1. Kurýr 3

Film Kurýr se v roce 2002 stal pro Stathama vstupenkou k pravidelnému natáčení akčních filmů. Zajímavostí je, že nejde o klasický americký akční film, ale francouzskou sérii. Třetí pokračování z roku 2008 přináší další příběh bývalého vojáka Franka Martina, který si „na stará kolena přivydělává“ jako soukromý kurýr. Tedy člověk schopný odvézt vám cokoli z bodu A do bodu B, aniž by se zajímal, co a proč vlastně veze. Jak už to ale bývá, Frank tu a tam převáží zboží, o které je tak velký zájem, že cesta zkrátka nemůže proběhnout hladce.

Kurýr 3
Kurýr 3
Režie: Olivier Megaton
Hrají: Jason Statham, Natalya Rudakova, Robert Knepper, François Berléand, Jeroen Krabbé

2. Safe

Když se Jason Statham někoho rozhodne za každou cenu ochránit, budou to mít padouši zatraceně těžké. Ve filmu Safe ztvárňuje bývalého policistu na okraji společnosti a pokraji sebevraždy, který se rozhodne svůj život nezahodit, ale obětovat jej pro život malé čínské holčičky. Poté totiž touží gangsteři z Ruska, Číny i od americké policie. Za vším je samozřejmě ilegální byznys, a tak Jason neváhá vložit se do celé situace se zbraní v ruce.

Safe
Safe
Režie: Boaz Yakin
Hrají: Jason Statham, Catherine Chan, Chris Sarandon, Robert John Burke, James Hong

3. Čistá práce

Další povedená akčňárna se Stathamem v hlavní roli pocházející z první dekády jeho herecké kariéry. Jason tady tak trochu navázal na svou roli v Loupeži po italsku. Jakožto zadlužený automechanik totiž staré dobré přítelkyni kývne na pomoc s vyloupením bankovního trezoru v nestřeženou chvíli. Problém je, že kromě nemalého bohatství si zloději odnesou také velmi choulostivý materiál, o který se zajímá nejen rozvědka, ale i podsvětí.

Čistá práce
Čistá práce
akční | kriminální | Velká Británie / USA |
Režie: Roger Donaldson
Hrají: Jason Statham, Saffron Burrows, David Suchet

4. Mechanik zabiják

Kdepak, v tomto případě už Jason Statham žádným mechanikem není. Je špičkový zabiják pracující pro utajenou organizaci a titul „mechanik“ má co dočinění spíš s jeho schopností mechanicky čistě odstranit z povrchu zemského jakýkoli cíl, na který mu jeho nadřízení ukáží. Tedy až do chvíle, kdy se dozví, že jeho dalším cílem je právě jeho šéf. Důkazy o jeho zradě jsou však jasné, a tak hlavní hrdina koná, co umí nejlépe. Posléze se však dozvídá, že jeho starý přítel a otec rodiny byl ve skutečnosti nevinný. Je načase, aby viníci pykali!

Mechanik zabiják
Mechanik zabiják
Režie: Simon West
Hrají: Jason Statham, Ben Foster, Tony Goldwyn, Donald Sutherland, Jeff Chase

5. Nevyřízený účet

Když se tajný policista Phil Broker rozhodne seknout se svou kariérou, vybere si jako místo pro odpočinek nenápadné venkovské městečko. Chce tady v klidu vychovávat svou dceru a začít podnikat s kamarádem ze starých časů. Ve stejném městě však funguje drogový gang a jeho ambiciózní šéf se rozhodne potenciálně nebezpečného muže na svém území zbavit. A to tak, že objeví Philovu minulost a informuje o jeho pobytu lidi, kteří by jej moc rádi viděli mrtvého.

Nevyřízený účet
Nevyřízený účet
akční | thriller | USA |
Režie: Gary Fleder
Hrají: Jason Statham, James Franco, Kate Bosworth, Rachelle Lefevre, Winona Ryder

6. Parker

Parker je velmi talentovaný zloděj specializující se na opravdu velké loupeže. Od svého tchána dostane tip na poměrně snadnou práci – ukradení nemalé částky peněz ze zábavního parku. Jak už to bývá, samotná akce se sice povede, ale šestičlenná skupina zlodějů se následně pohádá o to, co s ukradenými penězi udělat dál. Vše skončí až zpackanou snahou Parkera odstranit. Byť si ostatní myslí, že je po smrti, on se probouzí v nemocnici a vydává se na cestu za pomstou.

Parker
Parker
akční | thriller | USA |
Režie: Taylor Hackford
Hrají: Jason Statham, Jennifer Lopez, Nick Nolte, Michael Chiklins, Wendell Pierce

7. Postradatelní 2: Zpět do války

Série Postradatelní je Srdcovkou akčního hrdiny Sylvestera Stalloneho, který se rozhodl natočit poctivou oldschool akčňárnu plnou zbraní, výbuchů, svalů a všude stříkající krve i testosteronu. Pro tyto účely do ní samozřejmě nabouchal to nejlepší, co dnes seznam populárních akčních hrdinů nabízí. Nechybí Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Terry Crews, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jason Statham a dokonce i samotný Chuck Norris. Tuhle bandu postarších žoldáků čeká další pořádná jízda, kde nebude nouze o násilí ani nečekané zvraty.

Postradatelní 2: Zpět do války
Postradatelní 2: Zpět do války
Režie: Simon West
Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme

8. Postradatelní 3

Třetí pokračování Postradatelných opět přináší do party hvězdami nabité skupiny akčních herců nové tváře. Objeví se legendy Wesley Snipes, Antonio Banderas, Mel Gibson či Harrison Ford. Nechybí však opět ani Schwarzenegger či Lundgren. Zkrátka to nejlepší ze staré školy. Nechybí však ani zástupce „mladší generace“ Statham. Žoldáci se v tomto pokračování postaví dost možná svému dosud nejtěžšímu nepříteli – jednomu ze svých zakladatelů a bývalých velitelů.

Postradatelní 3
Postradatelní 3
akční | USA |
Režie: Patrick Hughes
Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Antonio Banderas, Arnold Schwarzenegger, Jet Li