Na Voyo míří další 4 tituly z České televize

Na Voyo najdete to nejlepší z české seriálové a filmové tvorby. Od 1. září tam můžete sledovat hned 4 nově přidané tituly z produkce České televize.

Vyzkoušet 7 dní zdarma

1. Dvanáct měsíčků

Moderní adaptace pohádky Boženy Němcové O dvanácti měsíčkách z roku 2012 vás zavede do malé podhorské vesničky, kde se v předvečer Vánoc náhle vše mění. Ze světa se totiž vrací zdejší rodák Karel (Roman Vojtek), z nějž na první pohled výprava udělala zámožného muže. Příchod lákavého chasníka se ihned rozkřikne a každá dívka o něj ihned projeví zájem. On se však ženit nemá zájem, rád by prodal rodinný statek a opět zamířil za kopečky. Dá proto všem urputným zájemkyním tři nesplnitelné úkoly s tím, že která je splní, tu si vezme za ženu. On ani adeptky na nevěsty přitom nic netuší o moci tajemných Měsíčků. A už vůbec nepočítá s tím, že by snad některá dívka mohla čistě náhodou, třeba i omylem, úkoly splnit.

Dvanáct měsíčků
Dvanáct měsíčků
české filmy | pohádka | Česká republika |
Režie: Karel Janák
Hrají: Marie Majkusová, Roman Vojtek, Veronika Žilková, Ivana Korolová, Jan Komínek

2. Jan Hus

Trojdílná historická minisérie mapující osud jedné z nejvýznamnějších osob české historie – Mistra Jana Husa – v podání Matěje Hádka. Mistr Karlovy univerzity, Betlémský kazatel, filozof a teolog se na počátku 15. století dostal do hledáčku církve pro její kritiku a obviňování z úpadku. Vadilo mu mimo jiné kupčení s odpustky a eskalace sporů Husa s hlavami církve vedla až k tomu, že papeže nazval Antikristem. Nakonec přijal pozvání na Kostnický koncil, kde měl mít šanci čelit papežově klatbě a svá obvinění církve obhájit nejen před koncilem, ale i Bohem. Jak vše v Kostnici roku 1415 skončilo, si rok co rok 6. července připomínáme státním svátkem. Co přesně se však onoho roku v Kostnici odehrálo a měl vůbec Mistr Jan Hus šanci smrti uniknout?

Jan Hus
Jan Hus
drama | historický | Česká republika |
Režie: Jiří Svoboda
Hrají: Matěj Hádek, Marika Šoposká, Jan Dolanský, Vladimír Javorský, Milan Kňažko

3. Nevinné lži: 1. a 2. řada

Úspěšný filmový cyklus Nevinné lži z roku 2013 se zaobírá tématikou lži, jež se jako jediný společný činitel prolíná všemi osmi díly celé první série. Jinak má každý díl, lépe řečeno film, zcela odlišné tvůrce i herce a může tak působit jako samostatně stojící dílo. Tvůrci se v jednotlivých epizodách snaží prozkoumávat různé společenské situace či problémy, kdy mohou i na první pohled drobné, nevinné lži v důsledku způsobit obrovské potíže. Řada z nás se dopouští na první pohled nepodstatných, neškodných nepravd pravidelně, aniž bychom si připouštěli, že někomu mohou klidně i změnit život. Tato série vás přesvědčí o moci, jakou může i sebemenší zalhání v lidském osudu mít.

Nevinné lži II

Rok po vydání první osmidílné řady se tvůrci rozhodli přijít s druhou sérií cyklu samostatných filmových příběhů, jež se zaobírají primárně tématikou lži. Stejně jako v první sérii se opět můžete těšit na příběhy ze života, vycházející z osudů a situací, do nichž se každý z nás může bez větší námahy dostat. Ovšem s tou výhodou, že si někdy velmi negativní a smutné důsledky na první pohled drobných lží opět můžete prožít pouze na obrazovce, nikoli v reálném životě. Ani tentokrát nechybí plejáda výborných režisérů (Peter Bejbak), scénáristů (Petr Kolečko) i herců (Kryštof HádekMarek TaclíkHynek ČermákJiří LábusBarbora KodetováTatiana Dyková VilhelmováJana Preissová), kteří z tohoto cyklu dělají vskutku výjimečný počin.

