1. Pelíšky

Ikonický pohled do Československa 60. let minulého století, které dávaly i braly naději mladým i dospělým. Příběh odehrávající se na pražské Hanspaulce přesahuje nejen tuto čtvrť, ale i dobu samotnou. Komedie plná legendárních scének ukazuje každodenní starosti dvou odlišných rodin. Šebkovi a Krausovi sice bydlí ve stejné vile, ale jejich pohled i postavení v rámci aktuálního politického zřízení už nemůže být odlišnější, což se přirozeně odráží i na jejich vztazích. Co se však stane, když je okolnosti donutí zasednout spolu k jednomu stolu?

Pelíšky
Pelíšky
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Simona Stašová, Emília Vašáryová, Boleslav Polívka

2. Pupendo

Oblíbené a úspěšné komediální drama Jan Hřebejka Pupendo už sice pochází z 21. století, ale dnes se nepochybně řadí mezi klasiky. Téma totality a přežití ve státě řízeném komunistickým režimem je i v tomto případě zobrazeno na dvou rodinách, které mají podobné názory. Nahlas je však dokáží říct jen někteří. Za odvahu a svobodu slova však přichází i nepříjemné perzekuce, jež se poslušné části obyvatelstva vyhýbají. Najdou se nicméně i tací, kteří své privilegované postavení využívají k tomu, aby druhým pomohli.

Pupendo
Pupendo
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Boleslav Polívka, Eva Holubová, Jiří Pecha, Jaroslav Dušek, Vilma Cibulková

3. S tebou mě baví svět

Tradiční pánská jízda na horách letos nedopadne podle očekávání. Příčinou je spiknutí manželek pánů v hlavních rolích, které se rozhodnou, že svým manželům na každoroční odpočinek v Beskydech přibalí i malé děti. Trojice otců tak místo plánovaného dobrodružství v horách řeší, jak se postarat o skupinku rozverného potomstva a bez újmy na zdraví ji přivést zpět domů. Styl výchovy je leckdy svérázný, tatínci musí při řešení mnohých krkolomných problémů improvizovat, a nakonec si pobyt na horách udělají poněkud dobrodružnější, než asi původně zamýšleli.

S tebou mě baví svět
S tebou mě baví svět
Režie: Marie Poledňáková
Hrají: Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový, Jana Šulcová, Eliška Balzerová

4. Vrchní, prchni!

Knihkupec a milovník žen Dalibor Vrána se díky své vášni dostane do finančních potíží. Nejde o knihy, ale ženy, kterým musí vyplácet alimenty, a tak mu nezbývá peněz nazbyt. Řeší tak situaci, jak si přivydělat. Způsobů se nabízí spousta, ale žádný se nezdá být tím pravým. Až jej jednou v restauraci přivede jeden z hostů na zajímavý a neotřelý nápad. Stát se vrchním, který neobsluhuje jen v jednom podniku, ale teoreticky ve všech současně.

Vrchní, prchni!
Vrchní, prchni!
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Ladislav Smoljak
Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Zdeněk Svěrák, Daniela Bakerová, Eliška Balzerová

Vyzkoušet 7 dní zdarma

5. Marečku, podejte mi pero!

Téma celoživotního vzdělání přináší do jinak poklidně žijící rodiny Kroupů spoustu nového vzruchu. Vše začne tím, že v rámci technologického pokroku podniku si pan Kroupa, který v něm pracuje jako mistr, musí rozšířit své vzdělání a začít navštěvovat večerní školu. Na jeho místo totiž číhá ambiciózní a pro věc velmi zapálený kolega jménem Hujer. I on navíc bez váhání vyráží do školy, aby svého soka v boji o pracovní pozici akademicky dohnal. Nástup do školy po padesátce však není žádný med. Zvlášť, když Kroupa shodou okolností nastoupí do stejné školy, kam přes den chodí i jeho syn.

