1. Kdyby radši hořelo

Poklidné velikonoční přípravy na české vesnici přeruší autonehoda. Někdo narazil dodávkou do kašny na návsi a pak unikl. Obyvatelé přestávají řešit malichernosti každodenního života, protože tato událost hraničí dle jejich úsudku s teroristickým útokem na jejich domovy. Případ i ochranu vesnice dostávají na starost zdejší hasiči, jejichž náčelník v podání Miroslava Krobota se ihned pouští do práce. Podaří se obyvatele ochránit? A kdo za „dodávkovým útokem“ ve skutečnosti stojí?

Kdyby radši hořelo
Kdyby radši hořelo
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Adam Koloman Rybanský
Hrají: Miroslav Krobot, Michal Isteník, Anna Polívková, Vladimír Škultéty, Jiří Vymětal

2. Survivor

Účastníci letošní 2. řady drsné reality show Survivor Česko & Slovensko již citelně prořídli. Pod taktovkou moderátora Ondřeje Novotného vyrazilo do boje o přežití na tropickém ostrově v Dominikánské republice celkem 24 Čechů a Slováků, z nichž již 20 vypadlo, a tak jsme na dohled velkého finále. Z toho si vítěz odnese hlavní výhru ve výši 2 500 000 Kč. Zbývající přeživší si musí poradit nejen s nástrahami džungle či nedostatkem potravin, ale i s vlastní psychikou a úkoly.

Survivor
Survivor
reality show | Česká republika / Slovensko |

3. Kukačky 2

Na Voyo i v dubnu přibyly další filmy a seriály z produkce České televize. Nechyběla mezi nimi i druhá řada seriálu Kukačky, který vypráví o noční můře každého rodiče. Manželský pár totiž zjišťuje, že jejich syn ve skutečnosti není jejich, ale v porodnici došlo k záměně. Třináct dílů druhé řady ukazuje nelehké soužití Holcových a Kadlecových, kteří se rozhodnou sestěhovat do jedné domácnosti, aby mohli být nablízku svým biologickým potomkům. Velmi rychle však zjišťují, že každá rodina žije svůj život trochu jinak. A že vyměnit oba potomky zpět bude nakonec dost možná nemožné. Nikdo se ale nechce vzdát.

Kukačky
Kukačky
drama | komediální | Česká republika |
Režie: Biser A. Arichtev
Hrají: Marta Dancingerová, Marek Adamczyk, Sabina Remundová, David Novotný, Michal Isteník

4. Na nože SK

Uznávaný slovenský šéfkuchař Martin Novák se představuje v hlavní roli nové kuchařské reality show plné emocí, v níž jej čeká vskutku nelehký úkol. Rozhodnul se totiž vyrazit i s televizním štábem do restaurací, které pomalu a jistě míří k nevyhnutelnému krachu. Právě ten se však zkušený kuchař pokusí podnikům pomoci odvrátit. Má to ale háček – u řady majitelů samozřejmě naráží na aroganci či neochotu udělat radikální změny. Novák po úvodní pomoci všechny restaurace posléze navštíví ještě jednou, aby zjistil, zda jeho pomoc měla nějaký pozitivní dopad na budoucnost podniku.

Na nože (SK)
Na nože (SK)
kulinářský | reality show | Slovensko |
Hrají: Martin Novák

5. Učitelem z nouze

Dříve úspěšný, ale nyní ve své kariéře spíše tápající scénárista Keith řeší, co dále. Šňůra neúspěšných filmů totiž znamená, že musí začít živobytí hledat i jinde. Nakonec se rozhodne zkusit scenáristiku vyučovat v rámci kurzu na menší univerzitě. Zpočátku práci bere na lehkou váhu a nepřikládá jí žádnou důležitost. Postupem času však zjišťuje hrozivou skutečnost – učení jej ve skutečnosti naplňuje a baví více než pokoušet se psát scénáře pro filmové producenty. Do toho navíc potkává ženu, která by mohla být „tou pravou“.

Učitelem z nouze
Učitelem z nouze
Režie: Marc Lawrence
Hrají: Hugh Grant, Whit Baldwin, Vanessa Wasche, Enid Graham, Shannon Marie Sullivan

Vyzkoušet 7 dní zdarma

6. Dynastie Windsorů

Jsou nepochybně nejznámějším a nejmocnějším královským rodem dnešního světa. Dynastie Windsorů vládne Velké Británii a zemím Commonwealthu již od roku 1917. Dokázala si tak svou pozici udržet navzdory druhé světové válce, řadě společenských změn, skandálů, tragédií, sporů i rozvodů, jež nikdy neunikly očím veřejnosti. Jaká je pravda o německém původu Windsorů a kdo byli jejich předci? Dokument mimo jiné nahlíží na celou rodinu i očima Karla III., prvorozeného syna Alžběty II., který se musel v životě mimo jiné vypřádat s tím, že jeho rodiče byli panovníci a nemohli mu tak být od dětství takovou oporou, jakou by matka a otec pro své děti zřejmě být měli.