Nevinné lži
Nevinné lži
drama | Česká republika |
Režie: Alice Nellis, Jan Prušinovský
Hrají: Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk

4. Správnej dres

Simona (Taťána Kuchařová) má na první pohled pohádkový život. Je totiž manželka hokejové hvězdy NHL Radka Rychtáře (Jiří Mádl), a tak nemusí v životě dělat vůbec nic. Faktem ale je, že ji sezení na hokejových zápasech vůbec nebaví. Stávka v NHL navíc manžele donutí vrátit se do Čech, aby měl Radek kde hrát. Simča nemá žádné zaměstnání ani pořádné vzdělání a žije tedy v přesvědčení, že z ní už v životě nic moc kromě manželky slavného hokejisty nebude. Tedy jen do chvíle, než potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban), jenž se zabývá vzděláváním dospělých. Náhle si uvědomuje, že z domnělé klece existuje cesta ven a tam venku leží život, v němž může ještě stále všechno být úplně jinak.

Správnej dres
Správnej dres
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Stanislav Sládeček
Hrají: Jiří Mádl, Taťána Kuchařová, Adrian Jastraban, Tomáš Matonoha, Petr Šimčák

Vyzkoušet 7 dní zdarma

Dostupné tituly, které znáte z České televize

Všechny filmy a seriály z produkce ČT aktuálně na Voyo najdete v sekci „Znáte z České televize“, která již v tuto chvíli obsahuje celkem 25 titulů:

5. Zločin v Polné

Historické drama režiséra Viktora Polesného vychází ze známého případu vraždy devatenáctileté Anežky Hrůzové z roku 1899. Zoufalí kriminalisté beze stop se nakonec obrátili k domněnkám a došli k přesvědčení, že za vraždou musí stát žid. Navíc měli při ruce i ideálního možného vraha – zdejšího tuláka a žebráka Leopolda Hilsnera, který příliš inteligence nepobral a byl tak ideálním kandidátem na podezřelého. Nenávist, kterou celý případ v tehdejší společnosti vyvolala, dokonce získala svůj vlastní termín „hilsneriáda“. Hrají Jaroslav Plesl, Karel Heřmánek ml. či Karel Roden.

Zločin v Polné
Zločin v Polné
drama | historický | Česká republika |
Režie: Viktor Polesný
Hrají: Jaroslav Plesl, Karel Heřmánek ml., Karel Roden, Gabriela Míčová, František Němec

6. Dívka za zrcadlem

Režisérka a scénáristka Andrea Sedláčková v dramatu Dívka za zrcadlem představuje svou často používanou postavu Renáty Soukupové. Ta je emancipovanou a na první pohled ráznou ženou, jež však ve svém nitru skrývá křehkost a zranitelnost. Zde ji potkáváme jako matku sedmileté dcery žijící s manželem v historickém srubu. Zatímco z jejího muže se stává kariérně neuspokojený mrzout, její režisérská kariéra stoupá vzhůru. Zároveň potkává nového muže, k němuž cítí obrovskou přitažlivost a vášeň. Čeká ji nelehké a bolestivé rozhodnutí. V hlavních rolích se představují Tatiana Dyková VilhelmováOldřich KaiserVojtěch DykVojtěch KotekJiří Lábus či Eva Podzimková.

Dívka za zrcadlem
Dívka za zrcadlem
české filmy | drama | Česká republika |
Režie: Andrea Sedláčková
Hrají: Tatiana Dyková Vilhelmová, Oldřich Kaiser, Vojtěch Dyk, Eva Podzimková, Vojtěch Kotek

7. Marta a Věra (1. a 2. série)

Komediální seriál popisuje spolupracovnice Martu (Barbora Poláková) a Věru (Sabina Remundová), které zaměstnává slevový portál leeevne.cz. Byť pracují pro stejnou firmu, jejich životní hodnoty i přístup k práci je zcela odlišný. Jedna je systematickým fanatikem, maluje si vzdušné zámky a záleží ji, aby její práce měla pozitivní smysl. Druhá se naopak vyžívá v improvizaci a velké zkušenosti ji už o veškeré iluze dávno připravily. Tato dvojice připomínající rozdíl mezi černou a bílou má nad sebou navíc po většinu času nesnesitelného šéfa pan Brouška (Pavel Liška), jehož zálibou je sekýrování a špehování podřízených.

