1. Survivor

Zřejmě nejočekávanější novinkou začátku roku 2023 je nová řada drsné reality show Survivor. Pod taktovkou moderátora Ondřeje Novotného vyrazilo do boje o přežití na tropickém ostrově celkem 24 Čechů a Slováků, kteří jsou rozděleni do kmenů Hrdinové a Rebelové. Musí si poradit nejen s nástrahami džungle či nedostatkem potravin, ale i s vlastní psychikou a úkoly, v nichž je postupem času stále důležitější vítězit. Mezi soutěžícími, kteří letos v Dominikánské republice soutěží o cenu pro vítěze ve výši 2 500 000 Kč, na začátku nechyběli herec Václav Matějovský (26), bývalý fotbalista Petr Švancara (45), youtuber Filip Jánoš (26) bývalá miss České republiky Andrea Bezděková (27) či MMA zápasnice Kateřina Klinderová (30). Řada jich už však soutěž opustila a finále se pomalu a jistě blíží!

Survivor
Survivor
reality show | Česká republika / Slovensko |

2. Vejška

Fandové české komedie Gympl si mohou od února na Voyo pustit i její volné pokračování s názvem Vejška. Nechybí opět Tomáš Vorel ml. ani Jiří Mádl. Kluci už však dávno gymnázium nechali za sebou a nyní se snaží poprat s vysokoškolským systémem, přičemž se pro jednoho z nich jako oříšek dostanou už samotné přijímačky. I když se každý ze dvou hrdinu se studentskými léty pere tak trochu po svém a řeší jiné trable, stejně jako na gymplu je stále spojuje ilegální sprejování graffiti všude, kde budou na očích. Tedy až do chvíle, kdy do jejich nočních výletů s batohy plnými sprejů zasáhne nekompromisní ruka zákona.

Vejška
Vejška
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: Tomáš Vorel st.
Hrají: Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Podzimková, Zuzana Bydžovská, Jakub Kohák

3. Superlov

Po velkém úspěchu vědomostní soutěže Na lovu vtrhla na konci února na obrazovky nová, ještě napínavější verze s názvem Superlov. Zůstali známí Lovci i moderátor Ondřej Sokol, ale jinak se průběh i pravidla soutěže změnila téměř od základů. Žádné týmy, každý jenom sám za sebe, dvě nové soutěžní fáze a šance pro ty nejlepší odnést si až jeden milion korun. Veškeré podrobnosti o Superlovu včetně toho, jak se do soutěže můžete přihlásit, najdete zde.

4. V zajetí

Láska matky ke svému dítěti je tím nejsilnějším citem, který existuje. Jenže všeho moc škodí, a pokud je láskyplné matčino obětí příliš pevné, může se z něj velmi rychle stát ocelový stisk, v němž se nedá svobodně ani nadechnout. Temné stránky přehnaného mateřského citu zná i Chloe, mladá dívka upoutaná na invalidní vozík, která je na péči své oddané matky téměř úplně závislá. Jenže čas běží a sedmnáctiletá dívka chce vyrazit studovat vysokou školu a trochu se osamostatnit. Místo matčiny podpory však přichází jen další zákazy a omezení, zatímco Chloe začne objevovat hrozivá fakta a tajemství.

V zajetí
V zajetí
Režie: Aneesh Chaganty
Hrají: Kiera Allen, Sarah Paulson, Onalee Ames, Erik Athavale, Sara Sohn

5. Odznak Vysočina

Dobrých kriminálek není nikdy dost. Takže je jenom dobře, že jsme se v únoru dočkali návratu do malebné obce Veselá, kde tým vyšetřovatelů čeká v pokračování Odznaku Vysočina řada nových případů. Tentokrát jde navíc o kauzy, které mají základ ve skutečných případech, jimiž se kriminalisté zabývali. Do známého týmu, kde nechybí Petr Bach alias Marin Hofman, Kateřina Vlčová alias Simona Zmrzlá nebo Karel Šmíd alias Michal Suchánek, navíc nově přibyl plukovník Valter Kožíšek v podání Pavla Řezníčka.

Odznak Vysočina
Odznak Vysočina
kriminální | Česká republika |
Hrají: Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel

6. Velvyslancova dcera

Seznam tureckých telenovel na Voyo v únoru rozšířila novinka jménem Velvyslancova dcera. O čem je? Sancar vyrůstal jako syn chudého zemědělce, ale i přesto se bezhlavě zamiloval do Nare, která tehdy byla dcerou tureckého velvyslance. Ona jeho lásku opětovala, vzali se spolu, ale jeho láska během svatební noci náhle zmizela. Když se o osm let později Sancar žení znovu se svou novou láskou Menekse. Když však dorazí na obřad jeho svědek Gediz, Sancarovi se téměř zastaví srdce. Po jeho boku totiž přichází také Nare s malou dcerou, která je prý Sancarova dcera. Jak tohle celé dopadne?

