1. Po čem muži touží 2

Anna Polívková a Jiří Langmajer alias Irena/Iren se vracejí v pokračování komedie hledající odpověď na to, zda to v životě mají snazší muži, nebo ženy. Zatímco v prvním díle se Karel Král změnil v Irenu, v tomto změna nabere přesně opačný směr a původně Irena se musí vypořádat nejen s pro ni nechutným chlapským tělem, ale s tím, jací chlapi doopravdy jsou. Zároveň se do Ireny zamilovaný soused Radim v podání Marka Taclíka bude snažit napodobit pohádkového prince a ze „zakletí“ svou milovanou vysvobodit. Jak tohle celé dopadne?

Po čem muži touží 2
Po čem muži touží 2
Režie: Rudolf Havlík
Hrají: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Marek Taclík, Tereza Kostková, Leoš Noha

2. Nedělej Zagorku

Fanoušci Hany Zagorové se s ní letos na konci srpna museli definitivně rozloučit. Mimo její nesmrtelné písničky po ní nepochybně ještě na dlouho zůstane i rčení „nedělej zagorku!“. A stejnojmenný název dostal i loňský dokument Michala Čoudka, který se právě této legendě české popové scény věnuje. Na celou svou kariéru v něm zavzpomíná nejen sama Hana Zagorová, ale i její manžel Štefan Margita a její přátelé. Obsahuje rovněž řadu dosud nezveřejněných záběrů či fotografií ze zpěvaččina života.

Nedělej Zagorku!
Nedělej Zagorku!
dokumentární | Česká republika |
Režie: Michal Čoudek
Hrají: Hana Zagorová, Lucie Borhyová, Martin Dejdar

3. Zátopek

Když je řeč o nejlepších filmech roku 2021, nemůže mezi nimi samozřejmě chybět i ten nejúspěšnější, kterým je bez diskuze Zátopek Davida Ondříčka. Snímek si ostatně letos odnesl hned 8 Českých lvů, což podtrhuje jeho status nejlepšího českého filmu loňského roku. Jak už název napovídá, vypráví o životě našeho legendárního běžce Emila Zátopka a na Voyo je k dispozici od 19. září 2022, kdy uběhlo přesně 100 let od jeho narození.

Zátopek
Zátopek
české filmy | drama | životopisný | Česká republika |
Režie: David Ondříček
Hrají: Václav Neužil, Martha Issová, James Frecheville, Robert Mikluš, Filip Březina

4. 13 minut

Renomovaný český dokumentarista Vít Klusák loni představil svůj nejnovější snímek 13 minut, jež se zaměřuje na vážné dopravní nehody, respektive jejich viníky. Dokument na jejich osudech i dodnes přetrvávajících výčitkách svědomí ukazuje, jak může jedno hloupé a zbytečné rozhodnutí během pár sekund řidiči zničit život. Nikdo z nás by zřejmě ostatně nechtěl den co den usínat s vědomím, že může za smrt nevinného člověka. Tento dokument vám velmi živě ukáže, jaké to doopravdy je a nepochybně si po něm své chování za volantem dvakrát rozmyslíte.

13 minut
13 minut
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Vít Klusák

5. Přání Ježíškovi

Ideálním způsobem, jak si navodit vánoční atmosféru, je romantická komedie Přání Ježíškovi, v níž se pořádně rozhádaná rodina snaží usmířit. A proč k tomu nevyužít ideální příležitost v podobě Vánoc, kdy by rodina měla být pohromadě a pokusit se své spory vyřešit. Tyto Vánoce tak všechny protagonisty – malé i velké – naučí cennou lekci o životě a o tom, kde hledat opravdové životní štěstí.

Přání Ježíškovi
Přání Ježíškovi
Režie: Marta Ferencová
Hrají: Richard Krajčo, Elizaveta Maximová, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Petr Vaněk

6. Pád letu A800

Milovníci thrillerů by si francouzský snímek Pád letu A800 rozhodně neměli nechat ujít, protože jde pravděpodobně o jeden z nejlepších filmů, který se v roce 2021 v tomto žánru urodil. Děj filmu se točí okolo vyšetřování podivné havárie zcela nového typu letounu, kterou nikdo na palubě nepřežil. Původní závěr, že pád letounu způsobili islámští teroristé, se nezamlouvá mladému analytikovi černých skříněk, a tak rozjíždí nové pátrání plné napětí, nečekaných zvratů a závěru, který rozhodně nebudete čekat!

