Minimálně dle získaných ocenění rozhodně nejlepší český filmový počin roku 2021 si totiž můžete nově pustit na Voyo a na vlastní oči se přesvědčit, zda Václav Neužil ml. toho Lva za roli Emila Zátopka opravdu zasloužil (Nápověda: zasloužil). V dalších rolích nechybí Martha Issová alias Emilova manželka a rovněž olympijská vítězka Dana Zátopková, Robert Mikluš, James Frecheville nebo Štěpán Kozub.

Na nejdůležitější momenty Emilova sportovního i soukromého života se během 131minutové stopáže film dívá retrospektivně, zatímco se odehrává v roce 1968, kdy již byl Zátopek ve sportovním důchodu. Tehdy za ním přiletěl australský běžec Ron Clarke, aby mu Emil pomohl zvládnout nelehkou krizi.

Vyzkoušet 7 dní zdarma

Výjimečný pohled na život a mentalitu legendárního běžce

Kritici snímek rovněž velmi chválí pro to, že nejde pouze o oslavnou ódu na Zátopkovy úspěchy, která jej vyzdvihuje a na nic dalšího nebere ohled. Právě naopak, režisér David Ondříček Emila vyobrazil se všemi jeho silnými i slabými stránkami, jeho sportovními úspěchy i politickými selháními, pro které býval později často kritizován.

Film Zátopek rovněž na Voyo symbolicky vstupuje na den přesně 100 let od narození Emila Zátopka a Dany Zátopkové, kteří měli identické datum narození 19. září 1922. Jde tak o zcela ideální příležitost připomenout si, kdo manželé Zátopkovi byli, jaké radosti i strasti je během společného života potkali a proč ve své době dokázali šokovat celý svět. Program na dnešní večer by tedy měl být jasný!

Fandové Davida Ondříčka se rovněž mohou těšit na jeho novou minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje, která vznikla pod taktovkou Voyo Originál a premiéry se dočká ještě letos na podzim.

Zátopek
Zátopek
české filmy | drama | životopisný | Česká republika |
Režie: David Ondříček
Hrají: Václav Neužil, Martha Issová, James Frecheville, Robert Mikluš, Filip Březina