1. MasterChef Česko 6

Žánr: Kulinářský, Reality Show
Původ a premiéra: Česká republika | 2022
Délka: 60 min

Profesionální kuchaři Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář se letos již po šesté vracejí do kuchyně MasterChef, aby ze stovek amatérských kuchařů vybrali jednoho, kterému se splní jeho kulinářský sen. Osvědčení porotci si nejdříve z několika kol castingů vyberou finálovou šestnáctku, na kterou poté čekají týdne různorodých a stále náročnějších výzev. Na konci zůstane jeden jediný kuchař, nebo kuchařka, která si kromě titulu MasterChef odnese také finanční výhru ve výši jednoho milionu korun českých. Kdo to bude letos?

2. Po čem muži touží 2

Žánr: Komediální, České filmy
Původ a premiéra: Česká republika | 2022
Délka: 92 min

Anna Polívková a Jiří Langmajer alias Irena/Iren se vracejí v pokračování komedie hledající odpověď na to, zda to v životě mají snazší muži, nebo ženy. Zatímco v prvním díle se Karel Král změnil v Irenu, v tomto změna nabere přesně opačný směr a původně Irena se musí vypořádat nejen s pro ni nechutným chlapským tělem, ale s tím, jací chlapi doopravdy jsou. Zároveň se do Ireny zamilovaný soused Radim v podání Marka Taclíka bude snažit napodobit pohádkového prince a ze „zakletí“ svou milovanou vysvobodit. Jak tohle celé dopadne?

Po čem muži touží 2
Po čem muži touží 2
Režie: Rudolf Havlík
Hrají: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Marek Taclík, Tereza Kostková, Leoš Noha

3. Policie Modrava

Žánr: Detektivní, Kriminální
Původ a premiéra: Česká republika | 2022
Délka: 8 x 55 min

Zkušena kriminalistka Jana Vinická (Soňa Norisová) se po několikaleté pauze vrací ve čtvrté řadě kriminálního seriálu, jež se odehrává na Šumavě. Na ni i její kolegy Jaroslava Satoranského a Filipa Tomsu čekají nová vyšetřování, pachatelé i podivné případy. To vše v prostředí svérázných obyvatel horské krajiny Národního parku Šumava, kde to Jana mnohdy jako velitelka a žena nemá snadné i se svými vlastními kolegy.

Policie Modrava
Policie Modrava
detektivní | kriminální | Česká republika |
Režie: Jaroslav Soukup
Hrají: Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jaroslava Stránská

​4. Děda, postrach rodiny

Žánr: Komediální, Rodinný
Původ a premiéra: USA, Velká Británie, Kanada | 2020
Délka: 94 min

Čerstvě ovdovělý děda Ed v podáni Roberta De Nira to v životě nemá jednoduché. Naštěstí má dceru, která jej přemluví, aby se nastěhoval k její rodině. Kvůli nedostatku místa a stařeckých problémů však nakonec děda skončí v pokoji u svého vnuka Petera. Tomu začne přítomnost dědy v jeho království velmi rychle vadit a zpočátku mírný konflikt se velmi rychle eskaluje až v otevřenou válku. Zatímco Peter má za cíl vypudit dědu ze svého pokoje, ten se nemíní jen tak vzdát a rozhodne se opětovat vnukovu palbu.

Děda, postrach rodiny
Děda, postrach rodiny
komediální | rodinný | USA / Velká Británie / Kanada |
Režie: Tim Hill
Hrají: Robert De Niro, Rob Riggle, Jane Seymour, Uma Thurman, Christopher Walken

​5. Souboj na talíři

Žánr: Kulinářský
Původ a premiéra: Česká republika | 2022
Délka: 13 x 50 min

Trojice kuchařských profíků, které znáte z reality show MasterChef, je zpět, aby se utkala v další soutěži. Tentokrát však nebudou dusit žádné soutěžící, nýbrž se soky v kuchařském duelu stanou sami. Sledujte Přemka Forejta, Radka Kašpárka a Jana Punčocháře na cestách po celé České republice, při nichž pátrají nejen po těch nejlepších jídlech z našich luhů a hájů, ale zároveň zjišťují, kdo z nich je ve vaření a improvizaci za plotnou tím nejlepším.

