1. Ubal a zmiz

Režisér Adam Hobzik si pro svůj celovečerní debut vybral příběh o kamarádech pěstujících marihuanu s prvky gangsterky i komedie. Pro obsazení navíc dokázal získat Matouše Rumla, Martina Hofmanna či srbského herce Predraga Bjelace (Harry Potter a Ohnivý pohár). Trojice mladých pěstitelů dostane nabídku, která se neodmítá – bulharský mafián od nich chce koupit celou jejich úrodu najednou a udělat z nich tím pádem boháče. Chlapci ale krátce po uzavření obchodu zjišťují, že jim někdo celou sklizeň ukradl. Co teď?

Ubal a zmiz
Ubal a zmiz
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: Adam Hobzík
Hrají: Matouš Ruml, Janek Gregor, Lukáš Duy Anh Tran, Predrag Bjelac, Karel Dobrý

2. Alibi na klíč

Francouzská komedie popisuje podnikání společnosti „Alibi na klíč“, která se živí tím, že svým klientům vymýšlí a poskytuje alibi na vše, z čeho se potřebují ulít či vymluvit. Hlavní hrdina Greg je v přípravě alibi druhým naprostý přeborník. Jenže když se sám zamiluje, před svou partnerkou povolání raději tají. Vše se však ještě víc zkomplikuje, když pozná její rodině a zjistí, že otec je rovněž jedním z jeho klientů a připravil mu skvělé alibi pro jeho víkendové zálety s milenkou. Pořádně se držte, pojedeme z kopce!

Alibi na klíč
Alibi na klíč
komediální | Francie |
Režie: Philippe Lacheau
Hrají: Philippe Lacheau, Elodie Fontan, Julien Arruti, Tarek Boudali, Didier Bourdon

3. Zilionáři

Skupinka zoufalců, kteří v životě nikdy nic nedokázali a neposbírali ani příliš mnoho rozumu, dostane geniálně špatný nápad – vyloupit banku. Na pomoc si navíc naverbují stejně neúspěšného řidiče obrněného vozu Davida, který peníze pravidelně vozí. Byť je jejich šance na úspěch prakticky mizívá, tahle za vlasy přitažená loupež nakonec opravdu vyjde a udělá ze zlodějíčků milionáře. Ti se však – stále věrni svému rozumu – rozhodnou místo skrývání peníze pořádně roztočit, čímž na sebe začnou poutat až příliš mnoho pozornosti.

Zilionáři
Zilionáři
Režie: Jared Hess
Hrají: Zach Galifianakis, Kristen Wiig, Owen Wilson, Kate McKinnon, Devin Ratray

4. Jsem božská

Na první pohled Renee nic nechybí. Nemůže si stěžovat na práci ani nedostatek kamarádek. S čím se však nikdy nesmířila, je její vzhled. Jak už to tak bývá, je svou největší kritičkou a aby dosáhla vytoužené postavy, snaží se pořádně dřít i v posilovně. Tedy až do chvíle, kdy se zde uhodí nehezky do hlavy a ztratí vědomí. Po probuzení zjišťuje, že se stal hotový zázrak! Je z ní totiž překrásná žena zralá na modeling. Sebevědomí tak letí až do nebes a Renee si rázem myslí, že jí svět leží u nohou. Celé to ale má jeden háček – po ráně do hlavy je jedinou, kdo se takto vidí, nicméně její postava zůstala beze změny.

Jsem božská
Jsem božská
Režie: Abby Kohn, Marc Silverstein
Hrají: Adrian Martinez, Busy Philipps, Rory Scovel, Michelle Williams, Amy Schumer

5. Děda, postrach rodiny

Čerstvě ovdovělý děda Ed v podáni Roberta De Nira to v životě nemá jednoduché. Naštěstí má dceru, která jej přemluví, aby se nastěhoval k její rodině. Kvůli nedostatku místa a stařeckých problémů však nakonec děda skončí v pokoji u svého vnuka Petera. Tomu začne přítomnost dědy v jeho království velmi rychle vadit a zpočátku mírný konflikt se velmi rychle eskaluje až v otevřenou válku. Zatímco Peter má za cíl vypudit dědu ze svého pokoje, ten se nemíní jen tak vzdát a rozhodne se opětovat vnukovu palbu. Co teď?

Děda, postrach rodiny
Děda, postrach rodiny
komediální | rodinný | USA / Velká Británie / Kanada |
Režie: Tim Hill
Hrají: Robert De Niro, Rob Riggle, Jane Seymour, Uma Thurman, Christopher Walken

6. Nightlife: Na tahu

V této německé komedii se podíváte do útrob nočního života Berlína. Milo zde žije přesně tak, jak byste od barmana očekávali – především v noci, kdy je jeho hlavní náplní pořádná pařba, holky a kamarádi. Když ale potká děvče jménem Sunny, po dlouhé době seriózně zváží, že by se mohl vrátit k životu ve dne, který žijí ostatní. To však ještě netuší, že první rande s dívkou jeho snů dopadne naprosto šíleně. V polovině schůzky totiž na scénu vtrhne Milův kamarád Rezno, jež má v patách gangstery a potřebuje akutně pomoci. Začíná další šílená noční jízda a Milo doufá, že tahle už bude opravdu poslední.

