1. Princ Harry: Vlastními slovy

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle v poslední době způsobili hned několik pozdvižení spojených s jejich veřejnými vystoupeními. Po útěku od Britské královské rodiny do USA se totiž pár rozhodl sdílet s celým světem všechny své zkušenosti z nitra monarchie, do nějž zatím veřejnost prakticky nikdy neviděla. Na seznam šokujících prohlášení nepochybně patří i Harryho rozhovor s Andewrsonem Cooperem, v němž zveřejnil hned několik zcela nečekaných prohlášení. Princ totiž kritikou rozhodně nešetří a ne všechny informace se pravděpodobně Buckinghamskému paláci dobře poslouchají.

Princ Harry: Vlastními slovy
Princ Harry: Vlastními slovy
dokumentární | životopisný | USA / Velká Británie |
Hrají: princ Harry, Anderson Cooper

2. Matthew Perry: Zpověď

Kdo by neznal Matthewa Perryho? Legendární Chandler ze sitcomu Přátelé má po celém světě nespočet fanoušků. Téměř nikdo však až doposud netušil, že za vnější skořápkou úspěšné globální celebrity se nacházela i temná stránka Perryho, kterou naplňoval zejména alkohol a nejeden životní pád. Dlouholetý boj se závislostí nakonec slavného herce dostal až pod kudlu lékařů. O těchto osobních probllémech však prakticky nikdo celá léta netušil. Až nyní se třiapadesátiletý herec rozhodl vystoupit a bez zábran o stinné stránce své velké slávy upřímně pohovořit.

Matthew Perry: Zpověď
Matthew Perry: Zpověď
Režie: Diane Sawyer, Dave Hoffman
Hrají: Matthew Perry

3. Brad a Angelina: Vzestup a pád hollywoodského manželství

Brad Pitt a Angelina Jolie patřili více než 10 let k nejsledovanějším hollywoodským párům světa. Říkalo se jim dokonce "Brangelina" Randit spolu začali již v roce 2004, když se potkali při natáčení filmu Pan a paní Smithovi. Ke svatbě se však odhodlali až v roce 2014 a jen o dva roky později podala Angelina žádost o rozvod. Do roku 2018 však spolu nakonec obě superstar bojovaly o to, kdo dostane do péče jejich celkem 6 společných dětí. Konflikty z jejich společného soužití však doznívají až do dnešních dní. V roce 2022 Jolie dokonce Pitta zažalovala a obvinila z fyzického násilí. Co všechno se dělo v soukromí vztahu, který se z pohádkového změnil až na jeden z nejtoxičtějších v celé historii Hollywoodu?

4. Svědectví: pravda, která měla zůstat skryta

Autorům tohoto dokumentu se podařilo dostat za uzavřené brány velkých provozoven živočišného průmyslu v České republice. Zde odhalili, že kvůi masu, mléku a vejcím je na našem území ročně usmrceno na 130 milionů zvířat. Zvířat, která před smrtí mnohdy ve velkochovech žijí v otřesných podmínkách a jejichž právo na jakkoli důstojný život je jednoduše ignorováno. Moderní potravinářství je totiž degraduje na zboží jako každé jiné, byť se navenek snaží tvrdit, že pro šťastný život chovaných zvířat dělá první, poslední. Tady se konečně dozvíte pravdu.

Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta
Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Lukáš Vincour, Michaela Vincourová
Hrají: Petr Vachler, Ben Cristovao, Tereza Plicka, Robert Plicka, Magdalena Šormová

5. V síti

Režisér Vít Klusák patří k nejlepším dokumentaristům dnešní doby, a tak není divu, že jeden z jeho posledních velkých úspěchů na Voyo nechybí. Dokument V síti přináší zcela unikátní a dosud nikdy v takové míře nepublikovaný náhled na svět ilegálních online praktik, kterými se dospělí muži pokoušejí minimálně o online sex s nezletilými dívkami. Trojice hereček, která si v díle zahrála falešné dvanáctileté dívky ve falešných, dokonale reálně vypadajících dětských pokojích, ve svých rolích strávila 10 dní. Dost možná ani sami tvůrci však nečekali, že se jim za takto krátko dobu ozve celkem 2458 možných sexuálních predátorů.

V síti
V síti
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák
Hrají: Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Karolína Zachová, Sabina Dlouhá, Vít Klusák

6. Rozhovor s princem Harrym

Princ Harry podruhé. Jak už bylo řečeno dříve, pár královských uprchlíků Harry a Meghan rozhodně ostrými slovy směrem k Británii nešetří a tento exkluzivní rozhovor je dalším z těch, kde se mladý princ rozhodl hovořit zcela otevřené. Tazatelem je tentokrát Tom Bradby z ITV, který se Harryho ptá na soukromí života Britské královské rodny, skutečné vztahy s jeho urozenými příbuznými či to, jakým způsobem média vytvářejí bezchybný veřejný obraz krállovské rodiny, aby udržely její vysokou popularitu a obdiv v očích veřejnosti.

