1. Pád Bílého domu

Mimořádně dobře připravený teroristický útok na sídlo amerického prezidenta jej přinutí utéci do podzemního bunkru pod Bílým domem, zatímco téměř všichni členové jeho ochranky jsou zabiti. Přežil jen jeho osobní strážce Mike (Gerard Butler), který musí oprášit schopnosti naučené ve zvláštních jednotek, aby hlavu státu ochránil. Zvenčí navíc snahu o prezidentovo osvobození řídí zástupce prezidenta Allan Trumbull v podání skvělého Morgana Freemana. Teroristé dávají všem nemilosrdné časové ultimátům a situaci ještě více komplikuje fakt, že se kdesi v prostorách Bílého domu ztratil i prezidentův syn.

Pád Bílého domu
Pád Bílého domu
akční | thriller | USA |
Režie: Antoine Fuqua
Hrají: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Finley Jacobsen, Dylan McDermott, Rick Yune

2. Základna

Skvělé obsazené válečné drama dle skutečných událostí vás zavede do afghánských hor, kde malý útvar amerických vojáků musí v údolí čelit mnohonásobné přesile bojovníků Tálibánu. Scott Eastwood (syn Clinta Eastwooda) či Orlando Bloom v hlavních rolích představují členy americké jednotky, která se stala nejvíce vyznamenanou během celé války v Afghánistánu. Mohl za to především fakt, že se zúčastnila Bitvy o Kamdesh, nejkrvavějšího středu americké armády s Tálibánem během celého 19letého konfliktu v zemi. A právě do víru této bitvy se ve snímku Základna, jež vznikl na motivy stejnojmenného knižního bestselleru, vydáte.

Základna
Základna
akční | válečný | USA / Bulharsko |
Režie: Rod Lurie
Hrají: Orlando Bloom, Scott Eastwood, Milo Gibson, Cory Hardrict, Caleb Landry Jones

3. November Man

Pokud jste Pierce Brosnana měli rádi jako Jamese Bonda, pak pro vás November Man bude ideální příležitostí, jak na něj zavzpomínat. Ztvárňuje zde totiž bývalého agenta CIA, který se vrací do služby, aby z Ruska pomohl dostat svou kolegyni a zároveň tajnou lásku, již se podařilo infiltrovat nejvyšší ruské velení. Během snahy o vysvobození je však umírá, avšak ne vinou nepřítele, nýbrž rukou dalšího agenta CIA. Náš hlavní hrdina tak musí velmi rychle zjistit, kdo za celou touto konspirací stojí a proč jeho milovaná žena musela nakonec zemřít.

November Man
November Man
akční | thriller | USA / Velká Británie |
Režie: Roger Donaldson
Hrají: Pierce Brosnan, Luke Bracey, Olga Kurylenko, Will Patton, Caterina Scorsone

4. Extrémní rychlost

Kombinace akčního žánru s automobily většinou nikdy nezklame. O tuto fúzi pro milovníky střelného prachu i spálených gum se pokouší také snímek Extrémní rychlost, v jehož popředí stojí dva bratři živící se kradením luxusních vozů. Když na jihu Francie úspěšně odcizí vzácné Bugatti z 30. let, netuší, že právě vůz ukradli zdejšímu mafiánskému bossovi. Ten si na ně posvítí a s pomocí své moci oba zlodějíčky dopadne. Místo kulky mezi oči jim však dá nabídku. Když pro něj dokáží od jeho konkurenta ukrást to nejcennější auto, které existuje – Ferrari 250 GTO ročník 1962 – mohou si své životy ještě zachránit.

Extrémní rychlost
Extrémní rychlost
akční | kriminální | Francie / Belgie / USA |
Režie: Antonio Negret
Hrají: Scott Eastwood, Freddie Thorp, Ana de Armas, Gaia Weiss, Simon Abkarian

5. Jedna mezi oči

Sylvester Stallone na scénu! Na Voyo samozřejmě nechybí jeho známé pecky jako Rambo nebo Postradatelní či trilogie Plán útěku. Za pozornost však rozhodně stojí i tenhle thriller z roku 2012, kde si Sly střihnul nelítostného zabijáka z New Orleans, který se rozhodne spojit síly s policistou, aby společně pomstili brutální smrt svých vzájemných parťáků. Oba velmi brzy zjišťují, že aby svou pomstu dokonali, budou se muset ponořit do nejhlubších vod neworleanského podsvětí.

Jedna mezi oči
Jedna mezi oči
Režie: Walter Hill
Hrají: Sylvester Stallone, Sung Kang, Sarah Shahi, Jason Momoa, Adewale Akinnuoye-Agbaje

6. V utajení

V prostředí špičkové špionáže si nesmíte dovolit ani jedinou chybu. To na vlastní kůži pociťuje agentka Alice, kterou po zpackané akci ihned převedou až do Londýna. Po čase jí však zcela nečekaně kontaktují bývalí nadřízení s tím, aby jim pomohla v zátahu proti militantním skupinám. Odhodlaná napravit své dřívější selhání, Alice dopadne podezřelého. Během výslechu však zjišťuje, že přímo v její organizaci je zřejmě zrádce, díky němuž unikly přísně tajné informace. V Londýně je chystán teroristický útok a samotná agentka je v přímém ohrožení, přičemž času není nazbyt.