Marta a Věra
Marta a Věra
komediální | Česká republika |
Režie: Jan Bártek, Jaroslav Fuit
Hrají: Barbora Poláková, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, Marie Ludvíková

​8. Occamova břitva

Manželský pár Vavruškových (Ondřej Sokol a Zuzana Stivínová) se shodou nešťastných okolností stává svědkem vraždy. Když je však pachatelé krátce poté chytí, nechtějí si už dále špinit ruce. Za jejich mlčenlivost jim proto nabídnou peníze, avšak vzápětí jim rovněž zašlou důkazy, které proti nim k činu mají. K jejich smůle se zároveň dostávají do hledáčku vyšetřovatelů v čele s detektivem Marešem. Čím víc se snaží své jméno očistit, tím víc si jsou policisté jistí, že zřejmě našli hledané pachatele. Pan Vavruška se nakonec rozhodne přestat skutečné pachatele krýt za cenu zničení vlastního života… jenže příliš pozdě.

Occamova břitva
Occamova břitva
Režie: Dan Svátek
Hrají: Ondřej Sokol, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Norbert Lichý, Jan Révai

9. ​Sever

Hlavní hrdina kriminální minisérie Sever v podání Jiřího Mádla je obyčejný úředník. Ovšem jen do chvíle, kdy objeví poblíž svého domova mrtvolu. Chuť změnit kariéru jej nakonec zavede až ke kriminálce, kde pracuje i jeho dobrý kamarád. Byť má pro tuto práci očividně talent, velmi rychle zjišťuje, že i policejní struktury umí být prohnilé a zkorumpované. Tváří v tvář ilegálním praktikám i napojení kriminalistů na vlivné politiky však odmítá zavírat oči před realitou. Ve snaze najít pravdu a potrestat viníky však dostává do nebezpečí sebe i svou rodinu a sám se stává předmětem vyšetřování.

Sever
Sever
drama | kriminální | Česká republika |
Režie: Robert Sedláček
Hrají: Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Martin Havelka, Štěpán Benoni

10. Americké dopisy

Antonína Dvořáka všichni známe zejména pro jeho geniální hudební díla. Jeho soukromí však skrývalo desítky let tajemství v podobě nenaplněné lásky, která se mu znovu připomněla na vrcholu jeho slávy. Namísto hraběnky Josefíny Kounicové si před 30 lety vzal její sestru Annu. Ta mu dopřála prakticky dokonalé domácí zázemí a porodila devět jejich dětí. V roce 1984 Dvořák úspěšně uvedl Novosvětskou symfonii, načež obdržel dopis od Josefíny, že je vážně nemocná. Dvořák na nic nečekal a zamířil rovnou za ní. Ve svých třiapadesáti letech přitom stál před pokušením, zda svým dekády potlačovaným citům dát konečně volnost, anebo si něco takového již vzhledem ke svému statusu i rodině nemůže dovolit. Anebo bude nakonec ochoten tuto cenu zaplatit?

Americké dopisy
Americké dopisy
české filmy | životopisný | Česká republika |
Režie: Jaroslav Brabec
Hrají: Hynek Čermák, Petra Špalková, Soňa Norisová, Igor Bareš, Vladimír Javorský

11. Definice lásky

Zlomená srdce a pochroumané city si nevybírají – mohou postihnout bohaté i chudé, chytré i hloupé. A právě o této odvěké vztahové pravdě vypráví romantický film Definice lásky, který režisér Ján Sebechlebský natočil podle scénáře populárního českého spisovatele Michala Viewegha. Děj se točí okolo několika párů, které sice pocházejí z diametrálně odlišných sociálních skupin a v běžném životě se téměř nemají šanci potkat. Avšak i přesto prožívají podobné strasti a mají spolu společného mnohem více, než by si možná troufli tipnout.

Definice lásky
Definice lásky
české filmy | romantický | Česká republika |
Režie: Ján Sebechlebský
Hrají: Igor Bareš, Jan Kolařík, Norbert Lichý, Barbora Poláková, Anikó Vargová

​12. Kriminálka Staré Město - 1. a 2. řada

Česko-slovenský kriminální seriál Kriminálka Staré Město vás ve svých dvou řadách a celkem 13 dílech zavede do kriminálního podsvětí bratislavského Starého Města. Zdejší skupina rázných vyšetřovatelů se při vyšetřování zločinů musí mimo jiné vypořádávat se zdejšími rozmanitými obyvateli a jejich stejně pestrobarevnými osudy. Ani oni sami přitom zřejmě netuší, že mimo krádeže či vraždy je čeká i vyšetřování aféry mezinárodního dosahu.

Kriminálka Staré Město
Kriminálka Staré Město
drama | kriminální | Česká republika / Slovensko |
Režie: Ján Sebechlebský
Hrají: Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová

13. Neviditelní

Komediální seriál popisující svět a život malé menšiny nadpřirozených bytostí, které žijí přímo mezi námi. Takzvaní vodní lidé vypadají na první pohled úplně stejně jako my. Stejně se také chovají a mluví. Oproti nám disponují jen takzvaným akvagenem, díky němuž dokáží dýchat i pod vodou. Pomalu a jistě jich ovšem ubývá, neboť se vodníci stále více partnersky spojují se „suchými“, tedy obyčejnými lidmi, z čehož často vznikají opět jen „suché“ děti. Díky tomu se však občas může objevit někdo, kdo si myslí, že je obyčejný člověk, ale ve skutečnosti měl jednoho rodiče vodníka. A když jednou přímo v živém televizním přenosu jeden takový nevědomý vodník odhalí svou pravou identitu, dá omylem do pohybu obrovský kolotoč událostí.

Neviditelní
Neviditelní
fantasy | komediální | Česká republika |
Režie: Radek Bajgar
Hrají: Simona Babčáková, Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Luděk Sobota

14. Sráči

Kriminální komedie s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavní roli vypráví příběh dvojice ne zrovna křišťálově čistých detektivů. Jeden je úplným nováčkem, druhý ostříleným veteránem. Při snaze dopadnout dva lupiče zaměřující se na menší pošty a banky mladší z policistů jednoho z pachatelů zastřelí. Tento výstřel mu však obrátí život vzhůru nohama. Sám se stává předmětem vyšetřování, přichází o práci, manželku i parťáka, načež hledá řešení v alkoholu. Mezitím přeživší z dvojice lupičů, který tehdy unikl, chystá další velkou akci. Jenže vůbec netuší, že osud nakonec dohromady svede úplně všechny strany. A jestli tohle dopadne šťastným koncem, na to si rozhodně nesázejte.

Sráči
Sráči
Režie: Robert Sedláček
Hrají: Jiří Bartoška, Petr Čtvrtníček, Jaromír Dulava, Robert Mikluš, Jaroslav Plesl

Vyzkoušet 7 dní zdarma

15. Poldové a nemluvně

Česká televize natočila také originální seriál Poldové a nemluvně, ve které  mísí prvky komedie a detektivky. Místo zbraně totiž s sebou vyšetřovatelé dost netypicky nosí dudlík a plenky. Případy nevyšetřují na policejní stanici, ale v domku v menším středočeském městě u rodinného stolu. V rolích tří policistů se objeví Svatopluk Skopal jako policejní legenda a jeho syny hrají Marek Němec a Marek Adamczyk. „Příběh začíná tím, že se moje postava Karel Mlejnek – šéf oblastní kriminálky – dostává do zlomové životní situace a odchází do penze,“ uvedl to Svatopluk Skopal. Jeho rodina by si přála, aby si konečně odpočinul, ale on se místo toho neustále montuje do práce bývalým kolegům.

Poldové a nemluvně
Poldové a nemluvně
komediální | kriminální | Česká republika |
Režie: Radek Bajgar, Jan Bártek
Hrají: Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Jana Pidrmanová, Marek Adamczyk

16. Labyrint

Pokud dáváte přednost spíše tradičnímu formátu kriminálek, zaujme vás určitě seriál Labyrint. Vyšetřovací tým musí vyřešit složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají nejen celým regionem, ale také samotnými kriminalisty. Případu se ujímá tým zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů – Michal Remeš, Dan Grossmann a Tamara Hrónská. Citlivého, ale analytického šéfa celého týmu hraje Jiří Langmajer. „Major Remeš je fajn chlapík, tím jsme si blízcí,“ vtipkoval jeho představitel. „Při natáčení detektivky se herec dostává do situací, které nemusí být vždy příjemné, jako je třeba setkání tváří v tvář se smrtí a násilím, natáčení v pitevně a podobně,“ vysvětlil herec, s čím vším se musel vypořádat během natáčení.

