1. Po čem muži touží 2

Anna Polívková a Jiří Langmajer alias Irena/Iren se vracejí v pokračování komedie hledající odpověď na to, zda to v životě mají snazší muži, nebo ženy. Zatímco v prvním díle se Karel Král změnil v Irenu, v tomto změna nabere přesně opačný směr a původně Irena se musí vypořádat nejen s pro ni nechutným chlapským tělem, ale s tím, jací chlapi doopravdy jsou. Zároveň se do Ireny zamilovaný soused Radim v podání Marka Taclíka bude snažit napodobit pohádkového prince a ze „zakletí“ svou milovanou vysvobodit. Jak tohle celé dopadne?

Po čem muži touží 2
Po čem muži touží 2
Režie: Rudolf Havlík
Hrají: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Marek Taclík, Tereza Kostková, Leoš Noha

2. Nedělej Zagorku

Fanoušci Hany Zagorové se s ní letos na konci srpna museli definitivně rozloučit. Mimo její nesmrtelné písničky po ní nepochybně ještě na dlouho zůstane i rčení „nedělej zagorku!“. A stejnojmenný název dostal i loňský dokument Michala Čoudka, který se právě této legendě české popové scény věnuje. Na celou svou kariéru v něm zavzpomíná nejen sama Hana Zagorová, ale i její manžel Štefan Margita a její přátelé. Obsahuje rovněž řadu dosud nezveřejněných záběrů či fotografií ze zpěvaččina života.

Nedělej Zagorku!
Nedělej Zagorku!
dokumentární | Česká republika |
Režie: Michal Čoudek
Hrají: Hana Zagorová, Lucie Borhyová, Martin Dejdar

3. Zátopek

Když je řeč o nejlepších filmech roku 2021, nemůže mezi nimi samozřejmě chybět i ten nejúspěšnější, kterým je bez diskuze Zátopek Davida Ondříčka. Snímek si ostatně letos odnesl hned 8 Českých lvů, což podtrhuje jeho status nejlepšího českého filmu loňského roku. Jak už název napovídá, vypráví o životě našeho legendárního běžce Emila Zátopka a na Voyo je k dispozici od 19. září 2022, kdy uběhlo přesně 100 let od jeho narození.

Zátopek
Zátopek
české filmy | drama | životopisný | Česká republika |
Režie: David Ondříček
Hrají: Václav Neužil, Martha Issová, James Frecheville, Robert Mikluš, Filip Březina

4. 13 minut

Renomovaný český dokumentarista Vít Klusák loni představil svůj nejnovější snímek 13 minut, jež se zaměřuje na vážné dopravní nehody, respektive jejich viníky. Dokument na jejich osudech i dodnes přetrvávajících výčitkách svědomí ukazuje, jak může jedno hloupé a zbytečné rozhodnutí během pár sekund řidiči zničit život. Nikdo z nás by zřejmě ostatně nechtěl den co den usínat s vědomím, že může za smrt nevinného člověka. Tento dokument vám velmi živě ukáže, jaké to doopravdy je a nepochybně si po něm své chování za volantem dvakrát rozmyslíte.

13 minut
13 minut
české filmy | dokumentární | Česká republika |
Režie: Vít Klusák

Vyzkoušet 7 dní zdarma

5. Přání Ježíškovi

Ideálním způsobem, jak si navodit vánoční atmosféru, je romantická komedie Přání Ježíškovi, v níž se pořádně rozhádaná rodina snaží usmířit. A proč k tomu nevyužít ideální příležitost v podobě Vánoc, kdy by rodina měla být pohromadě a pokusit se své spory vyřešit. Tyto Vánoce tak všechny protagonisty – malé i velké – naučí cennou lekci o životě a o tom, kde hledat opravdové životní štěstí.

Přání Ježíškovi
Přání Ježíškovi
Režie: Marta Ferencová
Hrají: Richard Krajčo, Elizaveta Maximová, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Petr Vaněk

6. Jan Werich: Když už člověk jednou je

Od smrti legendy českého divadla Jana Wericha uplynulo více než čtyřicet let, než jsme se dočkali prvního plnohodnotného dokumentárního portrétu. Zvučnou a pozornost lákající látku se rozhodli společně zpracovat hned dva režiséři – Martin Slunečko a Miloslav Šmídmajer. Ti ignorovali známá fakta i Werichovu veřejnou tvář a zamířili rovnou do jeho soukromí. Zde totiž herec a dramatik často zažíval nelehká období, o nichž se všeobecně tolik neví. V dokumentu nechybí ani vzpomínky osobností, které se s Werichem osobně potkaly, jako je Jiřina Bohdalová či Zdeněk Svěrák.

