1. Barva z vesmíru

A začínáme hned zostra. Ve sci-fi hororu Barva z vesmíru si Cage zahrál otce rodiny Gardnerových, kteří si žijí poklidným životem na své farmě. Tedy až do chvíle, kdy na jejich pozemek dopadne zvláštně zapáchající meteorit. Nedlouho po tomto úkazu se však chování celé rodiny začne prapodivně měnit. Jeden po druhém upadají do podivného stavu a je stále více jasné, že podivný meteorit může pro všechny Gardnerovy nakonec mít hrozivé následky.

Barva z vesmíru
Barva z vesmíru
horor | sci-fi | USA / Malajsie / Portugalsko |
Režie: Richard Stanley
Hrají: Madeleine Arthur, Nicolas Cage, Tommy Chong, Elliot Knight, Brendan Meyer

2. Ghost rider 2: Duch pomsty

Ďáblův lovec je zpět a nechybí mu plameny šlehající motorka, pořádný řetěz ani hořící lebka místo hlavy. Nicolas Cage se vrací jako prokletý Johnny Blaze, jež před lety uzavřel smlouvu s ďáblem a nyní se skrývá ve východní Evropě. Tady si jej najímá podivná náboženská sekta, aby jim pomohl ochránit jejich chlapce Dannyho. Ďábel se totiž pokouší zmocnit jeho těla a jediným, kdo se mu může postavit, je právě Johnny.

Ghost Rider 2: Duch pomsty
Ghost Rider 2: Duch pomsty
akční | thriller | USA / Spojené arabské emiráty |
Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor
Hrají: Nicolas Cage, Violante Placido, Ciarán Hinds, Idris Elba, Johnny Whitworth

3. Hon na čarodějnice

Míříme do historie, tedy do její lehce nadpřirozené varianty. Bývalý křižák Behman a jeho blízký parťák Felson se jako veteráni nespočtu bojů vracejí zpět do rodné země. Ta je však kvůli smrtícímu a všudypřítomnému moru ve zuboženém stavu. Představitelé zdejší církve věří, že katastrofální nemoc na ně seslala dívka obviněná z čarodějnictví. Najímají si proto naší dvojici, aby dívku našli a dopravili do kláštera, kde jí má čekat rituál vymítání ďábla.

Hon na čarodějnice
Hon na čarodějnice
Režie: Dominic Sena
Hrají: Christopher Lee, Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Campbell Moore, Stephen Graham

4. Kick-Ass

U akce ještě zůstaneme, protože komedie Kick-Ass bez diskuze patří k těm nejlepším akčňákům, jejichž natáčení se Nicolas Cage během své kariéry účastnil. Tahle superhrdinská řežba se rozhodně nebojí absurdností ani za vlasy přitažených momentů a místy tak trochu vypadá, jako by v ní měl prsty Quentin Tarantino. Střelenou akci tak perfektně střídá velmi povedený humor a celých 117 minut se rozhodně nebudete nudit.

Kick-Ass
Kick-Ass
akční | dobrodružný | komediální | USA / Velká Británie |
Režie: Matthew Vaughn
Hrají: Aaron Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Nicolas Cage

5. Nebezpečný cíl

Nyní trochu zvážníme. Joe se živí jako chladnokrevný nájemný vrah a nemá sebemenší problém za správnou sumu zabít kohokoli. Jeho dalším úkolem je vydat se do Thajska, kde si jej najal zdejší mafiánský boss na likvidaci svých nepřátel. I když Joe zpravidla pracuje sám a nevyhledává lidskou společnost, tenhle kšeft v jeho životě mnohé změní. Jeho pomocníkem v zemi se stává drobný kriminálník Kong a vše vypadá na rutinní záležitost. Ovšem jen do chvíle, kdy vrahovi osud do cesty postaví mladou dívku.