Labyrint
Labyrint
drama | kriminální | Česká republika |
Režie: Jiří Strach
Hrají: Jiří Langmajer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Stanislav Majer, Zuzana Kajnarová

17. ​Marie Terezie

Marie Terezie se byla jednou z nejmocnějších světových vladařek, která stála v čele monarchie čtyřicet let. Tři sta let po jejím narození Česká televize opět spojila země Rakouska-Uherska, aby na její počest vytvořila koprodukční výpravnou historickou sérii mapující celý její život. Za minisérií stojí hollywoodský režisér Robert Dornhelm, který nechtěl, aby byla pouze životopisem velké panovnice. “Při práci na projektu Marie Terezie jsem nechtěl vytvořit historicky správné svědectví o jejím životě. Spíše jsem ji chtěl propojit s moderní dobou. To pro mě mělo důležitější význam, než kdybych se pokusil vytvořit historicky přesný biografický dokument,“ vysvětlil režisér svůj přístup a dodává: „Bylo to opravdu zajímavé. Bylo to poprvé, co jsem pracoval na filmu ve čtyřech různých jazycích. Každý herec mluvil svým vlastním rodným jazykem. Nejprve jsem to považoval za nemožné, ale mýlil jsem se. Díky této jazykové různorodosti se herci mnohem více soustředili na dialogy, takže nedošlo k žádnému chaosu, který jsem zprvu očekával.“

Marie Terezie
Marie Terezie
historický | životopisný | Česká republika / Rakousko / Maďarsko |
Režie: Robert Dornhelm
Hrají: Vojtěch Kotek, Marie-Luise Stockinger, Fritz Karl, Táňa Pauhofová, Zuzana Stivínová

18. Dobré ráno, Brno!

Komediální seriál Dobré ráno, Brno! režiséra Jana Prušinovského vás zavede do prostředí živé ranní show, jejíž moderátoři se snaží poskytnout svým divákům co nejvíc užitečných informací do nového dne. Musí přitom o jejich přízeň bojovat nejen s konkurencí, ale také různorodými technickými problémy. Navzdory všem překážkám však mají moderátoři Radka a Cyril pod vedením svého režiséra Mirka zcela jasný cíl – předat rozespalým divákům co nejvíc dobré nálady a popřát jim co nejpozitivněji dobré ráno, aby do nového dne vyrazili nadšení.

Dobré ráno, Brno!
Dobré ráno, Brno!
komediální | Česká republika |
Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowská, Slávek Bílský

19. Kukačky - 1. a 2. série

Seriál Kukačky režiséra Bisera A. Arichteva (Zlatá labuť) před dvěma lety sklidil velký úspěch, a tak v letošním roce přišla druhá, opět třináctidílná řada. Obě řady napínavého i komediálního příběhu o dvou rodinách, které se dozvídají, že jejich milované děti ve skutečnosti nejsou jejich, jelikož v porodnici došlo k záměně, jsou již nyní k dispozici všem našim divákům.

Kukačky
Kukačky
drama | komediální | Česká republika |
Režie: Biser A. Arichtev
Hrají: Marta Dancingerová, Marek Adamczyk, Sabina Remundová, David Novotný, Michal Isteník

Vyzkoušet 7 dní zdarma

20. Zločiny velké Prahy

Takzvaná "Velká Praha" vznikla roku 1922 sloučením dnešního centra hlavního města s celkem 38 městy a obcemi v jeho bezprostředním okolí. Nešlo o velkou výzvu jen pro administrativu či úřady, ale také pro pražské policisty, do jejichž rajónu náhle začalo spadat zcela nové, nemalé území, kde až doposud působili jen četníci. Místo velkého, bohatého města museli náhle řešit zcela nové typy zločinů na vesnicích, v zemědělských usedlostech i okolních polích a lesích. Na inspektora Budíka, hlavní postavu desetidílného kriminálního seriálu, tak čeká série nelehkých výzev, na něž není navzdory své bystrosti a všímavosti, ale i lidskosti rozhodně připraven tak moc, jak si možná myslí.

Zločiny Velké Prahy
Zločiny Velké Prahy
historický | kriminální | Česká republika |
Režie: Jaroslav Brabec
Hrají: Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková

21. Dabing Street

Česká republika je mnohdy označována za jednu z kolébek dabingu. Tento specifický herecký obor u nás má letitou tradici, již vzdává holt i seriál Dabing Street. Podíváme se v něm do útrob malého dabingového studia ZERO, které se po smrti svého dosavadního majitele pod vedením jeho manželky zmítá ve finančních problémech. Její snahy o zlepšení situace skrz zadlužení navíc nedopadají na úrodnou půdu. Většinu herců totiž postupně vystrnadí zdejší cholerický režisér Janda (Miroslav Krobot). Práce dabérů tak zčistajasna padá do klína dvojici nezkušených techniků Pavlovi (Václav Neužil) a Karlovi (Hynek Čermák).