V utajení
V utajení
akční | thriller | Česká republika / Švýcarsko / Velká Británie |
Režie: Michael Apted
Hrají: Noomi Rapace, Orlando Bloom, John Malkovich, Michael Douglas, Toni Collette

7. Nevyřízený účet

Co by to bylo za žebříček dobrých online akčňáků, kdyby se v něm neobjevil aspoň jeden film s Jasonem Stathamem? Když se tajný policista Phil Broker (Jason Statham) rozhodne seknout se svou kariérou, vybere si jako místo pro odpočinek nenápadné venkovské městečko. Chce tady v klidu vychovávat svou dceru a začít podnikat s kamarádem ze starých časů. Ve stejném městě však funguje drogový gang a jeho ambiciózní šéf se rozhodne potenciálně nebezpečného muže na svém území zbavit. A to tak, že objeví Philovu minulost a informuje o jeho pobytu lidi, kteří by jej moc rádi viděli mrtvého.

Nevyřízený účet
Nevyřízený účet
akční | thriller | USA |
Režie: Gary Fleder
Hrají: Jason Statham, James Franco, Kate Bosworth, Rachelle Lefevre, Winona Ryder

8. Mistrovská úroveň

Policista v důchodu je vyrušen ze svého odpočinku zcela podivným projektem. V něm bývalého člena speciálních jednotek přenesou zpět do dne, kdy zemřel s jasným cílem – zjistit, kdo za jeho smrtí ve skutečnosti stál. Velmi brzy však zjistí, že na prožití onoho dne nemá jediný pokus. Místo toho se ocitá v časové smyčce a svůj osudný den musí prožívat zas a znovu. Jak se z uvěznění v čase, z nějž zdánlivě nevede žádná cesta, dostat?

Mistrovská úroveň
Mistrovská úroveň
Režie: Joe Carnahan
Hrají: Frank Grillo, Mel Gibson, Naomi Watts, Michelle Yeoh, Will Sasso

9. Poslední zúčtování

Dave Bautista začínal ve wrestlingovém ringu, ale v posledních letech se z něj stal úspěšný akční hrdina. Ve snímku Poslední zúčtování si střihnul amerického veterána, který se svou neteří vyrazil na fotbal, aniž by tušil, co se bude dít. Stadion však během významného zápasu náhle obsadí militantní revolucionář z východu se svými stoupenci, který mezi 35 000 diváky v ochozech hledá svého zrádného bratra, aby jej zabil. Když se však náš hlavní hrdina nešťastně do celé věci zaplete, nezbyde mu, než v boji o vlastní život znovu zavzpomínat na léta v armádě.

Poslední zúčtování
Poslední zúčtování
akční | Velká Británie |
Režie: Scott Mann
Hrají: Dave Bautista, Pierce Brosnan, Ray Stevenson, Martyn Ford, Ralph Brown

10. Ava: Bez soucitu

Ava je až nebezpečně charismatická nájemná vražedkyně, která nemá problém chladnokrevně ze světa sprovodit jakýkoli lidský cíl. Pro své nadřízené vždy odvede bezchybnou, čistou a hlavně nenápadnou práci. Až do chvíle, kdy jí její organizace odešle na domnělou dovolenou, ale zároveň tajně vypíše odměnu právě na její hlavu. Ava tak musí odpočinek v rodinném kruhu velmi nečekaně přerušit. Po krku jí totiž jdou její vlastní kolegové.

Ava: Bez soucitu
Ava: Bez soucitu
akční | thriller | USA |
Režie: Tate Taylor
Hrají: Jessica Chastain, Common, Geena Davis, Colin Farrell, John Malkovich

11. Mrazivá past

Zkušený řidič kamionu v podání Liama Neesona dostává téměř nemožný úkol. V diamantovém dole na mrazivém severu Kanady daleko od civilizace došlo k sesuvu, jež uvnitř zasypal skupinu horníků. Těm dochází kyslík, a pokud včas nedorazí pomoc, udusí se. Záchranný tým však čeká v kamionu cesta přes zamrzlý oceán, zatímco musí bojovat nejen se sněhovou bouří, ale také s faktem, že kromě docházejícího kyslíku v dole se zároveň nezadržitelně blíží obleva. O čas tak půjde až na prvním místě. A to ještě nevíte to nejhorší…

Mrazivá past
Mrazivá past
akční | thriller | USA / Kanada |
Režie: Jonathan Hensleigh
Hrají: Liam Neeson, Marcus Thomas, Amber Midthunder, Benjamin Walker, Laurence Fishburne

12. Velká španělská loupež

Fanoušci akčních filmů o detailně plánovaných loupežích ve stylu Dannyho parťáků by u tohohle titulu rozhodně měli zpozornět. Velká španělská loupež je totiž přesně o tom, o čem naznačuje její název. Skupinka různě nadaných jednotlivců spojí své síly, aby španělské vlády vyfoukli zabavený „poklad z Guadalupe“, který jim úřady dříve zabavili. Přípravy na loupež i samotný pokus o ní zároveň tým provádí uprostřed právě probíhajícího Mistrovství světa ve fotbale, jež se odehrává v Madridu.

Velká španělská loupež
Velká španělská loupež
akční | dobrodružný | Španělsko / Francie |
Režie: Jaume Balagueró
Hrají: Freddie Highmore, Astrid Bergès-Frisbey, Sam Riley, Liam Cunningham, Jose Coronado