1. Vzhůru za sny

Dvanáctiletá holčička Mína odhalí náhodou velké tajemství. Jednou v noci se jí zdá sen a ona díky šťastné náhodě zjistí, jak ve skutečnosti sny vznikají. Objeví skrytý svět připomínající nekonečná filmová studia, kde vznikají pro každého z nás sny podobně, jako ve skutečném světě vznikají filmy. Mína zároveň zjistí, že tím pádem je možné sny cizích lidí měnit - k lepšímu i horšímmu. Rozhodne se proto sny znepříjemnit své otravné nevlastní sestřičce, kterou nemá ráda. Brzy však zjišťuje, že její zásahy do snů budou mít své následky, před nimiž nelze uniknout.

Vzhůru za sny
Vzhůru za sny
animovaný | rodinný | Dánsko |
Režie: Kim Hagen Jensen

2. Malý čaroděj Wiplala

Wiplala je skutečný čaroděj ovládající magii. Má to ale háček… vlastně dva. Jednak neustále zapomíná, jak jeho kouzla přesně fungují, což ho občas přivádí do nesnází. A pak je také opravdu velmi malý. Měří totiž pouhých deset centimetrů. Jeho zapomětlivost jednoho dne způsobí, že omylem promění otce Bloma a jeho dvě děti rovněž v malé, deseticentimetrové lidičky. Vrátit je zpět do původní velikosti nebude snadné, a tak se tito čtyři „pidi lidi“ vydávají na vskutku magické dobrodružství.

Malý čaroděj Wiplala
Malý čaroděj Wiplala
dobrodružný | rodinný | Nizozemí |
Režie: Tim Oliehoek
Hrají: Hans Kesting, Peter Paul Muller, Maurice Nathan Weert

3. Příšerky z vesmíru

Je tam někde ve Vesmíru život? Ano je, a dokonce krouží přímo na oběžné dráze Země v mezihvězdném křižníku. Skupinka mimozemšťanů odsud zjišťuje informace o lidech, a přitom mimo jiné naladí vysílání teleshoppingu, kde je zrovna nabízena úžasná masážní matrace. Partička ufounů se rozhodne, že tuhle úžasnou matraci musí mít, a tak naskáčou do létajícího talíře a vydají se do našeho světa. Přistání však nevyjde podle plánu, ztroskotají a z cesty na nákup se rázem stane dobrodružná snaha dostat se i s pomocí lidských přátel zpět domů.

Příšerky z vesmíru
Příšerky z vesmíru
animovaný | komediální | Německo / Lucembursko / Dánsko |
Režie: Sean McCormack

4. Maxinožka 2

Poté, co hlavní hrdina Adam v prvním díle Maxinožky odhalil, kým skutečně je jeho ztracený otec, chce tento využít své nově získané slávy pro dobro celého lidstva. Když je proto požádán, zda by pomohl ochránit největší existující přírodní rezervaci před ekologickými škodami způsobenými ropnou společností, neváhá kývnout. Jenže krátce poté beze stopy mizí. Maxinožka proto zburcuje všechny své kamarády a opět vyráží svého otce hledat - ovšem tentokrát proto, aby jej včas zachránil.

Maxinožka 2
Maxinožka 2
animovaný | dobrodružný | Belgie / Francie |
Režie: Jeremy Degruson, Ben Stassen

5. Monster High: Škola duchů

Studentky školy pro příšerky Monster High se tentokrát vydávají mimo svou školou a odvážný výlet pod vedením Spectry Vondergeist, při němž objevují celý paralelní svět duchů, který má také svou vlastní školu. Nadšení našich hlavních hrdinek však velmi rychle opadává, když zjišťují, že na škole duchů je rozhodně nikdo s úsměvem nevítá. Právě naopak, zdejší přísná paní ředitelka Spectru zatýká a nechce ji pustit zpět do její školy Monster High. Je tak na jejich kamarádkách, aby jí dokázaly ze školy duchů zachránit, než bude pozdě.

