Pro funkčnost VOYO je třeba ve vašem prohlížeči ukládat a číst soubory cookie.
Použitím služby vyjadřujete souhlas s využitím cookies.
 
 
 
 
 
 
 
 

Kompletní filmografie Jana Svěráka nyní i na VOYO

 
 
 

Od pondělí 2. dubna mají možnost si fanoušci českého režiséra Jana Svěráka pustit některý z jeho filmů na portále Voyo.cz. Vedle prvotin jako Jízda či Akumulátor 1, jsou pro diváky připraveny snímky jako Kolja, Tmavomodrý svět nebo Vratné lahve.

 

Český scénárista a režisér Jan Svěrák se proslavil především dokumentárními snímky. Absolvent pražské FAMU zaujal především fiktivním dokumentem Ropáci, za který získal tzv. studentského Oskara. V 90. letech začal točit celovečerní filmy a stal se patrně nejúspěšnějším režisérem své generace. Jeho snímky se těší velkému diváckému ohlasu a pravidelně získávají řadu cen na filmových festivalech. Veškeré jeho filmy jsou spjaté s otcem Zdeňkem Svěrákem, který se pravidelně ujímá hlavních rolích.

 

A které snímky naleznete na VOYO? „Hnízdovskou“ Obecnou školu, rozpačitě přijatý Akumulátor 1, hold vzdávající Jízda, oscarový a po světě proslavený Kolja, romantický příběh ze 2. světové války Tmavomodrý svět, dokument o samotném Zdeňku Svěrákovi Tatínek, problémy řešící Vratné lahve a nakonec i dětmi oblíbenou postavičku Kuky se vrací.

 

• Film Kolja byl úspěšný také v zahraničí. Např. ve Spojených státech zhlédlo tento snímek 1 235 037 diváků a vydělal na tržbách 5,77 milionů dolarů nebo v Německu jej v kinech vidělo 624 373 diváků. V celé Evropě navštívilo film 3 miliony platících diváků
 

Českého lva za režii získal Jan Svěrák za Kolja, Tmavomodrý svět a Vratné lahve.


Obecná škola byla nominována na Oscara, Kolja jej vyhrál.

 

Skvělý filmový zážitek čeká na diváky portálu VOYO už od aprílové půlnoci, podívejte se tedy s námi na nejlepší filmové klasiky let devadesátých.