Souboj na talíři
Souboj na talíři
kulinářský | Česká republika |

6. Šťastný nový rok 2: Dobro došli

Žánr: Komediální, Romantický
Původ a premiéra: Česká republika, Slovensko | 2021
Délka: 94 min

Romantická komedie Šťastný nový rok 2 volně navazuje tam, kde skončil úspěšný první díl z roku 2019. Začínáme příhodně na Silvestra, kdy Marek alias Ján Koleník požádá svou milovanou Hanku (Táňa Pauhofová) o ruku a ona řekne „ano“. Následuje smršť událostí spojených s přípravami na svatbu, které budou nakonec mnohem komplikovanější a napínavější, než se zřejmě na začátku komukoli z budoucích manželů zdálo. Obrazné „vidle“ do nich totiž hodí trojice Haniných kamarádek, které se v podání Antónie Liškové, Zuzany Norisové a Gabriely Marcinkové) pustí do tak trochu nevědomé sabotáže všeho se svatbou spojeného. Dojde nakonec vůbec na vdavky?

Šťastný nový rok 2: Dobro došli
Šťastný nový rok 2: Dobro došli
komediální | romantický | Česká republika / Slovensko |
Režie: Jakub Kroner
Hrají: Táňa Pauhofová, Jiří Bartoška, Ján Koleník, Anna Kadeřávková, Zuzana Norisová

7. Pan profesor

Žánr: Rodinný
Původ a premiéra: Česká republika | 2022
Délka: 10 x 60 min

První řada seriálu Pan profesor se s námi loni rozloučila vyznáním lásky oblíbeného fyzikáře a chemikáře Marka v podání Vojtěcha Dyka své kolegyni Karolíně (Beáta Kaňoková), jež na stejném gymnáziu vyučuje češtinu. V desetidílné druhé řadě oba čeká vskutku obtížná výzva. Jejich vztah totiž musí obstát nejen před kolegy z učitelského sboru či studenty, ale i před možnou ponorkovou nemocí spojenou s tím, že se vídají v práci i mimo ni. Oba tak v mnoha ohledech čeká vystoupení mimo jejich dosavadní komfortní zónu. Dokáží nakonec najít společné štěstí?

Pan profesor
Pan profesor
rodinný | Česká republika |
Hrají: Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková, Matouš Ruml, Martin Pechlát, Jana Krausová

8. Zmizení

Žánr: Kriminální, Thriller
Původ a premiéra: USA | 2013
Délka: 147 min

Thriller Zmizení patří nepochybně k nejlepším krimi podívaným, jaké rok 2013 nabídnul. Pochmurnou a sychravou atmosféru tohoto napínavého příběhu o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, by se místy dalo opravdu krájet. Skvělé herecké výkony předvádějí Hugh Jackman jakožto otec zmizelé dcery prožívající nejhorší chvíle svého života i Jake Gyllenhaal jako k záhadnému případu přivolaný detektiv Loki. Je hlavní podezřelý opravdu pachatelem, nebo jsou detektiv i zoufalý otec na slepé stopě? A co se stalo s oběma dcerami, které si naposledy hrály u karavanu mentálně narušeného muže?

Zmizení
Zmizení
Režie: Denis Villeneuve
Hrají: Maria Bello, Viola Davis, Jake Gyllenhaal, Terrence Howard, Hugh Jackman

9. Případ: Ponorka

Žánr: Kriminální, Mysteriózní
Původ a premiéra: Dánsko, Švédsko | 2020
Délka: 6 x 40 min

Tato severská detektivní minisérie vznikla na motivy skutečných událostí vyšetřování úmrtí třicetileté švédské novinářky Kim Wallové. Ta se 10. srpna 2017 vydala udělat rozhovor s vynálezcem Peterem Madsenem na palubu jeho ponorky Nautilus. Jenže ponorka se po vyplutí na moře nevrátila do kodaňského přístavu a byla prohlášena za nezvěstnou. Záchranáři nakonec našli Nautilus potopený, Madsena se jim podařilo z vody zachránit, ale po Wallové nebylo nikde ani stopy. Ihned se proto rozjelo pátrání po tom, co se stalo s pohřešovanou novinářkou. A výsledek vyšetřování šokoval úplně všechny.

Případ: Ponorka
Případ: Ponorka
kriminální | mysteriózní | Dánsko / Švédsko |
Režie: Tobias Lindholm
Hrají: Søren Malling, Pilou Asbæk, Pernilla August, Rolf Lassgård, Charlotte Munck

10. Barbie sestřičky a psí dobrodružství

Žánr: Animovaný
Původ a premiéra: USA | 2015
Délka: 72 min

Animovaný příběh ze světa populárních panenek nás zavede na pouť Barbie a jejich tří sester Chelsea, Skipper a Stacie za dávným pokladem, který by se měl ukrývat někde v jejich rodném městě. Na pomoc při tom budou mít trojici štěňat. Toto nečekané dobrodružství jim zároveň umožní uvědomit si, že největší bohatství lidem nepřináší peníze ani žádné poklady, ale vzájemná láska a smích, který spolu sestry mohou prožívat.