Pád letu A800
Pád letu A800
drama | thriller | Francie / Belgie |
Režie: Yann Gozlan
Hrají: Grégori Derangére, Mehdi Djaadi, André Marcon, Pierre Niney, Olivier Rabourdin

7. Velká španělská loupež

Fanoušci akčních zlodějských filmů ve stylu Danyho parťáků by měli zpozornět. Velká španělská loupež totiž vypráví příběh skupinky různě nadaných jednotlivců, kteří spojí své síly, aby španělské vládě vyfoukli zabavený „poklad z Guadalupe“, který jim byl dříve zabaven. Přípravy na loupež i samotný pokus o ní přitom tým provádí uprostřed probíhajícího Mistrovství světa ve fotbale ve španělském Madridu.

Velká španělská loupež
Velká španělská loupež
akční | dobrodružný | Španělsko / Francie |
Režie: Jaume Balagueró
Hrají: Freddie Highmore, Astrid Bergès-Frisbey, Sam Riley, Liam Cunningham, Jose Coronado

8. ​Rychlý jako vítr 5 – Velký Hurikán

Již páté a poslední pokračování příběhu koně Vichra, který si po celém světě získal miliony fanoušků. Starý výstavní kůň nadále pracuje v cirkusu, což pro něj rozhodně není snadný život. Pomoci se mu rozhodné mladá Ari, kterou svět jízdy na koni až magicky přitahuje. Problém nastane, když její plán na osvobození koně s pomocí jednoho z cirkusáků odhalí uvaděč. Pokud tuto sérii neznáte, můžete se na Voyo podívat i na všechny čtyři předchozí díly.

Rychlý jako vítr 5: Velký hurikán
Rychlý jako vítr 5: Velký hurikán
dobrodružný | rodinný | Německo |
Režie: Lea Schmidbauer
Hrají: Luna Paiano, Hanna Binke, Marvin Linke, Amber Bongard, Tilo Prückner

9. Každá minuta života

Někteří rodiče si vlastní zklamání z nezdarů svého života vynahrazují tím, že se o dosažení nesplněných cílů pokoušejí podruhé skrz své ratolesti. Jiní se naopak snaží do svého dítěte investovat maximum v dobré víře, že z něj vyroste co nejúspěšnější a nejlepší člověk. Čtyřletý Miško, kterého vychovávají mladí rodiče Lenka a Michal, má naplánovanou doslova každou minutu svého dětského života. Od učení přes sportovní tréninky, hodiny klavíru, další tréninky až po hodiny zpěvu. Místo slovenštiny na něj navíc doma rodiče mluví německy. Sečteno a podtrženo, malý chlapec se musí poměrně otáčet. Je tento způsob výchovy pro dnešní moderní dobu nutný, nebo to někdy rodiče už přehánějí? Na to si budete muset na konci tohoto dokumentu Eriky Hníkové odpovědět sami.

Každá minuta života
Každá minuta života
dokumentární | Česká republika / Slovensko |
Režie: Erika Hníková
Hrají: Lukáš Milota, Šimon Dvořáček

10. Cesta domů

Poslední díl trilogie režiséra Tomáše Vorla, jemuž předcházely filmy Cesta z města a Cesta do lesa, představuje v hlavní roli opět Bolka Polívku a Evu Holubovou jako vesnické Papošovy, Tomáše Hanáka a Barboru Nimcovou jako z města přistěhovanou rodinku a Tomáše Vorla ml. s Lucii Šteflovou jako revírníka Ludvu a jeho ženu. Čekají nás tradiční vesnické problémy jako nechuť mladé generace věnovat se tradičním řemeslům či zemědělství nebo boj zdejšího konzervatismu s moderními pojmy jako „bio“ a snahou opět splynout s přírodou. Chybět nebudou ani vztahové půtky.

Cesta domů
Cesta domů
Režie: Tomáš Vorel st.
Hrají: Tomáš Hanák, Eva Holubová, Bolek Polívka, Lucie Šteflová, Tomáš Vorel ml.