Scénárista Petr Kolečko je znám tím, že pro své kritiky často uznávané a populární příběhy často hledá inspiraci ve skutečném životě. Výjimku v tomto případě neudělal ani ve filmu Zbožňovaný, pro jehož příběh se obrátil ke své vlastní rodině. Komedie se točí okolo všeobecně uznávaného i populárního pediatra Zdeňka, který se pomalu a jistě chystá pověsit bílý plášť na hřebík a odejít do důchodu.

Zatímco on sám na stará kolena odpočinek rozhodně uvítá, ještě víc se na společné stáří těší jeho manželka Olga (Zuzana Kronerová). Tatínkův odchod do penze uvítá i čerstvé rozvedená dcera Zuzana i vnučka Aneta, která dědečka doslova zbožňuje. Na první pohled pohádkový scénář zalitý sluncem. Jak ale dobře tušíte, žádná bezstarostná pohádka to nebude.

Zdeněk si totiž kromě manželky již téměř čtyři dekády vydržuje i milenku Danu (Ivana Chýlková), s níž se setkal v nemocnici a s kterou pravidelně tráví milostné chvilky. Když však chce před důchodem tenhle „románek“ ukončit, Dana si to vezme velmi osobně. Na scénu se navíc opět dostává i bývalý manžel dcery Zuzany Karel (Jiří Langmajer). Sečteno a podtrženo, žádný dědečkův poklidný důchod se nekoná.

Jak se mu z celé šlamastyky podaří vybruslit a co dalšího si pro něj osud přichystal, se můžete přesvědčit již nyní na Voyo, kde je film nově k dispozici. Jiří Bartoška byl dle Petra Kolečka pro roli postavy inspirované jeho vlastním dědou zcela ideální. Avšak když sebral odvahu a konečně slavného herce oslovil, ten zpočátku odmítl. Po přečtení scénáře však velmi rychle změnil názor a roli přijal.

Zbožňovaný
Zbožňovaný
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Petr Kolečko
Hrají: Jiří Bartoška, Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer