1. Pelíšky

Když se řekne nejlepší vánoční filmy, asi těžko může existovat seznam, v němž se neobjeví legendární Pelíšky. Ikonický pohled do Československa 60. let minulého století, které dávaly i braly naději mladým i dospělým. Příběh odehrávající se na pražské Hanspaulce přesahuje nejen tuto čtvrť, ale i dobu samotnou. Komedie plná legendárních scének ukazuje každodenní starosti dvou odlišných rodin. Šebkovi a Krausovi sice bydlí ve stejné vile, ale jejich pohled i postavení v rámci aktuálního politického zřízení už nemůže být odlišnější, což se přirozeně odráží i na jejich vztazích. Co se však stane, když je okolnosti donutí zasednout spolu k jednomu stolu?

Pelíšky
Pelíšky
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Simona Stašová, Emília Vašáryová, Boleslav Polívka

2. S tebou mě baví svět

Tradiční zimní pánská jízda na horách letos nedopadne podle očekávání. Příčinou je spiknutí manželek pánů v hlavních rolích, které se rozhodnou, že svým manželům na každoroční odpočinek v Beskydech přibalí i malé děti. Trojice otců tak místo plánovaného dobrodružství v horách řeší, jak se postarat o skupinku rozverného potomstva a bez újmy na zdraví ji přivést zpět domů. Styl výchovy je leckdy svérázný, tatínci musí při řešení mnohých krkolomných problémů improvizovat, a nakonec si pobyt na horách udělají poněkud dobrodružnější, než asi původně zamýšleli.

S tebou mě baví svět
S tebou mě baví svět
Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový, Jana Šulcová, Eliška Balzerová

3. Přání Ježíškovi

Ideálním způsobem, jak si navodit vánoční atmosféru, je romantická česká komedie Přání Ježíškovi, v níž se pořádně rozhádaná rodina snaží usmířit. A proč k tomu nevyužít ideální příležitost v podobě Vánoc, kdy by rodina měla být pohromadě a pokusit se své spory vyřešit. Tyto Vánoce tak všechny protagonisty – malé i velké – naučí cennou lekci o životě i o tom, kde bychom všichni měli hledat opravdové životní štěstí.

Přání Ježíškovi
Přání Ježíškovi
Režie: Marta Ferencová
Hrají: Richard Krajčo, Elizaveta Maximová, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Petr Vaněk

4. Terapie láskou

Romantická komedie Terapie láskou vypráví příběh učitele dějepisu, který načapá svou manželku při nevěře, neovládne se a způsobí jejímu milenci vážné ublížení na zdraví. Soud nakonec udělá z něj hlavního viníka a nařídí mu ústavní léčbu, během níž jej opustí žena, vyhodí jej z práce a přijde o svůj dům. Po propuštění se tak musí vrátit bydlet zpět ke svým rodičům a čeká jej zatraceně nelehký úkol – postavit se opět na vlastní nohy, dát do pořádku svou chatrnou psychiku a zjistit, jestli bude ještě někdy schopen někoho zase milovat.

Terapie láskou
Terapie láskou
Režie: David O. Russell
Hrají: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Anupam Kher

5. Přání k mání

Kouzelná pohádka vypráví příběh puberťáka Alberta, který se snaží vyrovnat s neopětovanou láskou sestry svého nejlepšího kamaráda, do níž je beznadějně zakoukaný. Na pozadí prožívají krizi středního věku po mnohaletém manželství jeho rodiče a zároveň se další mladý hoch Bosák junior snaží zajistit, aby si ho jeho neustále zaneprázdněný otec začal všímat a projevil mu aspoň trochu náklonnosti. Všichni hrdinové nakonec zjistí, že na to, aby se jejich životy otočily k lepšímu, nepotřebují ani kouzla, ani zázraky.

Přání k mání
Přání k mání
české filmy | komediální | rodinný | Česká republika |
Režie: Vít Karas
Hrají: Filip Antonio, Lukáš Březina, Jitka Čvančarová, Martin Myšička, Michaela Pecháčková

6. Vánoční rande

Tento zajímavý vánoční film se pokouší tradiční vánoční romantiku míchat dohromady s krimi komedií. Hlavní hrdinka je sice úspěšná ve své policejní kariéře, ale stále marně čeká na toho pravého a zároveň ji situaci neulehčuje její matka, rovněž vysoce postavená policistka, která ji dělá zároveň nadřízenou. Když se už už zdá, že potkala to pravého, dozví se v práci, že musí nyní kvůli krádeži vyšetřované FBI začít vyšetřovat právě svůj nový objev, na první pohled galantního a atraktivního muže. Jak tohle dopadne?

