také princeznu Johanku, která tráví mnoho času se svým dědečkem hrnčířem. Bývalí rádcové Ferenc a Lorenc z prvního dílu uprchli do světa a snaží se najít nové místo, kde by svými nedobrými úmysly a intrikami mohli přijít k bohatství. Příhodný cíl nakonec nalézají hned ve vedlejším království i mladé královny Julie. Jakubovi tak dříve či později nezbyde, než opět vytáhnout zašantročenou bambitku a také povolat loupežníka Karambu. Kromě pohádkového příběhu a výborných herců se můžete těšit také na další várku chytlavých písniček.

9. Zakletá jeskyně

Během Velikonoc máme chuť podívat se kromě tradičních pohádek také na nejlepší české filmy, nicméně Zakletá jeskyně by vás mohla zaujmout proto, že jste ji pravděpodobně ještě neviděli. Do kin se totiž dostala teprve loni v létě a na Voyo je k dispozici od loňského listopadu. A o co v ní jde? Pohádka vypráví příběh kouzelné jeskyně plné pokladů a překrásných rubínů, chamtivosti, lehkovážnosti i pýchy, které mohou vést až k obrovskému neštěstí. Ale i pochopení, co je správné, na čem doopravdy záleží a za co má smysl doopravdy bojovat.

Zakletá jeskyně
Zakletá jeskyně
fantasy | pohádka | Česká republika / Slovensko / Maďarsko |
Režie: Mariana Čengel Solčanská
Hrají: Táňa Pauhofová, Marko Igonda, Karel Dobrý, Dominick Benedikt, Dominick Benedikt

Vyzkoušet 7 dní zdarma

10. Poslední závod

Pokud vás zaujme, nebo již zaujal film Zátopek, měli byste rozhodně zpozornět i u tohoto titulu. Opět totiž bude řeč o sportu, slavném českém sportovci a jeho životě. Tentokrát je hlavní postavou ve své době nejslavnější český lyžař Bohumil Hanč (Kryštof Hádek), který dokázal porážet i zahraniční konkurenci. V roce 1913 Hanč nastoupil v Krkonoších do závodu, který však otestoval nejen jeho touhu zvítězit, ale i odvahu a vůli žít.

Poslední závod
Poslední závod
české filmy | drama | životopisný | Česká republika |
Režie: Tomáš Hodan
Hrají: Kryštof Hádek, Judit Bárdos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Pokorný

11. Jiří Procházka: Cesta bojovníka

Bojovník smíšených bojových umění (MMA) Jiří Procházka se zapsal do českých dějin tohoto sportu, když se mu jakožto prvnímu podařilo stát šampionem nejprestižnější světové organizace UFC, a to v polotěžké váze. Mimo jeho výsledky v kleci však Procházka zaujme i svým přístupem k životu a trénování, jež z velké části stojí na východní kultuře. Inspiroval se mimo jiné mentalitou samurajů, věnuje se meditování a disciplínu staví ve svém žebříčku priorit tak vysoko, že je pro sportovní úspěch ochoten obětovat i veškerý osobní život.

Jiří Procházka: Cesta bojovníka
Jiří Procházka: Cesta bojovníka
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Petr Hrubec
Hrají: Jiří Procházka, Veronika Procházková, Martin Karaivanov, Jaroslav Hovězák

12. Jan Koller – Příběh obyčejného kluka

Fotbalový kanonýr Jan Koller prožil fotbalové začátky, které už pravděpodobně nikdy nikdo jiný nezažije. Dlouhán Honza totiž hrál nejen celé své mládí, ale i po dosažení plnoletosti jen v amatérských klubech pocházejících z malých vesnic. Ze Smetanovy Lhoty v Jižních Čechách se mu však podařilo něco neuvěřitelného – probojovat se nejen do první ligy, ale dokonce i do reprezentace nebo německé Bundesligy, kde se velmi rychle stal noční můrou nejednoho brankáře.

Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
Režie: Petr Větrovský
Hrají: Jan Koller, Zuzana Sophia Petzold, Petr Koller st., Petr Koller, Kateřina Kollerová

13. Karel Special

Dokumentární snímek Karel Special je potřeba neplést si z jeho předchůdcem Karel. Toto „pokračování“ z roku 2022 představuje téměř hodinu záběrů ze soukromí a rodinného života Karla Gotta ve společnosti manželky Ivany a svých dvou nejmladších dcer Charlotte a Nelly. Nechybí ale i unikátní scény Gotta se svými dvěma vnuky, syny dcery Lucie. Jako kontrast k těmto intimním vhledům do domova nejúspěšnějšího zlatého slavíka pak působí záběry z jeho profesionálního života.

Karel Special
Karel Special
Režie: Olga Malířová Špátová
Hrají: Karel Gott, Charlotte Ella Gottová, Ivana Gottová, Nelly Sofie Gottová

14. Policie Modrava Jaroslava Soukupa

Dokument k populárnímu kriminálnímu seriálu Policie Modrava nás, jak už název napovídá, do soukromí tvůrce tohoto fenoménu. Úspěšný český režisér, scénárista a producent Jaroslav Soukup se již v době Československa nesmazatelně zapsal do povědomí veřejnosti do té doby neotřelými snímky jako Láska z pasáže, Pěsti ve tmě, Discopříběh či Kamarád do deště. Jak se s ním spolupracuje, jaký je na place režisér a co na úspěch jeho kriminální série říkají sami obyvatelé Šumavy, kde se děj odehrává? To a mnohem víc vám prozradí životopisný pohled na kariéru tohoto šestasedmdesátiletého, velezkušeného filmaře.

Policie Modrava Jaroslava Soukupa
Policie Modrava Jaroslava Soukupa
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Adam Hobzík
Hrají: Jaroslav Soukup, Marek Vašut, Sagvan Tofi, Jaroslav Satoranský, Soňa Norisová