6. Willy a kouzelná planeta

Willy je malý kluk, který společně s rodiči cestuje v jejich kosmické lodi napříč nekonečným vesmírem. Jejich cestu však přeruší pole asteroidů, při němž je loď vážně poškozena. Každý člen rodiny však v záchranné kapsli skončí někde jinde. Willy tak končí sám na dosud zcela neznámé planetě a netuší, co všechno jej tady může potkat. Naštěstí má s sebou svého osobního strážce, robota Bucka, který jej má chránit, než pro něj dorazí záchranná mise. Malý hrdina brzy poznává zvláštní tvory této planety, a dokonce si zde nachází kamaráda. Číhají však na něj i nástrahy a nebezpečí.

7. Pes ro(c)ku

Bodi má na první pohled svůj život dopředu daný. Dospívající pes žijící v horské vesnici se chystá nahradit svého tátu, který je hlídačem ovcí před predátory. Pak ale do jeho života zasáhne osudové setkání s hudbou. Bodi má náhle jasno - do hudby se na první poslech zamiluje a chce se stát muzikantem. Otec však nakonec svolí, a tak se hlavní hrdina jen s kytarou vydává do světa, aby dobyl hudební branži a stal se hvězdou. Jak ale brzy zjišťuje, cesta ke hvězdám bude mnohem trnitější, než si původně myslel.

Pes ro(c)ku
Pes ro(c)ku
animovaný | hudební | Čína / USA |
Režie: Ash Brannon

8. Barbie: Ve hvězdách

V tomto dobrodružství známé Barbie se vydáme až do dalekých koutů vesmíru. Jednoho dne totiž zčistajasna přestanou na noční obloze zářit všechny známé hvězdy. Barbie se podaří dostat do speciálního týmu, jež je následně vyslán na vzdálenou planetu, aby záhadu rozluštil a pohaslé hvězdy zachránil. Zde se ukazuje, že pokud Barbie dokáže získat nové přátele a dostatečně si věřit, mohla by se stát významnou hrdinkou celého vesmíru. Dokáže však v sobě najít dostatek sil?

Barbie: Ve hvězdách
Barbie: Ve hvězdách
animovaný | USA |
Režie: Andrew Tan

9. Princ Krasoň

Tenhle osud byste nikdo nechtěli. Do Prince Krasoně je sice až po uši zamilovaná kdejaká princezna, avšak jeho to ani trochu netěší. V dětství jej totiž proklela zlá královna. Od té doby stačí jakékoli dívce jeden pohled a zcela se do něj zamiluje. Krasoň by však raději našel opravdovou lásku, a tak se snaží najít způsob, jak zlomyslnou kletbu zlomit. To však ještě netuší, že se mu během tohoto dobrodružství podaří potkat zřejmě jedinou dívku v celé zemi, na níž jeho prokletí z nějakého důvodu neplatí.

Princ Krasoň
Princ Krasoň
Režie: Ross Venokur
Hrají: Wilmer Valderrama, Ashley Tisdale, Demi Lovato, Tara Strong

10. Malý horal

Malý chlapec Ursli žije se svými rodiči ve švýcarských Alpách na okraji malého města. Chovají domácí zvířata a věnují se zemědělství. Když však jeho rodinu postihne nehoda a zničí celou jejich úrodu, hrozí, že v zimě nebudou mít co jíst. Musí se proto zadlužit a rodiče prodají i Ursliho oblíbenou kozu. Chlapec má navíc pro tradiční každoroční rituál k vyhánění zimy a vítání jara ten nejmenší zvon ze všech dětí. Rozhodne se proto vzít věci do vlastních rukou a obstarat si nejen ten největší zvon, ale zároveň pomoci svým nešťastným rodičům.

Malý horal
Malý horal
rodinný | Švýcarsko |
Režie: Xavier Koller
Hrají: Jonas Hartmann, Julia Jeker, Tonia Maria Zindel