Jan Werich: Když už člověk jednou je
Jan Werich: Když už člověk jednou je
Režie: Martin Slunečko, Miloslav Šmídmajer
Hrají: Jiří Suchý, Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová, Vladimír Just, František Cinger

7. Známí neznámí

Jak vypadá společenská hra, kterou si na velké oslavě se svými blízkými určitě zahrát nechcete? To vám prozradí skupinka Čechů a Slováků během své silvestrovské oslavy, kdy je právě taková nanejvýš nebezpečná hra napadne. Pravidla jsou jednoduchá: Všichni své mobily na stůl, a pokud někomu přijde zpráva nebo mu někdo zavolá, musí zprávu nahlas přečíst a hovor dát nahlas, aby jej všichni přítomní slyšeli. Co se může stát? Možná se o svých přátelích či partnerech dozvíte věci, které jste doposud netušili!

Známí neznámí
Známí neznámí
české filmy | drama | komediální | Česká republika |
Režie: Zuzana Marianková
Hrají: Tomáš Maštalír, Klára Issová, Táňa Pauhofová, Tomáš Měcháček, Petra Polnišová

8. Ubal a zmiz

Režisér Adam Hobzik si pro svůj celovečerní debut vybral příběh o kamarádech pěstujících marihuanu s prvky gangsterky i komedie. Pro obsazení navíc dokázal získat Matouše Rumla, Martina Hofmanna či srbského herce Predraga Bjelace (Harry Potter a Ohnivý pohár). Trojice mladých pěstitelů dostane nabídku, která se neodmítá – bulharský mafián od nich chce koupit celou jejich úrodu najednou a udělat z nich tím pádem boháče. Chlapci ale krátce po uzavření obchodu zjišťují, že jim někdo celou sklizeň ukradl. Co teď?

Ubal a zmiz
Ubal a zmiz
české filmy | komediální | Česká republika |
Režie: Adam Hobzík
Hrají: Matouš Ruml, Janek Gregor, Lukáš Duy Anh Tran, Predrag Bjelac, Karel Dobrý

9. Každá minuta života

Někteří rodiče si vlastní zklamání z nezdarů svého života vynahrazují tím, že se o dosažení nesplněných cílů pokoušejí podruhé skrz své ratolesti. Jiní se naopak snaží do svého dítěte investovat maximum v dobré víře, že z něj vyroste co nejúspěšnější a nejlepší člověk. Čtyřletý Miško, kterého vychovávají mladí rodiče Lenka a Michal, má naplánovanou doslova každou minutu svého dětského života. Od učení přes sportovní tréninky, hodiny klavíru, další tréninky až po hodiny zpěvu. Místo slovenštiny na něj navíc doma rodiče mluví německy. Sečteno a podtrženo, malý chlapec se musí poměrně otáčet. Je tento způsob výchovy pro dnešní moderní dobu nutný, nebo to někdy rodiče už přehánějí? Na to si budete muset na konci tohoto dokumentu Eriky Hníkové odpovědět sami.

Každá minuta života
Každá minuta života
české filmy | dokumentární | Česká republika / Slovensko |
Režie: Erika Hníková
Hrají: Lukáš Milota, Šimon Dvořáček

10. Cesta domů

Poslední díl trilogie režiséra Tomáše Vorla, jemuž předcházely filmy Cesta z města a Cesta do lesa, představuje v hlavní roli opět Bolka Polívku a Evu Holubovou jako vesnické Papošovy, Tomáše Hanáka a Barboru Nimcovou jako z města přistěhovanou rodinku a Tomáše Vorla ml. s Lucii Šteflovou jako revírníka Ludvu a jeho ženu. Čekají nás tradiční vesnické problémy jako nechuť mladé generace věnovat se tradičním řemeslům či zemědělství nebo boj zdejšího konzervatismu s moderními pojmy jako „bio“ a snahou opět splynout s přírodou. Chybět nebudou ani vztahové půtky.

Cesta domů
Cesta domů
Režie: Tomáš Vorel st.
Hrají: Tomáš Hanák, Eva Holubová, Bolek Polívka, Lucie Šteflová, Tomáš Vorel ml.