Vánoční rande
Vánoční rande
romantický | Kanada |
Režie: Justin G. Dyck
Hrají: Emily Alatalo, Andrew Bushell, Franco Lo Presti, Genelle Williams

7. Vánoční expres

Cesta vlakem v předvánočním čase je něčím, co mnoho z nás rok co rok absolvuje. Hlavní hrdina Tom je bývalý válečný dopisovatel a jede vlakem napříč Amerikou za svou přítelkyní a zároveň plní přání svého zesnulého otce. Místo letadla tedy volí čtyřdenní cestu vlakem, z níž chce napsat knihu. Během ní postupně poznává velmi zajímavé spolucestující, kteří mají velmi různorodé, zajímavé životní příběhy. Mimo jiné zde náhodou narazí i na ženu, v níž ihned poznává svou bývalou partnerku a milenku. Neuvěřitelná náhoda. Anebo jen potvrzení faktu, že se o Vánocích lidem plní jejich přání a mění životy?

Vánoční expres
Vánoční expres
Režie: Ron Oliver
Hrají: Kimberly Williams-Paisley, Dermot Mulroney, Danny Glover, Holly Elissa

8. Špindl

Trojice sester se vydává na pořádnou horskou dámskou jízdu do zasněženého Špindlu. Každá přitom na společný výlet přijíždí v trochu jiné osobní situaci. Zatímco Eliška žije poměrně šťastný život, její dvě sestry Katka a Magda jsou stále „na ocet“, i když už je jim přes třicet. Zimní pobyt tak chtějí využít nejen k tomu, aby na horách přišly na jiné myšlenky, ale potenciálně i k tomu, aby poznaly nové lidi, případně i nějaké nové nápadníky. Zadaří se jim nakonec? Pokud vás příběh zaujme, můžete rovnou navázat volným pokračováním Špindl 2!

Špindl
Špindl
Režie: Milan Cieslar
Hrají: David Gránský, Oldřich Navrátil, Jitka Sedláčková, Kateřina Klausová, Anita Krausová

9. Pět přání k Vánocům

Že osud dokáže ty nejméně očekávané věci, všichni tak nějak tušíme. A co teprve o Vánocích! O jeho skutečné moci se má přesvědčit také Jessica. Ta krátce před Vánoci dostane od svého přítele, s nímž chodí pár měsíců, místo krásného dárku nečekaně kopačky. Pět vánočních přání, které mu již koupila, se ale místo vyhození rozhodne odeslat pěti lidem, kteří pro ni byli v jejím dosavadním životě nepostradatelní. Budete koukat, co takových pět na první pohled nevinných přání dokáže udělat s životními osudy nejen svých pěti adresátů, ale i samotné odesílatelky!

Pět přání k Vánocům
Pět přání k Vánocům
romantický | USA |
Režie: Patrick Williams
Hrají: Chad Michael Murray, Lolita Davidovich, Torrey DeVitto, Paula Giroday

10. Šťastný nový rok

Skupina kamarádek odjíždí na Vánoce do Vysokých Tater, aby zde strávily svátky a oslavily Nový rok. Kromě nich sem přijíždí i jejich blízcí a samozřejmě i další, zcela neznámí hosté. Každá žena přijíždí se svým vlastním životním osudem i vlastními problémy. Byť to při příjezdu žádná z nich neví, čeká je velmi dobrodružných několik dní, které některým zcela změní jejich dosavadní životy, zatímco jiným připraví nevídané výzvy a zkoušky.

Šťastný nový rok
Šťastný nový rok
komediální | romantický | Slovensko / Česká republika |
Režie: Jakub Kroner
Hrají: Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, Emília Vášáryová

11. Vánoční Kameňák

Již pátý návrat do jihočeského Kameňákova tentokrát proběhne během adventní doby, kdy se celé potrefené městečko i jeho blázniví obyvatelé chystají na Vánoce. Starosta Pepan řeší velký problém – aktivisté mu brání ve stavbě vytouženého skokanského můstku, i když mu jej posvětil dokonce i samotný pan prezident. Podaří se mu do Vánoce dát vše do pořádku a dokázat tak opravdový vánoční zázrak? Kdo ví, v Kameňákově totiž není nikdy nic jisté.

Vánoční kameňák
Vánoční kameňák
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: F. A. Brabec
Hrají: Václav Vydra nejml., Jan Antonín Duchoslav, Ladislav Hruška, Hana Čížková, Dana Morávková

Máte-li chuť spíš na něco tradičního, jako je nějaká příjemná pohádka, podívejte se na seznam nejlepších pohádek dostupných na Voyo, mezi nimiž si vybere úplně každý.