Marečku, podejte mi pero!
Marečku, podejte mi pero!
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Jiří Sovák, Václav Lohniský, Iva Janžurová, Míla Myslíková, Josef Kemr

6. Discopříběh

Otec vychovává na plzeňském sídlišti sám svého syna a ačkoliv to s ním pan Horáček myslí dobře, Jirka má vlastní hlavu. Problém nastane tehdy, když se do hlavy dostane dívka. Aby se jí zalíbil a přebral druhému nápadníkovi, začne dělat věci, které je dobré si předem rozmyslet. Když Jirkovi hrozí vyloučení z učňáku a do toho si ještě oholí hlavu, otcovi dojde trpělivost.

Discopříběh
Discopříběh
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Jaroslav Soukup
Hrají: Rudolf Hrušínský nejml., Ladislav Potměšil, Mariana Slováková, Jaroslava Bobková - Stránská, Radek Pospíšil

7. Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Učitel se snaží zaujmout pozornost místního šéfredaktora a redaktorku společenské rubriky. Sláva však nepřichází. Vše změní až jeden obyčejný den, kdy přede dveřmi najde mrtvolu doktora Portera. Šek na milion dolarů, který měl mít doktor u sebe, se však nenašel, a tak si bandy lupičů myslí, že jej má právě učitel George Camel. U dveří učitelova bytu se najednou začne objevovat více mrtvol.

Čtyři vraždy stačí, drahoušku
Čtyři vraždy stačí, drahoušku
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Lubomír Lipský st., Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Marie Rosůlková, František Filipovský

8. Sněženky a machři

Tradiční zimní výlet, na který se studenti těší. Někteří poprvé ochutnají alkohol, jiní se poprvé zamilují. Někteří zvládnou vše. Na lyžák však se studenty jede i profesor Karda a jeho dcera Marika, o kterou se strhne boj mezi mladíky i instruktorem Vláďou. Týden na horách ukáže, kde se mladí potřebují ještě učit od svých dozorců, zároveň však ukáží i situace, kdy rozkazy nestačí.

Sněženky a machři
Sněženky a machři
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Karel Smyczek
Hrají: Václav Kopta, Michal Suchánek, Jan Antonín Duchoslav, Radoslav Brzobohatý, Veronika Freimanová

9. Vesničko má středisková

Mladého závozníka Otíka se ujme zkušený řidič Pávek, který má jediný pro mentálně zaostalého Otíka pochopení. Stává se mu náhradním otcem, díky kterému Otík nepřijde k újmě na zdraví ačkoliv už Pávek s Otíkem odmítne jezdit. V tu chvíli se ukáže charakter dalších obyvatel vesničky, kteří by se Otíka raději zbavili. Pávek však svého závozníka nenechá ve štychu.

Vesničko má středisková
Vesničko má středisková
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Jiří Menzel
Hrají: János Bán, Marián Labuda st., Rudolf Hrušínský, Rudolf Hrušínský ml., Rudolf Hrušínský nejml.

Vyzkoušet 7 dní zdarma

10. Obecná škola

Škola, kde nejde tolik o vzdělání jako o předání hodnot. Neuplynul ani rok od konce 2. světové války a do školy nastupuje jako náhrada za učitelkou, kterou žákům podařilo dostat do blázince, Igor Hnízdo. Od prvního dne ukazuje, že v jeho hodinách platí jiná pravidla. Pedagogem roku se Hnízdo pravděpodobně nestane, jelikož i on je člověk a především před opačným pohlavím dokáže překročit pravidla.

Obecná škola
Obecná škola
Režie: Jan Svěrák
Hrají: Jan Tříska, Zdeněk Svěrák, Libuše Šafránková, Irena Pavlásková, Ondřej Vetchý

11. Slunce, seno, jahody

Do Hoštic přijíždí na praxi student Šimon Plánička. V místním JZD chystá experiment ohledně dojivosti krav. Náhodou se Plánička jmenuje i krajský úředník, který má do Hoštic brzy přijet. Obyvatelé Hoštic se k Šimonovi chovají více než přátelsky a s experimentem mu pomáhají. Mezitím stará Škopková, u které mladík bydlí, zjišťuje, jak je to s jeho otcem a zda by se Šimon nehodil pro její dceru.

