Nový pořad má kořeny u slavného britského šéfkuchaře Gordona Ramsayho, respektive jeho televizní soutěže Ramsay’s Best Restaurant, v níž hledal dle svého názoru ten nejlepší podnik v celé Británii. Podobná výzva nyní čeká i soutěžící restaurace z Česka, které bude hodnotit další kuchařská hvězda s prořízlým jazykem, Zdeněk Pohlreich.

Jednotlivé podniky do restaurace z celé České republiky navrhli již dopředu sami diváci. Ze všech zaslaných tipů bylo nakonec vybráno 12, které se zúčastní několika výzev v rámci samotné soutěže. V těch půjde stále více do tuhého a jejich personál bude muset prokázat, že zvládne nejen výborně vařit, ale zvládne pod tlakem na výbornou obsloužit velké množství náročných hostů včetně samotného Zdeňka Pohlreicha.

Jak si jednotlivé restaurace v Souboji povedou a kterou nakonec ve finále Zdeněk Pohlreich vybere jako tu v Česku nejlepší? Diváci Voyo se mohou na první díl nové show Pohlreichův souboj restaurací těšit již ve středu 1. března. Na TV Nova bude mít premiéru až o týden později, 8. března.