Dabing Street
Dabing Street
komediální | Česká republika |
Režie: Petr Zelenka
Hrají: Hynek Čermák, Klára Melíšková, Václav Neužil, Tereza Ramba, Marek Adamczyk

22. Herec

Třídílná historická minisérie je zřejmě tou úplně nejlepší dostupnou podívanou pro každého, koho zajímá, jak se doopravdy v Česku žilo na začátku 50. let minulého století, kdy se k moci dostali komunisté. Atmosféru tehdejší tíživé doby, kdy mohla kariéra sebeúspěšnějšího člověka ze dne na den skončit a za každým rohem čekal konfident tajné policie, sledujeme očima mladého, talentovaného herce a sirotka Standy ve skvělém podání Jana Ciny. I on stojí jako řada jiných před nelehkou morální volbou – postavit se totalitnímu režimu, přizpůsobit se mu, anebo se na něm začít za lákavou protekci podílet? Vše navíc komplikuje fakt, že jeho zesnulí rodiče mu svým kádrovým profilem rozhodně na popularitě mezi soudruhy nepřidávají.

Herec
Herec
drama | Česká republika |
Režie: Peter Bebjak
Hrají: Jan Cina, Jenovéfa Boková, Emília Vašáryová, Martin Finger, Judit Bárdos

23. Clona

Měla to být taková jednoroční brigáda u policie poté, co se mladý kameraman Roman (Kryštof Hádek) nedostal na vysokou. Osud to však chtěl jinak a než se u policie stihne rozkoukat, je při jednom z výjezdů neznámými pachateli přejet a usmrcen jeho otec. Z vedlejšáku se rázem stává hlavní priorita Romanova života, který je plně odhodlán otcovu vraždu vyšetřit a najít pachatele. Zároveň na pozadí této své snahy řeší vztah k Lence (Vica Kerekes) a své vlastní ovdovělé matce (Taťjana Medvecká).

Clona
Clona
kriminální | thriller | Česká republika |
Režie: Tomáš Řehořek
Hrají: Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Jordan Haj

24. První republika

Další třídílná historická minisérie z produkce České televize vás zavede do „zlatého období“ Československa, jež trvalo v letech 1918 až do začátku druhé světové války. Atmosféru i poměry této doby budete sledovat skrz rodinu Valentových, která po první světové válce přichází do Prahy za podnikáním. Kromě vyšších vrstev společnosti se však skrz vedlejší postavy podíváme i do chudších, dělnických a rolnických poměrů. Osudy hlavních hrdinů rovněž nevratně ovlivní historické události a významné momenty, které se v těchto letech udály.

První republika
První republika
historický | Česká republika |
Režie: Biser A. Arichtev, Johanna Steiger-Antošová
Hrají: Pavel Kříž, Veronika Arichteva, Jana Štěpánková, Jan Vlasák, Ján Koleník

Vyzkoušet 7 dní zdarma

25. Jak vytrhnout velrybě stoličku

Absolutní rodinná klasika se skvělým Tomášem Holým v hlavní roli. Školák Vašek, kterého vychovává pouze maminka, žije v přesvědčení, že jeho otec byl úspěšný horolezec, avšak na horách přišel o život. Akční syn se zároveň matce snaží dohodit nějakého nového tatínka. Při rekreaci na horách naráží na sympaťáka Luboše z horské služby. Posléze zjišťuje, že Luboš dokonce z dřívějška jeho maminku zná. Opravdové tajemství tohohle pána, který je shodou okolností také horolezcem a sdílí Vaškovu lásku k horám, však po svém prozrazení Vaškovi navždy změní život.

Jak vytrhnout velrybě stoličku
Jak vytrhnout velrybě stoličku
Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Jana Preissová, Tomáš Holý, František Němec, Vlastimil Harapes, Jana Dítětová

26. Jak dostat tatínka do polepšovny

V pokračování úspěšné komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku vyráží Vašek i s oběma svými rodiči na letní prázdniny k tatínkovi svého otce. Všichni se těší. Maminka Anna především na klid a relax v přírodě. To však ještě netuší, že je čeká chalupa na samotě, kde to čistotou příliš nezáří. A co hůř, hned co by kamenem dohodil se nacházejí obrovské skály. Na ty však Vaškovi i s tátou hned na začátku přísně zakáže lézt. Jejich nadšení je však silnější, a tak otec a syn začnou tajně na skalách trénovat. Tedy až do chvíle, kdy se stane průšvih, Vašek zpanikaří a vyrazí pro pomoc právě za maminkou.