Slunce, seno, jahody
Slunce, seno, jahody
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Helena Růžičková, Stanislav Tříska, Erna Červená, Veronika Kánská, Broněk Černý

12. Slunce, seno a pár facek

V rodině Škopků se vše chystá na plánovanou svatbu Blaženy s Vencou Konopníkem. Do příprav však vstoupí instruktorka autoškoly, která do Hoštic přijela za otcem jejího dítěte. Kdo je skutečným otcem se však stává záhadou, zvlášť když ze žárlivosti rozkřikne místní hospodská Miluna, že dítě je Vency. V tu chvíli začnou padat nejen tvrdá slova, ale dojde i na facky.

Slunce, seno a pár facek
Slunce, seno a pár facek
české filmy | komediální | Československo |
Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Helena Růžičková, Stanislav Tříska, Valerie Kaplanová, Martin Šotola, Veronika Kánská

13. Adéla ještě nevečeřela

Nekonečný boj detektiva Nicka Cartera se zločincem hrabětem von Kratzmarem se přesouvá do Prahy, kam slavného detektiva pozval komisař Ledvina, aby mu pomohl vyšetřit zmizení psa hraběnky Thunové. Nebojácný Carter se musí vypořádat s nebezpečnými lstmi mezinárodně hledaného von Kratzmara. Ten v Praze vyvíjí experimentální zbraň, která po sobě nezanechává žádné stopy.

Adéla ještě nevečeřela
Adéla ještě nevečeřela
Režie: Oldřich Lipský
Hrají: Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková

14. Báječná léta pod psa

Návrat do normalizace, kdy se normální rodině narodí syn Kvído. Kvído přinese do rodiny vzruch. Nejde o obyčejné dítě, které by si hrálo s ostatními. Přednost dává knihám a od mala ukazuje talent, díky kterému nakonec jeho rodiče získají bydlení. Nebylo kvůli tomu potřeba ani vstoupit do strany. Komunistický režim v čele s ředitelem místních skláren však nepřestává naléhat…

Báječná léta pod psa
Báječná léta pod psa
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: Petr Nikolaev
Hrají: Ondřej Vetchý, Libuše Šafránková, Vladimír Javorský, Jan Zahálka, Jakub Wehrenberg

15. Jak básníci přicházejí o iluze

Mladý básník Štěpán se dostane na lékařskou fakultu a od prvních dní musí bojovat s přísným docentem Sejkorou. Učení na zkoušky mu neusnadňují ani spolubydlící na kolejích, kdy má jeden fotografickou paměť, druhý pochází z Moravy, a tak má neustále zásoby domácí slivovice a třetím do party je Numira Cassou Thomb přezdívaný Mireček. A když je nejhůř, vstoupí do všeho žena.

Jak básníci přicházejí o iluze
Jak básníci přicházejí o iluze
Režie: Dušan Klein
Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Adriana Tarábková, Karel Roden, Václav Svoboda

Vyzkoušet 7 dní zdarma

16. Jak utopit dr. Mráčka anebo Konec vodníků v Čechách

Vodníků v Čechách je málo a na lepší časy se neblýská. Pan Wassermann tak přináší řešení v podobě dvou mladých vodníků z Evropy, kteří mají pomoci zachovat tradici vodníků na Vltavě. Mezitím se objevuje doktor Mráček, který rozhoduje o zbourání sídla vodníků. Nedá se přesvědčit, navíc se zakouká do Jany, která patří mezi posledních 7 vodníků v Čechách.

Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách
Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách
Režie: Václav Vorlíček
Hrají: Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík