Mimochodem, pokud ještě stále zvažujete, čím svého partnera či partnerku na Valentýna překvapit, dovolili bychom si jeden tip: Takový dárkový kupón na předplatné služby Voyo nepochybně potěší obě pohlaví. Proč? Pánové si vychutnají moře sportovních přenosů, dámy zase osloví romantické seriály nebo telenovely. Sečteno a podtrženo, mimo pořady TV Nova si můžete vychutnat přes 2000 filmů a seriálů. To už stojí za zvážení… a teď už ke slibovaným tipům na valentýnský televizní program:

1. After: Tajemství

Filmová série After vznikla na motivy romantických románů spisovatelky Anny Todd. Hlavní hrdinkou je Tessa, která svůj příběh začíná jako nová studentka vysoké škole s cílem být vzornou a dosáhnout co nejlepších výsledků. Do jejího života však jako blesk z čistého nebe vstoupí neodolatelná láska a zcela změní její priority. Vztah s mezi ženami velmi oblíbeným sympaťákem však může být komplikovanější, než se na první pohled zdá. Vydrží jejich vztah i třetí pokračování příběhu s podtitulem Tajemství?

After: Tajemství
After: Tajemství
drama | romantický | USA / Bulharsko |
Režie: Castille Landon
Hrají: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Louise Lombard, Stephen Moyer, Mira Sorvino

2. Hříšný tanec

Chcete-li sázku na jistotu, pak už nemusíte hledat dál. Hříšný tanec je totiž ve světě romantických filmů absolutní klasikou. Patrick Swayze jako taneční instruktor John a Jennifer Grey alias „Baby“ v tomto snímku z roku 1987 perfektně ztvárňují nejen dokonale propojené tanečníky, ale také vášnivě zamilovaný pár, který se seznámil během letních prázdnin. A ti odvážnější z vás si můžou doma v obýváku vyzkoušet legendární „zvedačku“ právě z tohoto filmu. Ale opatrně, ať zbytek Valentýna nestrávíte na úrazové pohotovosti!

Hříšný tanec
Hříšný tanec
Režie: Emile Ardolino
Hrají: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach, Cynthia Rhodes, Jack Weston

3. S láskou, Rosie

A teď něco pro milovníky romantických komedií. Film S láskou, Rosie nabízí překrásně lidský příběh, s nímž se leckdo dokáže ztotožnit. Hlavní hrdinové Alex a Rosie stojí před klasickým problémem – byť mezi nimi existují vzájemné sympatie, ne a ne si k sobě najít cestu. Klacky pod nohy jim navíc hází skutečnost, že se znají již od školky a vždy byli velmi dobrými přáteli. Velmi rychle tak zjišťují, že začít si něco s dobrým kamarádem či kamarádkou může být v kterékoli fázi života hodně komplikované. Mimochodem, je téměř jisté, že u tohohle slabší, citlivější povahy téměř jistě sáhnou po kapesníku.

S láskou, Rosie
S láskou, Rosie
komediální | romantický | Velká Británie / USA |
Režie: Christian Ditter
Hrají: Lily Collins, Sam Claflin, Tamsin Egerton, Suki Waterhouse, Jaime Winstone

4. Terapie láskou

Romantická komedie Terapie láskou vypráví příběh učitele dějepisu, který načapá svou manželku při nevěře, neovládne se a způsobí jejímu milenci vážné ublížení na zdraví. Soud z něj nakonec udělá hlavního viníka a nařídí mu ústavní léčbu, během níž jej opustí žena, vyhodí jej z práce a přijde o svůj dům. Po propuštění se tak musí vrátit bydlet zpět ke svým rodičům a čeká jej zatraceně nelehký úkol – postavit se opět na vlastní nohy, dát do pořádku svou chatrnou psychiku a zjistit, jestli bude ještě někdy schopen někoho zase milovat.

Terapie láskou
Terapie láskou
Režie: David O. Russell
Hrají: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Anupam Kher

5. Všechno nebo nic

Linda a Vanda spolu vlastní malé knihkupectví, ale jejich životy jsou diametrálně odlišné. Zatímco první jmenovaná je nyní rozvedenou matkou, která musí chtě nechtě myslet především prakticky a zodpovědně, její kolegyně je stále svobodná a moc dobře ví, jak na muže. Jenže je pro většinu příliš velkým živlem, a tak stále ne a ne najít toho pravého. Podobný problém s partnery řeší i jejich spolupracovník Edo, introvertní a citlivý gay. Nakonec však bude stačit pár mužů, aby se životy ústředního trojúhelníku doslova otočily vzhůru nohama.