Rozhovor s princem Harrym
Rozhovor s princem Harrym
dokumentární | životopisný | Velká Británie |
Hrají: Tom Bradby, princ Harry

7. Jan Koller - Příběh obyčejného kluka

Fotbalový kanonýr Jan Koller prožil fotbalové začátky, které už pravděpodobně nikdy nikdo jiný nezažije. Dlouhán Honza totiž hrál nejen celé své mládí, ale i po dosažení plnoletosti jen v amatérských klubech pocházejících z malých vesnic. Ze Smetanovy Lhoty v Jižních Čechách se mu však podařilo něco neuvěřitelného - probojovat se nejen do první ligy, ale dokonce i do reprezentace nebo německé Bundesligy, kde se velmi rychle stal noční můrou nejednoho brankáře.

Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
Režie: Petr Větrovský
Hrají: Jan Koller, Zuzana Sophia Petzold, Petr Koller st., Petr Koller, Kateřina Kollerová

8. Karel

"Zlatý hlas z Prahy" Karel Gott je bez diskuze nejúspěšnějším i nejznámějším zpěvákem, jaký se kdy v České republice narodil. Stal se z něj fenomén, do jehož zpěvu se zamilovaly celé generace fanoušků a téměř až nábožensky jej následovaly. V posledních letech svého života se však Karel Gott potýkal se závažnou nemocí, která mu na mysl přivedla nejednu nepříjemnou myšlenku. Nejenže oslabovala jeho tělo a znemožňovala mu milované koncertování, ale zároveň hrozila tím, že bude muset dřív, než by sám chtěl, opustit své dvě nejmladší dcery Charlottu Ellu a Nelly Sofii. Dokument Karel nabízí intimní pohled do Gottova soukromí v poslední fázi jeho života.

Karel
Karel
Režie: Olga Malířová Špátová
Hrají: Karel Gott, Ivana Gottová, Charlotte Ella Gottová, Nelly Sofie Gottová, Marta Kubišová

9. Jan Werich: Když už člověk jednou je

Legenda české herecké i divadelní scény Jan Werich se svého plnohodnotného dokumentárního portrétu dočkal až 40 let po smrti. Za tváří uznávaného komika a charismatického herce se odehrával strastiplný soukromý život, v němž musel kvůli svému svobodnému smýšlení opakovaně čelit nátlaku nesvobodných režimů, pod jejichž nadvládou byl donucen žít. I přesto se fenomenální český komik dokázal v nelehké době prosadit a svou nezaměnitelnou osobností ovlivnit životy téměř všech, s nimiž během své kariéry spolupracoval.

Jan Werich: Když už člověk jednou je
Jan Werich: Když už člověk jednou je
Režie: Martin Slunečko, Miloslav Šmídmajer
Hrají: Jiří Suchý, Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová, Vladimír Just, František Cinger

10. 13 minut

Vít Klusák podruhé a i tentokrát se podíváme do málo známého zákoutí společnosti. Konkrétně mezi pětici řidičů, kteří vlastní vinou způsobili tragickou dopravní nehodu a musí už navždy žit s vědomím, že cizímu nevinnému člověku způsobili smrt. Jak se s něčím takovým dá žít? Jak tito lidé večer usínají? Dokument zároveň slouží jako mimořádně zdařilá prevence, která ukazuje, že za volantem často bez ohledu na zkušenosti stačí i jediná chvilka nepozornosti či jediné hloupé rozhodnutí. Jediný okamžik, který navždy změní život nejen vám a vašim nejbližším, ale i rodině člověka, jehož smrt způsobíte. Pro každého řidiče prakticky povinnost.

13 minut
13 minut
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Vít Klusák

11. Trabantem až na konec světa

Cestovatel Dan Přibáň se svým žlutým trabantem procestoval téměř celý svět a zároveň svá dobrodružství dokumentárně zpracoval. Snímek Trabantem až na konec světa je jedním z prvních, které spatřily světlo světa a přinesly mu opravdovou slávu. Milovníci dokumentárních cestopisů mohou po 98 minutách v Jižní Americe pokračovat i k dalším dílům Trabantem napříč Afrikou, Trabantem Hedvábnou stezkou, Trabantem do posledního dechu, Trabantem z Austrálie do Asie nebo Trabantem z Indie až domů.

Trabantem až na konec světa
Trabantem až na konec světa
dokumentární | Česká republika |
Režie: Dan Přibáň
Hrají: Dan Přibáň, Aleš Vašíček, Marek Slobodník, Tomasz Turchan, Radoslaw Jona

12. Nedělej Zagorku!

V loňském roce na konci srpna se česká hudební scéna musela naposledy rozloučit s jednou z nejznámějších českých zpěvaček Hanou Zagorovou. Nezůstaly po ní však jen desítky a desítky milovaných písní, ale mimo jiné i nesmrtelná hláška "Nedělej Zagorku". A právě ta se stala názvem jejího dokumentárního portrétu, který vznikl při příležitosti jejího velkého životního jubilea. V dokumentu nechybí nejen dosud nezveřejněné fotky či videa, ale také vzpomínky nespočtu jejich přátel a kolegů, kteří ji poznali také v soukromí, mimo pódia a světla reflektorů.

Nedělej Zagorku!
Nedělej Zagorku!
dokumentární | Česká republika |
Režie: Michal Čoudek
Hrají: Hana Zagorová, Lucie Borhyová, Martin Dejdar