Nightlife: Na tahu
Nightlife: Na tahu
komediální | romantický | Německo |
Režie: Simon Verhoeven
Hrají: Matthias Brenner, Milena Dreissig, Frederick Lau, Julian Looman, Elyas M'Barek

7. Případ mrtvého nebožtíka

Taky už vám jde hlava kolem ze všech těch kriminálek, kterých je plná televize? Pak určitě uvítáte pořádnou kriminální oddechovku, v níž jde v první řadě o srandu. Případ mrtvého nebožtíka je totiž zdařilou parodií na dnešní kriminální žánr, jehož tvůrci se nebojí řadu typických kriminálních situací vygradovat až do totálního absurdna. I tady bude detektiv a jeho nejbližší tým vyšetřovat vraždu, ale vezte, že takové vyšetřování jste doposud v žádné jiné kriminálce neviděli!

Případ mrtvého nebožtíka
Případ mrtvého nebožtíka
Režie: Miloslav Šmídmajer
Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský

8. Bláznivá pětka

A míříme zpět do kolébky komedií, Francie. Povoláním syn Samuel žije v Paříži a hostí zde čtveřici svých přátel z dětství. Když mu však otec zastaví finanční kohoutek, nastává komplikovaná situace. Samuel se nechce před kamarády shodit, a tak je rozhodnut vyhrnout si rukávy a získat poprvé peníze i bez svého otce. Místo toho se mu podaří poštvat proti sobě zdejší mafii, drogové dealery, přijít na buben ve světě diskotékového byznysu, a ještě se dostat do hledáčku policie. Aby se z téhle šlamastyky dostal, nezbyde mu nic jiného než kápnout božskou kamarádům a zároveň je požádat o pomoc.

Bláznivá pětka
Bláznivá pětka
komediální | Francie |
Režie: Igor Gotesman
Hrají: Pierre Niney, François Civil, Igor Gotesman

9. Rodiče na tahu

Jak se šťastný, pohodový život dokáže zde dne na den změnit v naprosto šílené peklo, vám ukáže manželský pár v podání Aleca Baldwina a Salmy Hayek. Těm se podaří ze dne na den dostat prakticky na mizinu. Podobně jako hlavní hrdina předchozí komedie však dojdou k přesvědčení, že svou dceru musí stůj co stůj udržet na univerzitě, která však není levná. Otevřou si proto spolu láhev a začnou dávat dohromady nápady na vydělání peněz. Nakonec se rozhodnou tajně pronajmout sousedův dům, na nějž mají dohlížet. Tím roztáčejí sérii špatných nápadů, které chtě nechtě míří do neslavného konce. A to ještě netuší, komu ve skutečnosti sousedův dům bez jeho vědomí pronajali!

Rodiče na tahu
Rodiče na tahu
komediální | USA |
Režie: Fred Wolf
Hrají: Will Ferrell, Olivia Luccardi, Aimee Mullins, Sasha Mitchell, Treat Williams

10. Padesát odstínů černé

Pokud vám něco říká Padesát odstínů šedi, zřejmě vám dojde, že i v tomto případě jde o parodii na známý erotický hit i knižní bestseller, který mu byl předlohou. Ale nebojte, tady nepůjde o žádné šokující sexuální fantazie a detailní pátrání po erotogenních zónách. Místo toho půjde o cílený útok na vaši bránici, která dostane od nemotorného rádoby alfa samce v hlavní roli téhle ztřeštěné komedie zásah přímo na komoru.

Padesát odstínů černé
Padesát odstínů černé
komediální | USA |
Režie: Michael Tiddes
Hrají: Marlon Wayans, Kali Hawk, Affion Crockett, Jane Seymour, Andrew Bachelor

11. Daddy Cool

Flákač Adrien tak trochu zapomněl dospět. Nyní se mu však jeho věčný život bez zodpovědnosti a v klidu začíná rozpadat. Přítelkyně by ráda založila rodinu a posunula se v životě dál, ale mít dítě s dítětem, které má za partnera, zkrátka nejde. Adrien ji však nechce ztratit, a tak se rozhodne ukázat ji svou dospělost a vyzrálost v praxi. V jejich společném bytě si proto zakládá své soukromé jesle. To však ještě netuší, že až se mu bydlení naplní neposednými malými dětmi, bude to pořádný zápřah. Naštěstí mu smysl pro originální řešení nechybí. Odpustí mu nakonec jeho partnerka?

Daddy Cool
Daddy Cool
komediální | Francie |
Režie: Maxime Govare
Hrají: Vincent Elbaz, Laurence Arné, Grégory Fitoussi, Bernard Le Coq, Vanessa Demouy

12. Léto All Exclusive

Skupinka mladých Evropanů vyráží na exotickou dovolenou do Brazílie, kde se chtějí bavit a hlavní hrdina má v plánu požádat svou přítelkyni o ruku. Celý výlet však velmi rychle nabere poněkud odlišný směr. Střih! Z džungle se nikdo nevrátil, při pátrání byla nalezena jen jejich kamera na selfie tyči, kde by snad jejich osud měl být natočen. Ze záznamu začne být patrné, že výprava do Brazílie se pro mlaďochy hodně rychle změnila v šílenou jízdu, kde nechybí obrovský pavouk, stará babička na invalidním vozíku, domorodý kmen kanibalů nebo…lenochod. No zkrátka, máte se na co těšit!

Léto All Exclusive
Léto All Exclusive
komediální | Francie |
Režie: Nicolas Benamou, Philippe Lacheau
Hrají: Philippe Lacheau, Alice David, Vincent Desagnat, Tarek Boudali, Christian Clavier