Slovenský prvoligový tým FC Spartak Trnava letos slaví jubilejních 100 let od svého založení a při té příležitosti se rozhodl nechat vás nahlédnout do svého zákulisí, kabiny i kultu, kterým se tento celek v uplynulém století pro obyvatele Trnavy stal. Režisér a producent v jedné osobě Marek Prochác tak kromě stadionu City Arena Trnava zamířil i do samotné Trnavy, aby se setkal se skalními fanoušky týmu.

Výsledkem je série čtyř čtyřicetiminutových dílů, které vás vtáhnou až do samotného jádra legendárního slovenského celku uvnitř týmové kabiny. A vzápětí se vydáte pro změnu do jádra fanouškovského kotle, kde se týmové předměty dědí již několik generací a nechat si ujít, byť jen jediný zápas Spartaku je považováno za nejvyšší hřích.

Dokumentární minisérie tak trochu navazuje na trend posledních let, kdy vznikly některé nejlepší sportovní filmy nejen v dosavadní české historii, přičemž řada z nich se zakládá na skutečných událostech. V tomto případě však nepůjde o žádné herce, nýbrž čirou životní realitu lidí, kteří fotbalem žijí a pro které je fotbal všechno.

Už od 13. ledna se můžete těšit na emocemi, napětím a vášni napěchovaných 160 minut, na které se přesunete do nitra samotné duše a podstaty tohoto stoletého fotbalového celku.