Jak dostat tatínka do polepšovny
Jak dostat tatínka do polepšovny
Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Tomáš Holý, František Němec, Jana Preissová, Josef Karlík, Petr Nárožný

27. Cirkus Bukowsky

Další z titulů České televize je úspěšná kriminální série Cirkus Bukowsky s výborným Pavlem Řezníčkem a Hynkem Čermákem v hlavní roli vyprávějící o muži, kterému záhadná smrt milenky doslova zničí život. Zároveň se totiž dostane do hledáčku policie. Čeká jej proto nelehký úkol – očistit své jméno a najít skutečného pachatele i jeho motiv.

Cirkus Bukowsky
Cirkus Bukowsky
kriminální | thriller | Česká republika |
Režie: Jan Pachl
Hrají: Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Marika Šoposká

28. Osada

Milovníci komedií zase uvítají seriál Osada, který vás zavede do typické české chatové kolonie, kam jezdí na rekreaci lidé všech možných povolání i osudů. Ti se tady pak typicky dřou do úmoru, aby dosáhli oné vysněné pohodičky na chatě. A byť by se kdekoli jinde zřejmě spolu vůbec nebavili, na chatě spolu jakožto sousedé v kontaktu být musí pokaždé, když sem v pátek přijedou na víkend. Na Voyo je aktuálně k dispozici všech 13 epizod první řady.

Osada
Osada
Režie: Radek Bajgar, Jan Bártek
Hrají: Igor Bareš, Pavla Beretová, Radek Holub, Martin Myšička, Petra Nesvačilová

29. České století

Mimořádně povedená historická sérii České století, vás během devíti dílů zavede do všech klíčových okamžiků českého národa během 20. století. Začnete v roce 1918 u Masaryka a vzniku Československa a skrz krvavou druhou světovou válku, atentát na Heydricha, komunistický převrat, krutá 50. léta, tragický rok 1968 či Sametovou revoluci dojdete až do roku 1992, kdy jsme se rozhodli, že náš a slovenský národ oddělí státní hranice. Výborně obsazený seriál vám navíc umožní nahlédnout do nitra všech těchto klíčových okamžiků, jejichž důsledky v naší společnosti rezonují dodnes.

České století
České století
drama | historický | Česká republika |
Hrají: Daniel Landa, Jiří Vyorálek, Jan Budař, David Novotný, Luboš Veselý

Vyzkoušet 7 dní zdarma

Nové dlouhodobé partnerství s Českou televizí

„Česká televize je nucena, vzhledem ke klesající reálné hodnotě poplatku, hledat všechny relevantní formy monetizace svého obsahu. Spolupráce s VOD platformami je jednou z nich. Už v minulosti mohli například uživatelé Netflixu najít v nabídce seriál Svět pod hlavou. Nyní jde o první spolupráci s platformou VOYO. Podstatné pro nás je, že všechny tyto tituly zůstávají volně dostupné pro uživatele iVysílání,“ popsala tisková mluvčí České televize Karolína Blinková důvody, proč se veřejnoprávní televize rozhodla navázat spolupráci se službou Voyo.

Jak ale uvedla šéfka komunikace TV Nova Barbora Dlabáčková, toto je pouze začátek a seznam se bude postupně rozrůstat.

„Klíčovým pilířem Voyo je kvalitní lokální obsah. Ten si tvoříme sami, ale hledáme i další cesty, jak pro naše uživatele získat oblíbené české formáty. Proto jsme oslovili Českou televizi a dohodli se s ní na možnosti nabízet některé její vybrané formáty i u nás na platformě. Spolupráce to bude jistě plodná a dlouhodobá, o přidávaných seriálech či dalších pořadech budeme informovat průběžně. Název karuselu ‚Znáte z České televize‘ vznikl po dohodě s Českou televizí,“ uvedla Dlabáčková.

Pro platformu Voyo, která minulý měsíc oznámila, že již disponuje půl milionem platících zákazníků, což z ní dělá největší lokální SVOD službu nejen v České republice, ale i na Slovensku, jde o další cenné rozšíření svého českého obsahu.