Všechno nebo nic
Všechno nebo nic
komediální | romantický | Česká republika / Slovensko / Polsko |
Režie: Marta Ferencová
Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Ondřej Sokol

Vyzkoušet 7 dní zdarma

6. Sexy 40

Vztahy s citelným věkovým rozdílem vždy vzbuzují zajímavé napětí i emoce. A přesně takové „mezigenerační pnutí“ přináší i další romantická komedie na našem seznamu. Catherine Zeta-Jones v kůži Sandy zjišťuje, že její manžel si k stereotypnímu manželství s dětmi našel bokovku a rozhodne se k radikálnímu řezu. Sbalí se, a i s dětmi se přestěhuje do New Yorku, aby začala zcela znovu. Kromě nové práce a přátel potkává i mladého Arama, s nímž se spřátelí, a dokonce mu někdy dává na hlídání své děti. Jeho charisma a smysl pro humor si však nezamilují jen děti, ale aniž by to plánovala, začíná mu podléhat i doposud zhrzená matka.

Sexy 40
Sexy 40
Režie: Bart Freundlich
Hrají: Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha, John Schneider, Lynn Whitfield

7. Skvělý plán

Když spolu dva lidé už nějaký ten pátek žijí takzvaně „na hromádce“, ale jsou šťastní, někdy se stane, že se jim už pak do svatby příliš nechce. Zvlášť věří-li jeden z partnerů v pověru, že až ten druhý sňatek bude s tím pravým. To se pak v zoufalosti může pokusit o něco zcela šíleného – najít si někoho jiného, s kým by rychle mohl uzavřít onen první „nešťastný sňatek“ s cílem obratem se rozvést. A pak už nemůže druhé, šťastné svatbě nic stát v cestě, že? Zní to jako plán, jenže věcí, které se po cestě mohou pokazit, je až příliš. Hlavní hrdinka téhle komedie Isabelle se to však i přesto pokusí risknout.

Skvělý plán
Skvělý plán
komediální | romantický | Francie |
Režie: Pascal Chaumeil
Hrají: Diane Kruger, Dany Boon, Alice Pol, Robert Plagnol, Jonathan Cohen

8. Ženská na vrcholu

Romantická komedie s Annou Polívkovou v hlavní roli vás zavede kam jinam, než do hor, kde se svobodná matka Helena rozhodne strávit se synem advent a také trochu uniknout osobním problémům. Na vysokohorské chatě, kde si chce hlavně odpočinout, potkává dva muže, bratry (Martin Dejdar a Marek Němec), kteří zde také tráví předvánoční čas. A co teprve, až tuhle zvláštní skupinku osob, která se na horách potkala tak trochu náhodou, přijedou navštívit Heleniny rodiče v podání Bolka Polívky a Jany Preissové?

Ženská na vrcholu
Ženská na vrcholu
české filmy | komediální | romantický | Česká republika / Slovensko |
Režie: Lenka Kny
Hrají: Anna Polívková, Martin Dejdar, Marek Němec, Boleslav Polívka, Jana Preissová

9. Milý Johne

Krutost války dokáže rozdělovat rodiny, ale také podrobit té nejtěžší zkoušce každý zamilovaný pár. John Tyree se k armádě přihlásil s celou řadou naivních představ o tom, co být vojákem či bojovat v opravdové válce obnáší. Když ale proběhnou události 11. září, všechny iluze se náhle rozplývají a on musí do skutečné války. Jeho milé nezbývá nic jiného než věřit, že v bojích nezemře a že vztah vůbec takto tvrdou zkoušku dokáže přežít. Zvlášť kdy mezi mladými milenci panují kromě stesku i hlubší spory.

Milý Johne
Milý Johne
drama | romantický | USA |
Režie: Lasse Hallström
Hrají: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins, Henry Thomas, D.J. Cotrona

10. Který je ten pravý?

Na závěr tady máme další romantickou komedii o čtyřicátnici, která se rozhodla začít zcela znovu. Hlavní hrdina Alice v podání Reese Witherspoon už má po rozvodu, chytá se jí druhá míza a je tedy pro každou špatnost. V den svých 40. narozenin se seznámí s třemi mladíky, jejichž snem je stát se slavnými filmaři. Nemají kde bydlet, ale Alice jejich problém šmahem vyřeší nabídkou, ať se ubytují v jejím domě pro hosty. Tohle netradiční soužití začne velmi brzy produkovat ještě netradičnější situace i vzájemná pnutí. A aby toho nebylo málo, jednoho dne u dveří zazvoní Alicin exmanžel i s kufrem v ruce.

Který je ten pravý?
Který je ten pravý?
Režie: Hallie Meyers-Shyer
Hrají: Reese Witherspoon, Michael Sheen, Candice Bergen, Pico Alexander, Jon Rudnitsky