Dynastie Windsorů
Dynastie Windsorů
dokumentární | USA / Velká Británie |
Režie: Justin Hardy, Nicola Seare
Hrají: královna Alžběta II., Piers Brendon, Rosamund Pike, Sally Bedell Smith, Kate Williams

7. Spisovatelé

Romantická komedie nás zavede do rodiny úspěšného spisovatele, kde s manželkou vychovává dvě dospívající děti. Film mapuje jeden bouřlivý rok v rámci této domácnosti, v níž se každý člen musí vyrovnávat s vlastními složitostmi lásky. A ukazuje, že ani sebevětší trable či životní zaseknutí nemusí znamenat konec. Zvlášť když se na dosah nabízí láska, která vám znovu může (anebo taky nemusí) otevřít oči a ukázat vám cestu ke štěstí.

Spisovatelé
Spisovatelé
Režie: Josh Boone
Hrají: Kristen Bell, Spencer Breslin, Lily Collins, Jennifer Connelly, Michael Goodwin

8. Tlapková patrola VI

Animovaný seriál Tlapková patrola dnes patří k nejznámějším a nejsledovanějším dětským seriálům na celém světě. Na Voyo je od dubna nově k dispozici i sedmá řada z roku 2020, která má celkem 26 dílů o celkové stopáži téměř 10 hodin. Jaká nová dobrodružství čekají na Rydera a jeho tým psích záchranář? Podaří se jim znovu zachránit jejich městečko před zkázou?

Tlapková patrola
Tlapková patrola
animovaný | USA / Kanada |
Režie: Michael Stokes, Jamie Whitney
Hrají: Gage Munroe, Kallan Holley, Lucius Hoyos, Devan Cohen, Julie Lemieux

9. Životní šance: Příběh Paula Pottse

Paul Potts byl obézním, nevzhledným a na první pohled ničím nezajímavým britským mladíkem. Když se čtyřicetiletý outsider přihlásil do show „Británie hledá talent“ a předstoupil před porotu s tím, že zazpívá operní árii, z publika se ozvaly jen hlasité posměšky. Pak ale začal zpívat a všem včetně porotců spadla brada. Na konci jeho vystoupení celý sál stál na nohou a nadšeně mu aplaudoval. Paul Potts nakonec celou soutěž vyhrál a stal se veleúspěšnou hvězdou. Připomeňte si jeho životní cestu v biografickém snímku.

Životní šance: Příběh Paula Pottse
Životní šance: Příběh Paula Pottse
drama | životopisný | USA / Velká Británie |
Režie: David Frankel
Hrají: James Corden, Colm Meaney, Alexandra Roach, Trystan Gravelle, Julie Walters

10. King Skate

O fascinujícím světě jízdy na skateboardu toho většina obyčejných smrtelníků ví poměrně málo i dnes. Jak ale tato pouliční kultura vypadala v šedivém Československu 70. a 80. let? Kdo byli první „skejťáci“, kteří si to brázdili socialistickými ulicemi a prožívali nadšení z jízdy na skateboardu? Režisér Šimon Safránek vám ve svém dokumentu přesně toto ukáže. Našel kultovní osobnosti českého i světového skateboardingu, kteří u toho byli a mohou příběh o jízdě za svobodou uprostřed komunistické diktatury vyprávět.

King Skate
King Skate
Režie: Šimon Šafránek
Hrají: Petr Forman, Ivan Pelikán, Luděk Váša

11. Černý víkend

Srdcervoucí drama vypráví o posledním setkání Lily s jejími přáteli a blízkými. Dlouhodobý boj se zákeřným nevyléčitelným onemocněním ALS už ji zmáhá, a rozhodla se proto pro odchod po svém. Ještě před tím chce však strávit pohodový, krásný víkend v obklopení svých blízkých. Avšak původní idylka postupně mizí a střídá ji houstnoucí atmosféra i nevyřešené zášti a problémy, které pomalu vyplouvají na povrch.

Černý víkend
Černý víkend
drama | USA / Velká Británie |
Režie: Roger Michell
Hrají: Sam Neill, Susan Sarandon, Mia Wasikowska, Kate Winslet, Rainn Wilson

12. Maličké království Bena a Holly

Bylo nebylo jedno maličké království. A v něm žila princezna Holly a její nejlepší kamarád, elf Ben. Holly se teprve učí, jak správně zacházet se svou kouzelnou hůlkou. Někdy vše zvládne skvěle, jindy ne. To ale vůbec nevadí, protože když se jí nedaří, je tady Ben, aby jí pomohl. A hlavně – Ben je přece elf a ti umí vyrábět ty nejkrásnější hračky na celém světě!