1. Brad a Angelina: Vzestup a pád hollywoodského manželství

Brad Pitt a Angelina Jolie patřili více než 10 let k nejsledovanějším hollywoodským párům světa. Říkalo se jim dokonce „Brangelina“. Randit spolu začali již v roce 2004, když se potkali při natáčení filmu Pan a paní Smithovi. Ke svatbě se však odhodlali až v roce 2014 a jen o dva roky později podala Angelina žádost o rozvod. Do roku 2018 však spolu nakonec obě superstar bojovaly o to, kdo dostane do péče jejich celkem 6 společných dětí. Konflikty z jejich společného soužití však doznívají až do dnešních dní. V roce 2022 Jolie dokonce Pitta zažalovala a obvinila z fyzického násilí. Co všechno se dělo v soukromí vztahu, který se z pohádkového změnil až na jeden z nejtoxičtějších v celé historii Hollywoodu?

2. Matthew Perry: Zpověď

Kdo by neznal Matthewa Perryho? Legendární Chandler ze sitcomu Přátelé má po celém světě nespočet fanoušků. Téměř nikdo však až doposud netušil, že za vnější skořápkou úspěšné globální celebrity se nacházela i temná stránka Perryho, kterou naplňoval zejména alkohol a nejeden životní pád. Dlouholetý boj se závislostí nakonec slavného herce dostal až pod kudlu lékařů. O těchto osobních problémech však prakticky nikdo celá léta netušil. Až nyní se třiapadesátiletý herec rozhodl vystoupit a bez zábran o stinné stránce své velké slávy upřímně pohovořit.

Matthew Perry: Zpověď
Matthew Perry: Zpověď
Režie: Diane Sawyer, Dave Hoffman
Hrají: Matthew Perry

3. Johnny vs. Amber: Od lásky k nenávisti

Soud mezi hercem Johnny Deppem a jeho bývalou manželkou Amber Heard patřil pravděpodobně k nejsledovanějším událostem showbyznysu loňského roku. Proces byl vysílán živě a sledovaly ho miliony lidí z celého světa. Některé momenty a odhalené skutečnosti veřejnost i přítomné v soudní síni bez nadsázky šokovaly. Tento dokument přibližuje nejvýznamnější okamžiky tohoto soudního procesu a doplňuje je stejně poutavými rozhovory i reportážemi z celé historické kauzy.

4. Princ Harry: Vlastními slovy

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle v poslední době způsobili hned několik pozdvižení spojených s jejich veřejnými vystoupeními. Po útěku od Britské královské rodiny do USA se totiž pár rozhodl sdílet s celým světem všechny své zkušenosti z nitra monarchie, do nějž zatím veřejnost prakticky nikdy neviděla. Na seznam šokujících prohlášení nepochybně patří i Harryho rozhovor s Andersonem Cooperem, v němž zveřejnil hned několik zcela nečekaných prohlášení. Princ totiž kritikou rozhodně nešetří, a ne všechny informace se pravděpodobně Buckinghamskému paláci dobře poslouchají.

Princ Harry: Vlastními slovy
Princ Harry: Vlastními slovy
dokumentární | životopisný | USA / Velká Británie |
Hrají: princ Harry, Anderson Cooper

5. Rozhovor s princem Harrym

Princ Harry podruhé. Jak už bylo řečeno dříve, pár královských uprchlíků Harry a Meghan rozhodně ostrými slovy směrem k Británii nešetří a tento exkluzivní rozhovor je dalším z těch, kde se mladý princ rozhodl hovořit zcela otevřené. Tazatelem je tentokrát Tom Bradby z ITV, který se Harryho ptá na soukromí života Britské královské rodiny, skutečné vztahy s jeho urozenými příbuznými či to, jakým způsobem média vytvářejí bezchybný veřejný obraz královské rodiny, aby udržely její vysokou popularitu a obdiv v očích veřejnosti.

Rozhovor s princem Harrym
Rozhovor s princem Harrym
dokumentární | životopisný | Velká Británie |
Hrají: Tom Bradby, princ Harry

6. Tajemství královské rodiny

Osmidílný britský dokumentární cyklus se jako jeden z mála nezabývá na veřejnost vystavovaným královským pozlátkem, který všichni moc dobře známe. Tady tvůrci tento PR obraz bez okolků odstraní a podívají se až do samotných útrob britské královské rodiny. Kdo ve skutečnosti životy urozených členů vládnoucího rodu platí? Kolik z britských daní musí na údržbu paláců nebo cestování po světě plynout? Anebo jakými dalšími způsoby si britská královská rodina na svůj honosný život velmi lukrativně vydělává? To vše a mnoho dalšího vám odhalí celkem šest hodin záběrů, dosud nezveřejněných dokumentů i zajímavých svědectví.

7. Miloš Forman: Co tě nezabije…

Režisér Miloš Forman se svými dvěma Oscary rozhodně patří do diskuze o největších velikánech českého filmu 20. století. Filmy Miloše Formana si totiž dokázaly vydobýt prestiž nejen v Hollywoodu, ale na celém světě. Jeho osobní život však provázely bouřlivé změny. Byl celkem třikrát ženatý a měl čtyři potomky. Jeho poslední manželkou byla bývalá partnerka Karla Gotta, mnohem mladší Martina Zbořilová. Dokument z roku 2009 stojí na rozhovorech se samotným Formanem, ale i jeho rodinou či blízkými kolegy a točí se okolo vzpomínek na klíčové vzestupy i pády slavného režiséra nejen v kariérním, ale i soukromém životě. Zároveň nabízí pohled na jeho snahu opět navázat vztah s dětmi z předchozího manželství.