Velvyslancova dcera
Velvyslancova dcera
Režie: Emre Kabakusak
Hrají: Engin Akyürek, Erdal Küçükkömürcü, Konca Cilasun, Neslihan Atagül, Uraz Kaygılaroğlu

7. Želvy Ninja

A nyní jedna absolutní animovaná klasika nejen pro ty nejmenší. Na téhle čtveřici želvích mutantů s nezvladatelnou slabostí pro pizzu jsme v 90. letech vyrůstali všichni. Jejich únorový vstup na Voyo vám tak dává ideální příležitost zavzpomínat na dětství i stále parádní příběhy Donatella, Michelangela, Rafaela a Leonarda. Anebo můžete tenhle kultovní animovaný seriál ukázat svým dětem a dát si více než dvě desítky dílů společně s nimi. Ať tak, či tak, rozhodně skvělá náplň pro chladný, propršený den.

8. Jak býti dobrou ženou

Francouzské komedie vždy patřily k naprostým klasikám tohoto žánru a film Jak býti dobrou ženou se v této tradici pokouší pokračovat. Vypravíte se na pohraniční maloměsto, kde spolu konzervativní manželé provozují dívčí soukromou školu zaměřenou na výchovu mladých dívek tak, aby byly prvotřídní ženy v domácnosti. Shoda životních okolností a osudu však způsobí, že se manželka provozního Paulette nejen poprvé v životě doopravdy zamiluje, ale zároveň prožije svůj zcela první orgasmus. Její postupné opuštění konzervativních hodnot navíc začne korespondovat i s probíhající společenskou změnou, která má za cíl jednou pro vždy změnit dosavadní pořádky v celé zemi.

Jak býti dobrou ženou
Jak býti dobrou ženou
drama | komediální | Francie / Belgie |
Režie: Martin Provost
Hrají: Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky, Edouard Baer, François Berléand

9. Základna

Skvělé obsazené válečné drama dle skutečných událostí vás zavede do afghánských hor, kde malý útvar amerických vojáků musí v údolí čelit mnohonásobné přesile bojovníků Tálibánu. Scott Eastwood (syn Clinta Eastwooda) či Orlando Bloom v hlavních rolích představují členy americké jednotky, která se stala nejvíce vyznamenanou během celé války v Afghánistánu. Mohl za to především fakt, že se zúčastnila Bitvy o Kamdesh, nejkrvavějšího středu americké armády s Tálibánem během celého 19letého konfliktu v zemi. A právě do víru této bitvy se ve snímku Základna, jež vznikl na motivy stejnojmenného knižního bestselleru, vydáte.

Základna
Základna
akční | válečný | USA / Bulharsko |
Režie: Rod Lurie
Hrají: Orlando Bloom, Scott Eastwood, Milo Gibson, Cory Hardrict, Caleb Landry Jones

10. Pat a Mat: Kutilské trampoty

Série o oblíbené dvojici kutilů má na Voyo od února další přírůstek. Pat a Mat: Kutilské trampoty je řetězcem kratších příběhů, u nichž se skvěle pobaví nejen děti, ale i dospělí. Jak už název napovídá, naši dva řemeslní „umělci“ budou tentokrát řešit zejména kutilské výzvy okolo svého domu. Svým důvtipem se pokusí například ulehčit si mytí auta stavbou automyčky, nebo ušetřit čas v kuchyní domácím „obracečem na palačinky“. A co teprve, až začnou projektovat past za zloděje jablek!

Pat a Mat: Kutilské trampoty
Pat a Mat: Kutilské trampoty
animovaný | rodinný | Česká republika |
Režie: Marek Beneš

11. Hra špiónů

Filmy podle skutečných událostí patří na Voyo k oblíbeným kategoriím. A nyní zde přibylo i toto špionážní drama popisující skutečný příběh obchodníka z Británie, jež byl naverbován do služeb mocných MI6 a CIA, načež dostal šílený úkol. Jakožto obyčejný občan se má vydat do Moskvy hledat obchodní příležitosti, ale zároveň se na pozadí tajně pokusit ukončit hrozící kubánskou krizi a s tím spojené riziko jaderné války.

Hra špiónů
Hra špiónů
drama | thriller | Velká Británie / USA |
Režie: Domonic Cooke
Hrají: Merab Ninidze, Rachel Brosnahan, Jessie Buckley, Benedict Cumberbatch, Željko Ivanek

12. Pošťák Pat: Zvláštní zásilková služba

Populární animovaný vesnický pošťák Pat vyráží se svým nejlepším kamarádem, kocourem Freddem, za novým dobrodružstvím. O ty během rozvozu poštovních zásilek v malé vesnici Greendale rozhodně nikdy nemá nouzi. Série nejen pro ty nejmenší, ale i zbytek rodiny, aktuálně na Voyo obsahuje celkem 26 patnáctiminutových epizod, které zabaví i ty největší neposedy.