Nebezpečný cíl
Nebezpečný cíl
Režie: Danny Pang, Oxide Pang Chun
Hrají: Nicolas Cage, Shahkrit Yamnarm, Charlie Yeung, Panward Hemmanee

6. Noční bouře

Buddy musí živit své malé dítě, a tak bere veškerou práci, která se k němu dostane. Když po něm pan a paní Franklinovi chtějí opravit plot, kývne, avšak jeho práci přeruší varování před příchodem hurikánu. Hlavní hrdina je proto nucen strávit noc v domě s manželi, kteří se ukáží být velmi zvláštním párem. Zatímco paní Franklinova mladíka soustavně svádí, její muž se dopálí a nabídne mu balík peněz za to, že jí zabije. Druhý den po šílené noci je Buddy obviněn z vraždy a aby se zachránil, musí zjistit, co se ve skutečnosti u Franklinových stalo.

Noční bouře
Noční bouře
akční | thriller | USA |
Režie: Stephen S. Campanelli
Hrají: KaDee Strickland, Zulay Henao, Kelsey Grammer, Nicolas Cage, Luke Benward

7. Rituál

Policista Edward Malus žije sklíčený život plný výčitek svědomí z toho, že před léty z hořícího vozu nedokázal vyprostit matku s dítětem. Nyní však zlomený muž dostává druhou šanci. Jeho bývalá snoubenka Willow jej prosí o pomoc s hledáním ztracené dcery Rowan. Edward vyráží na ostrov v severozápadním Pacifiku, kde Willow dceru porodila. Žijí zde především ženy, které se řídí starými pohanskými tradicemi. Členky komunity zpočátku popírají, že vůbec nějaká Rowan opravdu žila. Detektiv však postupně odhaluje tajemství jejího osudu.

Rituál
Rituál
drama | horor | mysteriózní | thriller | USA / Německo / Kanada |
Režie: Neil LaBute
Hrají: Nicolas Cage, Ellen Burstyn, Kate Beahan, Frances Conroy, Molly Parker

8. Teror

Nicolas Cage jako obchodník s diamanty Kyle po boku Nicole Kidman, která hraje jeho manželku Sarah. Nic jim nechybí, žijí v překrásném domě, mají dceru Avery i vše, co si lze za peníze koupit. Jednoho dne po příjezdu z práce však jeho dům přepadává čtyřčlenná skupinka gangsterů, která chce jediné – donutit jej všemi prostředky, aby jim otevřel svůj sejf. Vyhrožují mu smrtí manželky i dcery a když nakonec vydírání podlehne a trezor otevírá, zůstává jako opařený – sejf je totiž prázdný!

Teror
Teror
Režie: Joel Schumacher
Hrají: Nicolas Cage, Nicole Kidman, Cam Gigandet, Liana Liberato, Nico Tortorella

9. Tokarev

Paul žije jako obyčejný zámožný podnikatel. Má šestnáctiletou dceru Caitlin a druhou manželku Vanessu. Během důležité byznysové večeře je jeho dcera unesena. Rozzuřený Paul se rozhodne kontaktovat kumpány ze své kriminální minulosti, a i když už to neměl v plánu, znovu si ušpinit ruce od krve, aby dceru našel. Je už však pozdě, Caitlin je nalezena mrtvá a jak se ukáže, zabila ji oblíbená zbraň ruské mafie, pistole Tokarev. Paul má pocit, že už nemá co ztratit, a tak rozjíždí krvavou jízdu za odplatou. Na jejím konci jej však čeká šokující odhalení.

Tokarev
Tokarev
Režie: Paco Cabezas
Hrají: Nicolas Cage, Rachel Nichols, Peter Stormare, Danny Glover, Michael McGrady

10. Unesená

Bývalý kriminálník a odsouzený lupič Will se snaží stát slušným občanem a opět najít cestu ke své dceři. Netuší ale, že jeho bývalí kumpáni se dali dohromady se zkorumpovaným členem FBI a jsou přesvědčeni, že Will někde ukryl milionové bohatství z jedné dávné loupeže. Unesou mu proto dceru a požadují po něm celý lup jako výkupné. Zoufalý otec nemá na výběr – aby se k dceři dostal zpět, rozhodne se naplánovat ještě jednu, poslední loupež.

Unesená
Unesená
akční | thriller | USA |
Režie: Simon West
Hrají: Nicolas Cage, Josh Lucas, Danny Huston, Malin Akerman, M. C. Gainey