Miloš Forman: Co tě nezabije…
Miloš Forman: Co tě nezabije…
Režie: Miloslav Šmídmajer
Hrají: Miloš Forman, Petr Forman, F. Murray Abraham, Jean-Claude Carrière, Michael Douglas

8. Milan Kundera: Od Žertu k Bezvýznamnosti

Podobně jako Miloš Forman je i Milan Kundera českým emigrantem, jehož dílo dokázalo nakonec zaujmout celý svět. Spisovatel se však doslova proslavil tím, že nesnáší novináře, kamery a jakoukoli publicitu. Jaké bylo jeho dětství v Brně či studia na FAMU? Proč se rozhodl emigrovat do Francie a začít tvořit jen ve francouzštině? Po zbavení českého občanství se z Kundery stal francouzský občan a do jisté míry se od rodného Česka nevratně oddělil. Dílo z roku 2021 nabízí řadu zajímavých informací i pro ty, kteří o Kunderovi a jeho životě něco vědí.

Milan Kundera: Od Žertu k Bezvýznamnosti
Milan Kundera: Od Žertu k Bezvýznamnosti
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Miloslav Šmídmajer
Hrají: Milan Kundera, Jiří Bartoška, Jean-Claude Carrière, Jan Kačer, Milan Uhde

9. Osvoboďte Britney Spears

Jak strašně se ke své vlastní dceři dokáže chovat otec a kam až jsou ochotni pro exkluzivní informace zajít novináři? To jsou dvě otázky, na něž nabízí životní příběh popové hvězdy Britney Spears poměrně strašidelné odpovědi. Kromě začátků její pěvecké kariéry v kostelním sboru a cestě talentované mladé holky až ke hvězdám se dokument věnuje i kontroverznímu opatrovnictví, díky němuž se soudila s vlastním otcem. Investigativní novináři deníku New York Times zde přicházejí se šokujícími odhaleními toho, jak opatrovnictví ve skutečnosti fungovalo a že otec Britney prakticky kontroloval každý aspekt jejího života a každý její krok včetně odposlouchávání telefonů.

Osvoboďte Britney Spears
Osvoboďte Britney Spears
dokumentární | USA |
Režie: Samantha Stark
Hrají: Britney Spears, Tancharoen Kevin, Daniel Ramos, Paris Hilton, Adele

10. Britney Spears: Život pod dohledem

O rok mladší dokument od stejných tvůrců vám poměrně věrně ukáže, jak ve skutečnosti vypadá celosvětová sláva. Jaké to je, když vás novináři pronásledují na každém kroku, píší o každém vašem kroku nebo se na veřejnosti objeví zvukové záznamy z vaší vlastní ložnice. Britney Spears si toto všechno zažila nejen ze strany veřejnosti a paparazzi, ale co je horší, i ze strany vlastní, nejbližší rodiny. Nechybí opět ani výpovědi osob, kteří o jejím životě vědí nejvíce.

Britney Spears: Život pod dohledem
Britney Spears: Život pod dohledem
dokumentární | USA |
Režie: Samantha Stark
Hrají: Britney Spears, Dan George, Robin Greenhill, Alex Vlasov, Edan Yemini

11. Legendární první dámy

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí žena. A u těch nejmocnějších mužů to mnohdy může platit i dvojnásob. Příkladem jsou slavné americké první dámy, které se vedle svých manželů na vrcholu mocenského žebříčku vůbec neztrácely, ba naopak dokázaly samy získat výraznou popularitu celých národů. Jak se jim podařilo vedle nejmocnějších mužů světa prosadit a někdy dokonce ovlivnit celou politickou i společenskou kulturu. Dokument nabízí pohled na celkem šest amerických prvních dam: Eleanor Roosevelt, Lady Bird Johnson, Jackie Kennedy, Nancy Reagan, Hillary Clinton a Michelle Obama.

Legendární první dámy
Legendární první dámy
dokumentární | Velká Británie / USA |
Hrají: Eleanor Roosevelt, Nancy Reagan, Michelle Obama, Lady Bird Johnson, Jackie Kennedy

12. Judy

Herečka a jazzová zpěvačka Judy Garland prožila hvězdnou kariéru. Již od mládí ji zbožňovala celá Amerika a svým talentem si postupně podmanila celý svět. Globální sláva si však na mladé žene vybrala nehezkou daň – dlouhé hodiny osamění na hotelech začala řešit alkoholem i prášky. Stále víc si uvědomuje, že by byla mnohem šťastnější, kdyby všechny vyprodané turné i slávu mohla hodit za hlavu a být prostě doma se svými dětmi. Místo toho musí řešit docházející peníze i hroutící se manželství. Najde sílu ustát nápor světa a pokračovat dál? Herečka Renée Zellweger získala za roli Judy Oscara v kategorii Nejlepší ženský výkon v hlavní roli.

Judy
Judy
drama | životopisný | Velká Británie / Francie / USA |
Režie: Rupert Goold
Hrají: Renée Zellweger, Finn Wittrock, Jessie Buckley, Rufus Sewell, Michael Gambon